Xenony :D

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Xenony :lol:

Poslaťod mrshka » Pon 21. Apr 2008, 14:02

stk neřeąím - máme novou na obou autech 8) a víą, jsou to "ąmejdy" jako vąechny ostatní. ta cena litr byla na aukru, jinak má ceny cca 1500kč. stejně to vąechno dělaj ąikmovocí, takľe platíą jen za značku. a jestli mám dát 800 za obyč ľárovky s vyąąí svítivostí, který mi za 2 roky stejně prdnou a musím koupit nový, nebo litr za xenony, kde mám 2 roky záruku, přidám těch pár peněz a mám klid. moľná se pletu a nerozumím tomu, ale zkus se podívat na různé xenony - jsou stejné a mají stejné výrobce - made in china, taiwan, korea... ano, v práci máme na prodej xenony značky Kopel, jenľe ta cena je nehorázná, a kdyľ jsme dělali srovnání uľ 3 různých značek, vąechny svítí stejně, ľádné nejsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích a ľivotnost se tam nebude moc liąit.
pouze můj názor :roll:
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Xenony

Poslaťod Enzym_cz » Pon 21. Apr 2008, 18:35

Ahoj vsichni
Chtel bych poprosit o radu vas vsechny, co uz mate na aute xenony. Jde mi o Xsary I, tudiz o svetla bez cire optiky s patici H7. Ja taky nad xenony premyslim, ale dnes jsem byl pro rozumy u znamyho, co se autoelektronikou zabyva, ma Audi A3, svetla bez cire optiky a ten mi rikal, ze xenony ze sveho auta vyhodil, ze mu to svitilo sice silne, ale kresba svetla nebyla prakticky zadna, ze mu ty jeho reflektory svetlo proste rozptylily. Nez do toho vrazim penize, rad bych znal vase nazory a zkusenosti, tedy pokud se o ne podelite.
Diky.
Obrázok užívateľa
Enzym_cz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 22. Okt 2007, 21:24
Bydlisko: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Xenony

Poslaťod ColinMcRay » Uto 22. Apr 2008, 7:24

Enzym_cz píše:Ahoj vsichni
Chtel bych poprosit o radu vas vsechny, co uz mate na aute xenony. Jde mi o Xsary I, tudiz o svetla bez cire optiky s patici H7. Ja taky nad xenony premyslim, ale dnes jsem byl pro rozumy u znamyho, co se autoelektronikou zabyva, ma Audi A3, svetla bez cire optiky a ten mi rikal, ze xenony ze sveho auta vyhodil, ze mu to svitilo sice silne, ale kresba svetla nebyla prakticky zadna, ze mu ty jeho reflektory svetlo proste rozptylily. Nez do toho vrazim penize, rad bych znal vase nazory a zkusenosti, tedy pokud se o ne podelite.
Diky.


Xenony jedině do čiré optiky. přesně jak říkáą to ľebrování na origo světlech to u dělají kolem auta "svatozář" ale neuvidíą prakticky nic. Muj technik si je strčil do Xantie do origo světel a udělalo mu to to samé co Tvému známému, a nakonec čly taky pryč.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Xenony

Poslaťod mrshka » Uto 22. Apr 2008, 8:15

no, tak já zkouąela xenony do své X1 - mám tam origo světla - a neviděla jsem nějaký velký problém s rozptýlením světla. svítily silně, to ano, ale ľádné rozptýlení nebylo znát. neříkám to jen sama jako ľenská, ale dívali se na to i naąi technici (přímo u mě na autě), lítali jsme kolem auta, projeli jsme ho, seděli vevnitř.. prostě pozkouąeli a prohlídli ze vąech stran a já bych si je tam klidně nechala! ale je fakt, ľe to je o pohledech lidí. ne kaľdý to tak vidí. prostě já jsem pro xenony klidně i do origo světel 8)
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod K4my » Str 23. Apr 2008, 6:09

neni spise problem v tom ze seriove mas nastevene svetla prilis vysoko, tudiz pri zmene na xenony se to pochopitelne rozptyli??? Jinak ti to udela i cira optika.... Ono zase tak mezi cirou a parabolkou neni rozdil (je ale ze bych za to musel vyhodit prachy za novou optiku?) Zkus si snizit svetla tak aby jsi mel sklon co nejnize. Je jasne ze bude svit rozptyleny jelikoz ma xenonova vybojka 2xvetsi delku tudis vyzaruje i za okrajem, ale to same dela i u cire optiky.

2 mrshka: Vdyt sem rikal pokud nikoho stk netrapi tak why not. :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Xenony

Poslaťod Enzym_cz » Str 23. Apr 2008, 20:53

Skoda, ze nemam moznost to nekde videt na stejnem nebo aspon podobnem typu svetel. Zajet s tim na regloskop neni problem, kamarad ma autodilnu, pokud by jediny problem byl v dlouhem jazyku, tak by bylo vyhrano. Hele, nevite nekdo o pujcovne xenonu? :-)
Obrázok užívateľa
Enzym_cz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 22. Okt 2007, 21:24
Bydlisko: Rtyně v Podkrkonoší

Poslaťod Luky » Str 4. Jún 2008, 12:34

Dal jsem xenony do Xsary 2, ale mam tuning. světla angel eyes, naąteloval jsem je v pohodě a vypadá to super, mám 4300K, myslim, ľe to bohatě stačí pro normální jeľdění.
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod majer » Uto 19. Aug 2008, 6:45

měl bych dotázek ,můľe někdo napsat jak po praktické stránce třeba po měsíčním,půlročním provozu? je to lepąí za deątě ? v mlze? uvaľuju o výměně za H7...a co na to poliąi? uľ někoho kontrolovali?
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Poslaťod ColinMcRay » Uto 19. Aug 2008, 7:55

Tak já uľ jezdím s xenony asi měsíc a uľ bych je za nic nevyměnil. Zaprvé mi auto s origo světlama a ľárovkama svítilo nehorázně blbě, s novýma světlama to bylo o chlup lepąí ale po nasazení xenonů a jejich seřízení na stk je s tím radost jezdit večer. Svítí o dost dál a světlo má uplně jinou barvu na kterou si rychle zvykneą. Za celý měsíc jsem nezjistil ľádné vyraznějąí negativum. V mlze to svítí cca stejně jako normální ľárovky (mlhu to neprobije), za deątě... kdyľ jedeą po cestě kde máą viditelné pruhy tak v poho. Jak říkám po seřízení at já vidím co nejlíp je to paráda. Konečně si dopřávám tel luxus...
A policie zatím nic... nestopli mě jen uľ na mě obdivně pokyvovali hlavama :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod majer » Uto 19. Aug 2008, 16:16

tak jste mě ukecali,udělám si radost a objednám CAR SET H7 12V 6000K xenony HID xenon sada a pak se uvidí jestli se uvidí...hlavně večer v deąti to jezdím po slepu
:D
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Poslaťod majer » Uto 26. Aug 2008, 5:26

tak nakonec 5000K a jsou tam ...to jsem zvědav kdy mě ohodnotí PČR.... :D
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Poslaťod ColinMcRay » Uto 26. Aug 2008, 11:29

A jak se Ti líbí jízda s Xenonem?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod majer » Str 27. Aug 2008, 5:35

tak tedy jeątě asi budu muset zajet někde seřídit světla ,jezdil jsem zatím jen po městě bez mlhy deątě,ale musím říci ľe jo dobrý fakt to svítí lépe,bílé čáry dopravní značky to vąe je vidět jasněji a v kombinaci s dálkama je to bomba jako ve dne......uvidíme co dál aľ tam budou třeba měsíc tak to bude objektivnějąí.... :wink:
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Poslaťod Luky » Ned 31. Aug 2008, 22:17

majer píše:tak tedy jeątě asi budu muset zajet někde seřídit světla ,jezdil jsem zatím jen po městě bez mlhy deątě,ale musím říci ľe jo dobrý fakt to svítí lépe,bílé čáry dopravní značky to vąe je vidět jasněji a v kombinaci s dálkama je to bomba jako ve dne......uvidíme co dál aľ tam budou třeba měsíc tak to bude objektivnějąí.... :wink:


Tak tady to máą vyfocené, konečně jsem se dostal na net. Mám jen levou stranu, na fotce z pravé to není vidět, tak to mám schované mezi blatníkem a tou příčkou a nalevo je to takhle:
Prílohy
P300808_17.07.JPG
P300808_17.07.JPG (25.45 KiB) Zobrazené 8509 krát
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod Maer » Ned 31. Aug 2008, 22:40

Chci se zeptat jak je to s montazi tech Xenonu budu je davat do nove predni optiky ale porad nemuzu pochopit jak se pripojujou a tak budu je mit pro H1 do Angel Eyes Jdm Black
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Ned 2. Mar 2008, 2:24
Bydlisko: Zatec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia