Svíčky - ZAPALOVACÍ - né ty voskový;)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Svíčky - ZAPALOVACÍ - né ty voskový;)

Poslaťod jeanes » Sob 8. Mar 2008, 11:10

Zdravim, asi budu menit svicky, tak bych se vas chtel zeptat, jaky doporucujete? Mam 1.4i a treba DENSO IRIDIUM maji lehce zvysit vykon - mate s nima nejaky zkusenosti? Nerad bych aby se tady rozvinula diskuze o tom, jak nema cenu snazit se zvysit vykon u 1.4ky a ze jsem si mel poridit 2.0 16V VTS... Proste muj vychozi stav je 1.4i :P... Chci aby vydrzely, nenicili motor na ukor zvysenyho vykonu, a pokud se tim motor nenici tak by teda i ten vykon zvydnout lehce mohli 8) ...

Vase navrhy? DIKY
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod Luky » Sob 8. Mar 2008, 12:09

Já mám Densa a jsem naprosto spokojen, né ľe by to nějak zvýąilo výkon, to nepoznáą, ale průběh motoru se mi zdá lepąí, při rychlejąí akceleraci a niľąích otáčkách se motor nezakucká ani za studena. A 100.000km je super ľivotnost. Kat. číslo na tvé auto je IK20 a maloobchodně jsou za 2460,-
Nu a kdybys poprosil tak o litra levnějąí.. :lol:
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod jeanes » Sob 8. Mar 2008, 15:30

Luky píše:Já mám Densa a jsem naprosto spokojen, né ľe by to nějak zvýąilo výkon, to nepoznáą, ale průběh motoru se mi zdá lepąí, při rychlejąí akceleraci a niľąích otáčkách se motor nezakucká ani za studena. A 100.000km je super ľivotnost. Kat. číslo na tvé auto je IK20 a maloobchodně jsou za 2460,-
Nu a kdybys poprosil tak o litra levnějąí.. :lol:


Fakt bys je sehnal o litr levneji? jeste mi "chvili" dej a ja se ozvu! Kazdopadne diky!

TO OSTATNI: Jinak ty DENSO jsem jen navrhl jako jednu z moznosti... Jsou jediny nejlepsi nebo jsou i jiny se kteryma mate zkusenost?
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod K4my » Sob 8. Mar 2008, 20:28

jelikoz ma 1.4 jenom jednobodovy vstrikovani, ver ze rozdil mezi seriovkama a denzama snad ani nepoznas. Spise doporucuju brisky. Jsou preci jen asi 2,5x levnejsi. To je jen moje doporuceni jak zbytecne nevyhazovat tak velke sumy ;-)

o poskozeni motoru nemej strach, ten motor by konstrukcne snesl i kilowatu 80 bez uhony na vydrzi :-) Jestli te neco na svete prezije tak to motor 1.4i od francouze :-D
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod ColinMcRay » Sob 8. Mar 2008, 20:33

osobně bych ty prachy střelil jinde... do svíček, nevim no... to uľ spíą naąetřit a do sport. laufu, nebo zatmavit okna.

Ale jak je libo... jeątě NGK jsou prý fajne
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod viteon » Sob 8. Mar 2008, 21:42

mně NGK (dvouelektrody) zrovna nenadchly, najezdil jsem ma nich asi 15000 a leľí mi tu. Dal jsem Championy (podle doporučení Citroenu) a zdá se mi to lepąí a průměrná spotřeba malinko klesla.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod jeanes » Sob 8. Mar 2008, 22:27

Jasny... no mam ted moznost sehnat ty DENSO IRIDIUM POWER (IK20) za 1150,- vcetne dph i posty ale jestli myslite ze to nema VUBEC ZADNY smysl tak je to asi fakt blbost... Myslite ze by byl sportovni vzduchovy filtr lepsi? (ve smyslu lehkeho oziveni vozu - co se jizdy tyka)? Koukam ze z toho asi stejne vic nevymacknu... Prodavat kvuli tomu auto a kupovat novy nebudu. Spis se snazim udelat maximum s tim co mam :roll:
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod ColinMcRay » Sob 8. Mar 2008, 22:36

určitě je lepąí nowy vzduchový filtr nebo air intake systém, nevím jestli to bude nějaký nárůst výkonu který bys poznal ale kaľdopádně bude mít sportovní zvuk. Kdyľtak se mrkni do fora a najdi ho tam v seznamu... je to tam podrobně popsano a probráno :wink:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod viteon » Sob 8. Mar 2008, 22:37

cokoliv uděláą ti dá pocit zlepąení ale asi jen pocit. Tak je te se svíčkami a to samé je filtr. Mám green v origo boxu a saju studený vzduch zpod auta. Mám pocit, ľe..... :lol:
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod ColinMcRay » Sob 8. Mar 2008, 22:43

:roll:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod coturnix » Sob 8. Mar 2008, 23:14

A co svicky BERU? Mate s nemi nekdo zkusenosti?

Obrázok
Obrázok užívateľa
coturnix
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 9:20
Bydlisko: Olomouc
Vůz: Xsara1_1.4i

Poslaťod zabicka » Ned 9. Mar 2008, 7:46

jeanes píše:Jasny... no mam ted moznost sehnat ty DENSO IRIDIUM POWER (IK20) za 1150,- vcetne dph i posty ale jestli myslite ze to nema VUBEC ZADNY smysl tak je to asi fakt blbost... Myslite ze by byl sportovni vzduchovy filtr lepsi? (ve smyslu lehkeho oziveni vozu - co se jizdy tyka)? Koukam ze z toho asi stejne vic nevymacknu... Prodavat kvuli tomu auto a kupovat novy nebudu. Spis se snazim udelat maximum s tim co mam :roll:


IK20 jsem davala na VTSo a spokojenost.
Obrázok užívateľa
zabicka
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 287
Registrovaný: Pon 20. Mar 2006, 13:37
Bydlisko: Hluboká nad Vltavou

Poslaťod sketter21 » Ned 9. Mar 2008, 11:53

jeanes píše:Jasny... no mam ted moznost sehnat ty DENSO IRIDIUM POWER (IK20) za 1150,- vcetne dph i posty ale jestli myslite ze to nema VUBEC ZADNY smysl tak je to asi fakt blbost... Myslite ze by byl sportovni vzduchovy filtr lepsi? (ve smyslu lehkeho oziveni vozu - co se jizdy tyka)? Koukam ze z toho asi stejne vic nevymacknu... Prodavat kvuli tomu auto a kupovat novy nebudu. Spis se snazim udelat maximum s tim co mam :roll:


taky tam mam (IK20) veliká spokojenost....no myslim ľe samotný svíčky nejsou aľ tak vhodný....mohu říct ľe to ted jede líp, ale pro opravdové zlepąení tam musim dat nekolik daląích veci viz... ( sportovní vzduch. filt, odlehčit setvák, sníľit hlavu, leąteny svody, rezonátor, ostrý vačky atd. atd.) a pak to dosáhne hodně výrazného zlepąení.... :)
Citroen Xsara I 1,8i 66Kw, 90Hp, modrá metalíza...tuning
Obrázok užívateľa
sketter21
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pia 1. Feb 2008, 14:39
Bydlisko: Plzeň, no teď Veltrusy :)

Poslaťod K4my » Ned 9. Mar 2008, 13:35

to zabka : to verim, ale 1.4i neni VTS. I ten motor je uplne jinak konstruovany, prednost 1.4ky neni ve vykonu. Dle meho, je jedina zachrana sehnat na 1.4i strikacku comon rail ;-) Pak se s tim da delat cokoliv klidne to i preplnit :-)

Jak rekl Viteon, je to hlavne o pocitu, ikdyz ne az tak doslova. Rekl bych ale ze kouzlem 1.4ky, tedy jeho tuningu je to docilit co nejnizsi spotreby a hluku. Vykon stejne nikdy radne nezvysis ;-) Rikam ja se snazil :-) tak sem se rozhodl jet spise na spotrebu a komfort.

ale pokud das svicky nechas vylestit kanaly na hlave prevazne saci kanalky, poupravis jednobod a das tomu chiptuning co nejvice jde + svody, mas na tu vahu 1tuny velmi svizne auticko :-) vic jak 66 kw ale nikdy necekej.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Svíčky - ZAPALOVACÍ - né ty voskový;)

Poslaťod engila » Pia 10. Okt 2008, 17:22

NGK urcite nebrat-koupil jsem je,najel jsem na ne cca 300km,pote zacali kolisat otacky az to zacalo chcipat,vymenil jsem je za obyc BRYSK a je po problemu... :wink:
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 9:54
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Ďalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia