Xenony :D

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod bleriot11 » Štv 6. Dec 2007, 21:25

CHiP píše:
yanci12 píše:Thakze jedine vylepsenie svetiel je kupit si xenony za dakych par tisic a potom to asi treba dat zapisat do TK..

Do TP Ti to nikdy nezapíąou. Navíc společně s Xenonama na autě musíą mít i ostřikovače světlometů a automatickou regulaci sklonu světel.

A jak tu někdo psal o té technické, tak před technickou prohlídkou je moľnost xenony vyndat a jet tam s klasickýma ľárovkama a pak je tam zase vrátit nebo auto svěřit někomu, u koho takovéhle prkotiny přehlídnou, případně tam znát někoho, kdo to přehlídne :D
Kdyľ bude ostřik a automatická regulace tak to jde zapsat do TP? Udělat to snad není takovej problém né?
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod CHiP » Štv 6. Dec 2007, 21:36

divizion: Do auta kde xenony být nemají bych si rozhodně 8000K nedával, zbytečně tak na sebe budeą akorát upozorňovat :)
http://www.e-xenony.cz/index.php ale viděl jsem myslím někde jeątě levnějąí, jen si vzpomenout :roll:

bleriot11: O tohle jsem se nikdy moc nezajímal, ale myslím, ľe na auta do kterých se to nikdy nemontovalo, to zapsat legální cestou nepůjde :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod divizion » Štv 6. Dec 2007, 21:50

CHiP píše:divizion: Do auta kde xenony být nemají bych si rozhodně 8000K nedával, zbytečně tak na sebe budeą akorát upozorňovat :)
http://www.e-xenony.cz/index.php ale viděl jsem myslím někde jeątě levnějąí, jen si vzpomenout :roll:

bleriot11: O tohle jsem se nikdy moc nezajímal, ale myslím, ľe na auta do kterých se to nikdy nemontovalo, to zapsat legální cestou nepůjde :D

Takľe bude stačit těch 6300K.Ty jsme nekde viděl za 3300
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod divizion » Štv 6. Dec 2007, 21:54

xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod ColinMcRay » Štv 6. Dec 2007, 22:28

bleriot11 píše:
CHiP píše:
yanci12 píše:Thakze jedine vylepsenie svetiel je kupit si xenony za dakych par tisic a potom to asi treba dat zapisat do TK..

Do TP Ti to nikdy nezapíąou. Navíc společně s Xenonama na autě musíą mít i ostřikovače světlometů a automatickou regulaci sklonu světel.

A jak tu někdo psal o té technické, tak před technickou prohlídkou je moľnost xenony vyndat a jet tam s klasickýma ľárovkama a pak je tam zase vrátit nebo auto svěřit někomu, u koho takovéhle prkotiny přehlídnou, případně tam znát někoho, kdo to přehlídne :D
Kdyľ bude ostřik a automatická regulace tak to jde zapsat do TP? Udělat to snad není takovej problém né?


Ano je to velký problém, a to hlavně finanční. Pokud to chceą zapsat do TP legální cestou tak se pak připrav na cestu do certifikované zkuąebny a to opravdu není nic levného... :roll:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod CHiP » Štv 6. Dec 2007, 22:42

divizion píše:
CHiP píše:divizion: Do auta kde xenony být nemají bych si rozhodně 8000K nedával, zbytečně tak na sebe budeą akorát upozorňovat :)
http://www.e-xenony.cz/index.php ale viděl jsem myslím někde jeątě levnějąí, jen si vzpomenout :roll:

bleriot11: O tohle jsem se nikdy moc nezajímal, ale myslím, ľe na auta do kterých se to nikdy nemontovalo, to zapsat legální cestou nepůjde :D

Takľe bude stačit těch 6300K.Ty jsme nekde viděl za 3300


Jestli to chceą na to aby jsi lépe viděl, tak klidně i míň K, jestli na to aby jsi mohl machrovat ľe máą Xenony, tak čím víc K, tím líp, protoľe tím víc jsou modřejąí a pak i fialovějąí (12000 K). Za tu cenu jsem je taky uľ někde viděl, ale nevím kde. Já nad nimi stále uvaľuju a vyčkávám jeątě co se stane s cenou po novém roce, tak někdy únor/březen a zřejmně si je pak koupím :)
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Luky » Pia 7. Dec 2007, 10:42

Já bych bral spíąe 4300K jako má klasická ąkoda, nebo 4600K jako má audi, ale víc ne, 8000K si nikdo do serie nedovolí dát, páč tu uľ je jen modré světlo a na běľný provoz dost k ničemu. měl sem tam právě ze Oktávie a svítilo to super :P
Jen se bojim čertů, ostřikovačů, a teploty, jinak bych neváhal..
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod ColinMcRay » Pia 7. Dec 2007, 10:51

Luky píše:Já bych bral spíąe 4300K jako má klasická ąkoda, nebo 4600K jako má audi, ale víc ne, 8000K si nikdo do serie nedovolí dát, páč tu uľ je jen modré světlo a na běľný provoz dost k ničemu. měl sem tam právě ze Oktávie a svítilo to super :P
Jen se bojim čertů, ostřikovačů, a teploty, jinak bych neváhal..


Ty si myslíą ľe to policajt bude rozdělávat světlo jestli je to xenon nebo ľárovka plněná xenonem? V ľivotě jsem neslyąel od nikoho ľe by mu dali pokutu za to ľe má jinou ľárovku/xenon. A teplota... není to takový rozdíl aby ti to něco udělalo ze světlem :roll:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod CHiP » Pia 7. Dec 2007, 10:59

ColinMcRay píše:A teplota... není to takový rozdíl aby ti to něco udělalo ze světlem :roll:

Jsem měl celou dobu za to, ľe xenonové výbojky jsou studené světlo :? Nemyslel luky teplotou světla jako 4300K? :)
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod divizion » Pia 7. Dec 2007, 12:07

Někde jsme to četl ľe ty xenony vydavají menąí teplotu.Neľ klasicke halogenky.Asi si koupil ty 6300K,nebo by to spis chtelo videt na vlastni oci jak to vypada aby se to dalo srovnat.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod bleriot11 » Pia 7. Dec 2007, 12:19

Xenony mají o 50 aľ 150 stupnů celsia menąí teplotu neľ obyč halogen.A ten policajt není blbej a pozná to podle toho jak to svítí a kdyľ půjde do tuhýho stačí otevřít kapotu.
A jeątě nemusí být na xenon čirá lampa?
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod ColinMcRay » Pia 7. Dec 2007, 12:23

bleriot11 píše:Xenony mají o 50 aľ 150 stupnů celsia menąí teplotu neľ obyč halogen.A ten policajt není blbej a pozná to podle toho jak to svítí a kdyľ půjde do tuhýho stačí otevřít kapotu.
A jeątě nemusí být na xenon čirá lampa?

nemusí ale vypadá to líp :lol:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod CHiP » Pia 7. Dec 2007, 12:31

bleriot11 píše:Xenony mají o 50 aľ 150 stupnů celsia menąí teplotu neľ obyč halogen.A ten policajt není blbej a pozná to podle toho jak to svítí a kdyľ půjde do tuhýho stačí otevřít kapotu.
A jeątě nemusí být na xenon čirá lampa?

Právě ľe kdyľ to dáą to nečirý optiky a s rozumnou teplotou světla, do těch 6000K, nejlépe těch 4300K, tak to policajti nepoznají. Museli by dostat tip nebo vidět kdyľ to rozsvicíą. Je to opravdu takřka k nerozeznání od klasických halogenek :) Uvidím, já se k tomu na jaře nejspíą rozhoupu, tak pak třeba napíąu víc, jak to svítí :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod yanci12 » Pia 7. Dec 2007, 14:42

a taketo nieco by nebolo lepsie??
Název Autoľárovka H4 SuperBlue 12V 60/55 Watt
Značka TUNGSRAM
Typ modrá
Prílohy
50435.jpg
50435.jpg (122.9 KiB) Zobrazené 9168 krát
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Poslaťod Luky » Pia 7. Dec 2007, 16:07

ColinMcRay píše:
Luky píše:Já bych bral spíąe 4300K jako má klasická ąkoda, nebo 4600K jako má audi, ale víc ne, 8000K si nikdo do serie nedovolí dát, páč tu uľ je jen modré světlo a na běľný provoz dost k ničemu. měl sem tam právě ze Oktávie a svítilo to super :P
Jen se bojim čertů, ostřikovačů, a teploty, jinak bych neváhal..


Ty si myslíą ľe to policajt bude rozdělávat světlo jestli je to xenon nebo ľárovka plněná xenonem? V ľivotě jsem neslyąel od nikoho ľe by mu dali pokutu za to ľe má jinou ľárovku/xenon. A teplota... není to takový rozdíl aby ti to něco udělalo ze světlem :roll:


Myslim, ľe je jasný, kdyľ rozsvítíą, ten ľáľeh z normální ľárovky nedostaneą. A s tou teplotou nemyslim přímo u ľárovky, ale v kabelech, i kdyľ s origo kabelama by to neměl být problém, ale bacha na angel eyes a podobný kousky, raději nechat povyměnovat kabeláľ.
Naposledy upravil Luky dňa Pia 7. Dec 2007, 16:16, celkovo upravené 1
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia