Odstranění katu 2.0 16V vts

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Tommis83 » Ned 7. Dec 2008, 17:36

No a další otázečka :D Máte někdo na VéTéesu odstraněnej kat? Já mám jen zkušenosti jen s 8V motorama, atam odstranění katu, docela bylo znát- pozitivně :P , A teď rěším jestli Xsarušce taky odstranit katík? Zatím mám místo střeďáku rezonátor , dozadu chci něakej průchozí tlumič a nevím jak stím katem...za a) nechat? , za b) trubka místo něj? , za c) rezonátor? Ale mám strach abych nějak neztratil sílu motoru v nízkých a středních otáčkách, jaksem už psal u filtru autí jezdí každej den, jo a řev výfuku mi neva :D Takže máte někdo stímto zkušenosti? Pls o rady..........Děkuju
Obrázok
Obrázok užívateľa
Tommis83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Ned 1. Jún 2008, 14:48
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod bubakkaja » Pon 8. Dec 2008, 18:00

Ja ho daval pryc dal jsem misto neho trubku.Nemyslim si ze by se cokoliv zmenilo k horsimu.
xsara vts 2.0 prodano
xantia combi 2,1 td exclusive
Obrázok užívateľa
bubakkaja
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv 10. Aug 2006, 20:40
Bydlisko: frydek-mistek

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod berry » Pon 8. Dec 2008, 18:36

jj ja taky misto katu navarena trubka misto stredaku rezonator a nakonec poradny vyfuk a v pohode :drie: u vtska bych moc zatah odspodu necekal ono nez se to prehoupne prez 2500 ot. tak je docela lina
vw golf 2 gtd rat style xsara vts in progress.uz mam skoro hotovo. Street racing is not a crime
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Kvido » Pon 8. Dec 2008, 19:56

Já bych to trochu upřesníl,není ten horší spodní zátah danný VTSkem,ale motorem. Mám 1.8 16V a taky ten zátah od spod není nic moc.Motor ožívá nad 2,5 - 3,5 tisíce otáček a při 4 to pořádně zalepí do sedadla ,do té doby nic moc.Prostě to dělá těch 16 ventilů.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Tommis83 » Pon 8. Dec 2008, 21:03

Díky kluci za radu, ..To Kvído: jj já vím že to je daný charakteristikou 16V motoru, 2litr má max krouťák na 5500 tisících, a chtěl jsem zjistit jak se motor bude chovat, respektive jakse změní průběh kroutícího momentu po odstranění katu, protože jsem zatím vyčetl dva názory 1- že kat brzdí výfukové plyny a jeho dostranění lze získat nějaký nepatrný výkon navrch, ale za 2- spousty lidí tvrdí že by motor měl mít nějaký spětný tlak a jelikož můj výfuk by byl koncipovám jako průchozí s rezonátorem ( který by měl urychlit proudění výfukových plynů a s koncovým absorpčním koncovým tlumičem ) tak prostě nevím...Asi nejlepší to odzkoušet :D Doma je jeden kat navíc z Mourkovej modrej vts, takže to já nebo brácha testnem a uvidí se, podle výsledku by se to udělalo i na druhou Xsarunku, a jeden kat by doma zůstal funkční na stk 8)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Tommis83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Ned 1. Jún 2008, 14:48
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Mick » Sob 16. Máj 2009, 12:57

pokud máš sport filtr tak ti uvolnění výfuku určitě pomůže a když máš náporový sání tak je nejlepší rovná roura místo katu a je dobrý když zajedeš na diagnostiku kde ti k tomu vyladí počítáč protože jjinak na to není počítač zvyklej a zase ti ho trošku přidusí a nebo je nejlepší koupit sportovní výfuk ale ne ty sračky za 3 000 kč ale třeba od HKS, INVIDIA, APEXi, atd ceny sou tak od 30 000 do 100 000 kč ale na xsaru je asi neseženete takže se budou muset upravovat z jiných aut je to velká investice ale ty výfuky opravdu zvednou výkon a přitom projdou technickou a nereznou tolik
Mick
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 16. Máj 2009, 12:34
Vůz: Xsara VTR ,01 benzín

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Tommis83 » Sob 16. Máj 2009, 21:44

Díky za snahu poradit, ale uprava řj ( řídící jednotky ) - ( promiň ale na slovo počítač jsem v tomto spojení dost alergickej :twisted: ) kvůli instalaci sportovního filtru , či náporovýho sání a instalaci otevřeného výfukového systému u N/A motoru je naprosto scestná. (Něco jinčího by bylo u foukanýho motoru , ale to v tomhle případě fakt nejníí :D ) Počítač není zvyklej na vetší množství nasatého vzduchu? ! Pokud vím tak řj vyhodnocuje množství nasátého vzduchu pomocí MAP senzoru ( Mass Airflow Pressure) takže v tom bych problém neviděl. a k výfuku jako takovému od HKS a ostatních jap značek? Nemá asi cenu ani psát že v jejich nabídce stěží najdeš něco na motor XU10J4RSrfs :shock: ostatně jako na ostatní francouze... Spíše mi šlo o vliv zmenšení zpětného tlaku ve výfukovém systému a jeho projevu na křivku kroutícího momentu :| No a ktomu odladění řj na diagnostice? Podle mě se diagnostika používá ke čtení dat z paměti řj než k softwarovému ladění map..... No ale díky za radu :klik: Ríspekt jůůů
Obrázok
Obrázok užívateľa
Tommis83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Ned 1. Jún 2008, 14:48
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Lochy » Pon 18. Máj 2009, 18:13

Ahoj chci se zeptat zda je možné odstranit katík i na dvojkové Xsaře?? Pokud vím, tak je tam lambda sonda před i za.....jestli se teda nepletu. Vím, že Tommis83 má Xsara I a tam nevím jestli to je řešený stejně. Díky
Citroën Xsara 2,0i 16V VTS
Obrázok užívateľa
Lochy
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Sob 27. Okt 2007, 15:11
Bydlisko: Litvínov
Vůz: Xsara II 2,0i 16V VTS

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Tommis83 » Uto 19. Máj 2009, 19:08

Ahoj Lochy, fakt se nepleteš, překvapilo mě to : http://www.aaavyfuky.cz/index.php?znack ... =Hatchback ( já myslel že ph1 a ph2 se technicky moc nelišej ale opak je pravdou :shock: ) Tak na TéeFku sem včetl že by to mohl vyřešit jakýsi O2 senzor: http://translate.google.cz/translate?hl ... s:official Nebo tam dokonce někdo psal , že druhou "lambádu" nainstaloval mimo výf. potrubí a basta :shock: No a prej to funguje , nehlásí chyby, ani žádný nouzový mod. Tak nevím. Nebo další možnost sportovní kat, je průchodnější ale plní emisní limity, tudíš i 2. lambáda by měla fungovat.....
Obrázok
Obrázok užívateľa
Tommis83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Ned 1. Jún 2008, 14:48
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Lochy » Uto 19. Máj 2009, 20:09

Aha, tak o tom O2 senzoru jsem zatím neslyšel, ale pokud je to varianta, tak je to dobrá varianta :lol: Nainstalování lamda sondy mimo jsem řešil, ale nebylo mi to doporučeno, každopádně až se mi znova vysype, tak to asi tak zkusím udělat. Novej origo co jsem slyšel, tak v ČR stojí kolem 80.000,- jestli se nepletu ( trošičku utopie ). V německu jsou na tom lépe, tam " jen " 25.000,-Kč :lol:
Citroën Xsara 2,0i 16V VTS
Obrázok užívateľa
Lochy
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Sob 27. Okt 2007, 15:11
Bydlisko: Litvínov
Vůz: Xsara II 2,0i 16V VTS

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Tommis83 » Sob 23. Máj 2009, 18:31

Bože tak to je cenovka :P , jinak na TF teď člen Libor 12 npsal že se dá odstranit 2. lambada a že ECU funguje jak má a dokonce to přidá nějaký pár koní, že prý to někdo ve Zlíně umí za 4klacky :wink: .........
Obrázok
Obrázok užívateľa
Tommis83
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Ned 1. Jún 2008, 14:48
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: Odstranění katu 2.0 16V vts

Poslaťod Lochy » Sob 23. Máj 2009, 22:27

Tak takovej nick tam vůbec neznám, ale kouknu na to. Díky :D
Citroën Xsara 2,0i 16V VTS
Obrázok užívateľa
Lochy
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Sob 27. Okt 2007, 15:11
Bydlisko: Litvínov
Vůz: Xsara II 2,0i 16V VTS


Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia