Brzdy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Brzdy

Poslaťod dokturek » Uto 25. Máj 2010, 15:21

tak jsem projel vzornik od Hamerite a vypadato na tmavě zelenou :D otazka nevite jak dlouho ta barva schne?
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Brzdy

Poslaťod viteon » Uto 25. Máj 2010, 15:24

ráno natřeš, večer jedeš
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Brzdy

Poslaťod Kvido » Str 26. Máj 2010, 13:13

Základem je dobře odstranit okuje a nalepený prach z předních brzdičů ,které jsou z litiny,zadní brzdiče jsou litino hliníkové a tam si dát pozor na oxidaci,takže dobře očistit,použij klidně i ocelový kartáč (jen pozor na prachovky mezi plovoucím a pevným třmenem) ,odmašťovač brzd,pokud toto uděláš vydrží to déle. Ikdyž přední stejně dostanou zabrat,přeci jen je tam více špíny od brždění a po roce to bude chtít zase trošku popravit. proto možná příště nedám červené brzdiče ,ale černé.
Určitě není barva jako barva ,máme tu kamaráda lakýrnika Berryho a ten když slyšel ,že jdu na to zase ze sprejem,převracel oči,tak na svůj splašený pomeranč použil dvousložkovou barvu a řekl bych ,že je i mnohem lesklejší než ta moje sprejová,ale paní vo farby-laky mi říkala,že ty na brzdiče mají dva dodavatele a kupodivu ten dražší není tak dobrý jak ten levnější a výběr barev nebyl nic moc v těch sprejích.
V mé galerii majdeš jak to vypadá po letošním nástřiku sprejem na brzdiče viewtopic.php?f=52&t=6839
No a jakou barvu určitě bych se držel laku auta ,mám pocit ,že světle zelená by až moc tahala oči,když to bude blízko tmavé zelené nemusí to být špatné. Ale colin třeba dal Fialové brzdiče k stříbrnému laku a taky to nevypadá špatně.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Brzdy

Poslaťod dokturek » Str 26. Máj 2010, 13:30

prvni co jsem projel byla galerka ty tvoje jsou krasavice hlavně ty kotouče jestli se nepletu jsou to ate power měl jsem je kdysi na oplu astra bohužel na xsarku 266mm jsem je nikde nevyděl.skusim to natřit Hamerite tmavě zelenou
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Brzdy

Poslaťod Sleemak » Str 26. Máj 2010, 13:35

Já jsem to teda dělal taky sprejem a je to dupačka. Sháněl jsem barvu v plechovce, protože cca rok nazpět jsem viděl, že se prodávala přímo v plechovce barva na brzdy akorát teď už se prý dělá jen málo a špatně se shání. Určitě je to štětcem pohodlnější a hlavně ti to tak blbě nebude téct, když se ustříkneš víc. Koupil sem sprej 400ml přímo na třmeny za 200,- a vyšlo mi to na zadní bubny přední třmeny vše 2 nástřiky. Příště ale půjdu do toho štětce. A tu barvu bych dal asi taky k zelenému autu zelenou, tmavou ale možná lehce výraznější než lak auta ať sou trošku výraznější ty brzdy.

Viděl sem na tmavě zelené octavii žluté a teda děs běs, to už červená klasika by na nich vypadala lépe.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Brzdy

Poslaťod Kvido » Str 26. Máj 2010, 14:17

Ano jsou ATE Power ,chtěl jsem ti napsat ,že se sehnat dají,díval jsem na na 3 eshopy a spíš je problém ,že na motor 1.6 16V se nědělají ,ale na xsary I jsou ,rozdíl je asi jen v tloušťce ,máš je o 1,5 mm tlustejší ,jinak 266 mm máme stejné. mám je podruhé a vydržely mi 50 tisíc a to jezdím couračky,brzdily opravdu dobře.

Sleemaku ,mám pocit ,že jsme použili oba stejný sprej ,ale mě to teda nestékalo ,to asi nebude sprejem :lol:
Těším se na výsledek ,zelené jsem ještě neviděl,tak šup šup do toho.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Brzdy

Poslaťod Rici.Kopis » Str 26. Máj 2010, 17:52

Já jsem taky brzdiče stříkal obyčejným sprejem.Samozřejmě že jsem vše pořádně očistil,odmastil a natřel základovkou.Pak jsem to 2krát stříkl sprejem a drží to uplně v pohodě.No a každé jaro tohle opakuji.A mám to taky stříklé do barvy auta,no trochu je to světlejší,ale mě se to tak líbí.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Brzdy

Poslaťod Sleemak » Štv 27. Máj 2010, 11:44

To je jasné že to nebude sprejem ale sprejerem. Ono zrovna nebylo echt počasí občas zavanul lehký větřík takže jsem musel z větší blízky ať nemám beruškované auto a to pak udělá svoje. Neříkám, že mi tekly čůřky, ale po jedné kapečce na každej brzdě bylo. Taky si myslím, že to bude pěkné, já mám trošku úleťácký vkus, takže kdyby to byla taková tmavší kawasaki, nooo líbilo by se mi.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Predchádzajúci

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia