Rezonátor

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Luky » Uto 25. Mar 2008, 17:46

mourek píše:
Luky píše:
mourek píše:
Luky píše:Toto je střední díl výfuku na obyč. opla corsu, nebo astru to je fuk, nepřijde mi to jako trubka omotaná izolací.
aojky jo i tak to muľe vypadat ale jinak je střeďák průchozí.... díky ľe se přidáváą do dyskuze.. :wink:


To vim, ale ne vąechny, a třeba nahradit tenhle na Corse, mohl by to být foft:) Jinak jsem dělal skor rok a pul se 400 lidma co vyfuky ľivily a podle toho co jsem tam viděl si myslim, ľe pokud je lamda za katem, tak bych na kat nesahal, ale co je za lamdou, tam si můľeą udělat třeba "uzel" a na roku taky moc nezáleľí. Honda CRV, rok 2005, bum pařez a výfuk pryč.. Svody origo, 1. díl + kat 43 000,- střed ąkoda Octavia a zadek taky:) a jak to jezdí.. Vlastně střední díly na octaviích a Fábiích jsou takový rádoby rezonátory.
tomu věřím ale myslím ľe u vąech aut by to vyjít nemuselo,známej bráchy jezdil zavody s nisanem sunny gti a po odstranění katu auto skoro nejelo... a to byla lambda jen před...

Jasně, ľe ne u vąech, třeba právě Sunny je super taky sem ho chtěl a docela se divím já měl suzuki baleno sice 1.3 ale ve swiftu to znamenalo gti a tam to ąlo, záleľí fakt na autě. Ale Gti a type-r a podobný uľ nesmysly na kolech bych raději natunil, uľ je to z fabriky nadupaný a kaľdej zásah uľ je jen buď a nebo. Samo, zkusit se to muselo a kdyľ to auto řekne ne, tak se to musí dát zase zpět.
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod mourek » Uto 25. Mar 2008, 17:55

to Luky: uľ musím končit... tak se měj hezky :wink: ahoj
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod Luky » Uto 25. Mar 2008, 17:56

mourek píše:to Luky: uľ musím končit... tak se měj hezky :wink: ahoj

díky zatím čaues..
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod K4my » Uto 25. Mar 2008, 20:33

ale panove me nejde o kone, prvni dotaz co tu byl byl prave na to zda to vykonu prida a proste neprida. VTSka jsou zkratka z vetsiny uz z vyroby rekneme nahonene co to jde a moc se na tom uz vyresit neda, vdyt i samotne svody u VTS jsou uz v takovem stavu ze nema smysl tam nove ladne davat (aspon si to myslim, uz jen proto ze se seriove ladne svody nevyrabi), katalyzator je jedna vec, ale ja ho tam mit proste musim. Dokud mi nekdo ochotne nepomuze s obejitim regulace a stredni tlumic??? At ho tam mam nebo ne, nemeni se nic krome zvuku, ale to tak nepatrne v pomeru s tim jaky kraval dela Remus, ze jsem tam tlumic nakonec nedaval. vevarovali jsme tam rezonator v patek, ale jak jsem rekl, zvukova kulisa nicmoc, krome zvuku to neupravilo nic, na vykonu to ani clovek nepozna, obvzlast kdyz uz v zakladu ma 170+ koni. Zkratka rezonator je fajn, ale pokud neni cely system od pocatku poskladany a nadimenzovany, neprida rozhodne zadnych 10% jak udavaji vyrobci!!!!! to je proste holy nesmysl (to tak mozna cely vyfukovy system). U meho VTSa je instalace rezonatoru snadna, muze prijit kdekoliv do stredu.... Kazdopadne pokud mi nekdo opravdu zaruci funkci motoru bez katu, nebo treba i s katalyzatorem novym ocelovym 4 cestnym, + novy stredovy tlumic a rezonator, proc ne, me se bohuzel nepodarilo auto radne rozchodit bez katu a bohuzel obdobny problem mam i na 1,4 ale tam kat musim mit kvuli emisim.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod berry » Str 26. Mar 2008, 7:13

ale k4my ty furt mluvis o vykonu ale nikdo tu nepsal o tom ze ti rezonator zvedne vykon vsechno to zacalo tim ze ty tvrdis ze rezonator se vevaruje do stredoveho tlumice nebo se dava pred nebo za stredovy tlumic a ja ti rikam ze se dava misto stredniho tlumice protoze stredovy tlumic musi mit naky odpor a kdys ho tam nechas tak je zbytecne tam davat rezonator. jestli chces stav se do koprivnice ja ti klidne cely vyfuk od katu dozadu pucim na par dni at mi veris a vis do ceho des. stejne mam furt motor rozebrany na stole tak ho nepotrebuji. jo a emise ti klidne udelam za klasickou cenu co se plati na stk
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod divizion » Str 26. Mar 2008, 7:35

K4my píše:2 rosta : takze mam to chapat ze kdyz je mi 22 nemam narok nekomu poradit? Od kdy si vyhrazujes prave ty patent na rozum?

to division: Kup to a bez si to nainstalovat prosim ZACHRAN ME.....

Tak rychle to nebude,mam nabourany zadek,zkusim to koupit a uvidi se zas tak velka castka to neni.A pak zdelim svuj dojem.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod K4my » Str 26. Mar 2008, 8:04

berry píše:ale k4my ty furt mluvis o vykonu ale nikdo tu nepsal o tom ze ti rezonator zvedne vykon vsechno to zacalo tim ze ty tvrdis ze rezonator se vevaruje do stredoveho tlumice nebo se dava pred nebo za stredovy tlumic a ja ti rikam ze se dava misto stredniho tlumice protoze stredovy tlumic musi mit naky odpor a kdys ho tam nechas tak je zbytecne tam davat rezonator. jestli chces stav se do koprivnice ja ti klidne cely vyfuk od katu dozadu pucim na par dni at mi veris a vis do ceho des. stejne mam furt motor rozebrany na stole tak ho nepotrebuji. jo a emise ti klidne udelam za klasickou cenu co se plati na stk


ted uz jsi mi to osvetil berry.... poradne jsem si to precetl a pochopil ->
ze ty tvrdis ze rezonator se vevaruje do stredoveho tlumice nebo se dava pred nebo za stredovy tlumic a ja ti rikam ze se dava misto stredniho tlumice protoze stredovy tlumic musi mit naky odpor a kdys ho tam nechas tak je zbytecne tam davat rezonator

tak ted poslouchej. Precti si od pocatku co jsem psal, nikde jsem netvrdil ze se vevaruje DO stredoveho tlumice, kdyz uz tak do stredu vyfukoveho systemu +-, a rikal jsem ze je dle meho hloupe tlumic davat ven, ze se da rezonator napojit za stredni tlumic coz byva zpravidla stred potrubi.

* - i potrubi samo o sobe vyviji odpor obvzlaste zanesene a to mnohdy tak ze jeho nahrazeni zvedne vykon. Prevazne u slabsich vozu je to znatelne nejvice.

Stredni tlumic nema konstantni propustnost, to bys pak nemohls motorem hnout a nemohl bys ho vytacet, tudiz tam rezonator stale smysl ma ikdyz s mensi ucinnosti v pripade prepazkoveho tlumice. Stredni tlumic totiz standartne u mnoha aut snizuje ucinost tak o 5%. Porad pokud neni propustnost konstantni ma smysl rezonator dat at uz "kdekoliv", rezonator si vevaruje kvuli hluku jedine silenec, kazdy chce kone, nicmene nechapu odkud beres ze resim porad jen kone??? Ty resim pouze ve svych poslednich 3 prispevcich !!!!!
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod K4my » Str 26. Mar 2008, 8:05

divizion píše:
K4my píše:2 rosta : takze mam to chapat ze kdyz je mi 22 nemam narok nekomu poradit? Od kdy si vyhrazujes prave ty patent na rozum?

to division: Kup to a bez si to nainstalovat prosim ZACHRAN ME.....

Tak rychle to nebude,mam nabourany zadek,zkusim to koupit a uvidi se zas tak velka castka to neni.A pak zdelim svuj dojem.


nejde ani tak o castku spise o praci a zbytecne svarovani. Kazdopadne potom poreferuj :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod K4my » Str 26. Mar 2008, 8:13

Důleľité! V silničních vozech rezonátor montujeme místo středového tlumiče, alternativně v polovině výfukového systému, nebo 1500 mm od motoru (obvyklé místo pravě středového tlumiče). Nedoporučujeme montáľ místo katalyzátoru (ilegal a ekologie, v případě moderních motorových jednotek můľe znemoľnit jízdu vozidla). Pro zlepąení práce rezonátoru, doporučujeme montáľ sportovního katalyzátoru z 4-násobně menąími opory výfukových plynů.

uz to tu nekdo uvadel, i samotny zdroj udava (obvykle), ano je to opravdu obvykle, a jelikoz uz s tim zkusenosti mam vim ze to obvykle je skoda a ten tlumic tam zpravidla vsichni nechavaji pokud neni nijak velky. Bohuzel metr a pul je zpravidla dal nez stredovy tlumic byva a proto vetsinou u vozu vychazi do stredu potrubi, mezi dvema tlumici. Nevim ale odstranovat stredovy tlumic, se da, ale je to skoro jako rict odstranit svuj sprtovni koncovy tlumic. Rikam funkce stredniho tlumice byva povetsinou k ochlazovani vyfuku aby se potrubi tak nenamahalo. Ver ze stredak tam nejake ty stupne vazne snizuje!!! v cele diskuzi jsem nerekl nic co by bylo v rozporu prave z vyse uvedenymi poznatky primo od prodejcu atpd, tak prave celou dobu vubec nechapu o co vam jde. je to hadani z jedne strayn na druhou, hledate vsechno jine jen ne pointu, a osocujete me z neceho co jsem vubec netvrdil a sami se tu chvastate vecma o kterych uz sem se tu zminoval.... no jo no kdo to ma dohledat v te spleti uhadanych tunovych komentaru ze jo. In Peace.....
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod K4my » Str 26. Mar 2008, 8:22

jo prohledl jsem si to dobre a vsiml jsem si ze to zacalo u mourka - stredni dil neznamena stredni tlumic..... jen pro upresneni.... :roll: vazne se panove nechci hadat ....

http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... c&start=15
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod berry » Str 26. Mar 2008, 10:13

nechces se hadat a furt motas to same a jen slovickaris mourka za to kritizujes a sam to delas. muj nazor na vec znas ja si za nim stojim a dokud mi nedokazes opak tak to budu delat dal koupim rezonator urezu stredni tlumic a navarim rezonator.
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod K4my » Str 26. Mar 2008, 11:36

berry píše:nechces se hadat a furt motas to same a jen slovickaris mourka za to kritizujes a sam to delas. muj nazor na vec znas ja si za nim stojim a dokud mi nedokazes opak tak to budu delat dal koupim rezonator urezu stredni tlumic a navarim rezonator.


to berry.... ale ja ti tvuj nazor snad beru?? Vy ho berete me!!! Se vzpamatujte.... ja ze slovickarim??? Tak proc jste me zacali napadat aniz by jste si to prave vy poradne precetli co pisu!!!! :evil: :roll: ........ a netreba se rozcilovat.....

udelej mi radost a vysvetli mi:
-furt motas to same
-jen slovickaris mourka za to kritizujes a sam to delas

zbytek co jsi napsal jsem ti nikdy nevyvratil nikdy jsem nemel ani tendenci rikat ze se to tak nedela a nikdy jsem nic takoveho nerekl provboha berry vspal jsi se dneska??? ja te absolutne nechapu !! Ja se proste neminim nechat urazet za neco co jsem vzivote neprohlasil a nenecham se osocovat za neco so jsem neudelal! Pokud tohle nechapete tak fajn.....

Prosba Colinovi- uzavri toto forium prosim, sam vidis ze uz se to zvrhlo uplne k necemu jinemu nez bylo puvodne planovano.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Predchádzajúci

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia