Podložky pod kola

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Sob 4. Apr 2009, 19:57

Po nasazení kol jsem zjisitl že mezi plastem a pneu na kole je asi jen 1mm mezera... když s autem zahýbu tak se to už začne dotýkat a třít o sebe :( ... bude to chtět podložky... nevím jistě jestli by stačili 5mm... ale když bych tam dal 10mm podložky tak by závit šroubu kterej drží kolo byl jen 10mm a nevím jestli by to stačilo... co myslíte?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod B@RT » Sob 4. Apr 2009, 20:22

chce to repas zadní nápravy, pokud dáš podložky tak sice ještě chvilku pojezdíš, ale pak nebudeš měnit jen ložiska ale i jejich lůžka. Vykašli se na nákup podložek a šroubů, dej repas zadní nápravy a máš klid. Stejně tě to nemine, jen vyhazuješ další peníze…
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Sob 4. Apr 2009, 20:28

kolik stojí takovej repas? a ještě musim zejtra zkusit přední... co to bude dělat tam ty kola...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod B@RT » Sob 4. Apr 2009, 20:33

Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Marek » Sob 4. Apr 2009, 20:48

Berny, upřesni to trochu, je to na obou stranách? Nedával jsi jiná kola s širšími pneumatikami nebo jiným ET? Nemáš vůli v náboji kola?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Sob 4. Apr 2009, 20:55

Normál letní plecháče mám 14" 185/65... no a koupil sem si litáky 16" 195/45 ET 15. Ten co mi je prodal je měl na Saxu a žádnej probém... tak sem myslel že taky mít nebudu... no a když sem je dneska nasadil ( zatim jen zadní) tak sem zjisitl že vzadu mezi kolem (pneu) a plastem na autě je 1mm mezera a když si sednu do kufru tak si to sedne a už to o sebe dře...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Marek » Sob 4. Apr 2009, 21:55

S normálními koly problém nemáš? Jestli ne, tak bude problém v rozměru elektronů. Podložky obvykle nejsou homologované, musely by být od výrobce disku spolu s delšími šrouby výslovně určené k montáži na daný typ auta. Apropó, 16" určitě nemáš zapsané v TP a pokud se do Tebe někdo trefí, může to i obrátit vinu na nehodě. Navíc bude na našich tankodromech (pardon, silnicích) velmi trpět zavěšení kol, protože 45% guma nic neutlumí, a navíc vzhledem k měkkému odpružení budou kola víc odskakovat, takže v hrbolaté zatáčce budeš mít horší adhezi než se sériovými plecháči. Docela by mně zajímalo srovnání hmotnosti obutého 16" elektronu a 14" plecháče, tipuji, že hmotnost o dost naroste, takže jedinný efekt bude optický na úkor jízdních vlastností. Ale to je Tvoje věc, pokud budeš i teď chtít použít nová 16" kola, obrať se na důvěryhodný pneuservis, kde Ti poradí s podložkami.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Sob 4. Apr 2009, 22:29

S normálníma nemám... asi sem měl zvolit jiný ET když kola 185/65 dou v poho a tyhle 195/45 už drhnou protože sou širší... liťáky jsou o trošku těžší ale nic brutálního... že tlumiče dostanou víc zabrat stim sem počítal... ale jsou i větší kola s nižšíma pneu... v technyčáku mám 14"... při silniční kontrole sebou velkej techničák nevozím tak by mě na to snad nepřišli a technickou mám z jara takže tam bych jel na zimních který jsou v poho...
Je možný že až dám ty kola dopředu že tam to drhnout nebude? Tam je pro ty kola větší asi vůle...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Sob 4. Apr 2009, 22:33

Ještě jsem si vzpomněl... kamarád má Megana Coupé s origo liťákama 16" 195/45. Třeba má lepší tlumiče to auto už na ty kola nízkoprofilový ale když už od výroby je tam dali tak by to nemělo bejt až tak bolestivý... ale nevim no...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod urpin » Sob 4. Apr 2009, 23:40

Vem si velký techničák a podle tohoto si to spočítej http://www.e-pneu.cz/images/tech/rafek.gif + http://www.e-pneu.cz/rozmery_alu.php V TP mám 5,5J x 14 ET 24 a teď jezdím na 7J x 16 ET15 s pneu 205/45 R16 a mám tam na palec místa. Pokud ti to podle výpočtu vychází a místo tam nemáš = je třeba repase nápravy. Určitě tam místo repase nenacpi podložky :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Marek » Ned 5. Apr 2009, 9:56

kamarád má Megana Coupé s origo liťákama 16" 195/45. Třeba má lepší tlumiče to auto už na ty kola nízkoprofilový ale když už od výroby je tam dali tak by to nemělo bejt až tak bolestivý


Megana Coupe můžeš srovnávat jedině s vrcholnou verzí VTS (a tu nemáš, protože bys neměl 14" originál). Má velmi tvrdý podvozek. Není to o kvalitě tlumičů, ale jejich tvrdosti (tlumícím účinku). Podvozek se odlaďuje jeko celek, pokud změníš pouze jednu součást, změníš jeho vlastnosti, protože konstruktér řeší kompromis mezi jízdními vlastnostmi, cenou a pohodlím. Někdy uděláš změnu k lepším jízdním vlastnostem na úkor pohodlí (tvrdší tlumiče), někdy to může dopadnout jak jsem psal výše a prakticky vždy to má dopad na životnost zavěšení kol.
Nejde o silniční kontrolu, ale o případnou nehodu šetřenou Policií, která, i když ji nezaviníš, tak si toho všimnou - navíc to bude na fotodokumentaci - a pojišťovna si velký techničák vždy vyžaduje a vznese námitku, že jsi měl auto nezpůsobilé provozu, protože nebude chtít platit. A pokud to nenafotí Policie, tak to nafotí likvidátor - u větší škody a nepojízdného auta těžko vyměníš kola před focením za zimní, zvláště když bude kolo nabourané.
Neuvádíš šířku ráfku u elektronů, jak jsi dopadl s přepočtem? Dal jsem tam šířku odhadem a vyšlo mi, že elektrony budou o 10mm blíž k podběhu.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Ned 5. Apr 2009, 11:20

Je to přesně tak... jsou blíž o 10mm. Teď jsem tam dal všechny kola. Přední jsou bez problému, nikde nedřou. Zadní když jedu sám taky nedřou ale když si někdo sedne dozadu nebo něco dám do kufru už to dře... popravdě do toho repasu se mi moc nechce... tak se vás ptám jestli je hodně blbý tam dát 10mm podložky? :roll:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod CHiP » Ned 5. Apr 2009, 12:25

Berny: Kup si 10mm, ty už dělají se středícím kroužkem a k tomu adekvátně dlouhý šrouby. Já podložky na zadek už k zimákům musím dávat, jinak drhnou když se auto naloží. Ještě si to rozmyslím jestli příští rok na jaře nechám udělat repas nápravy nebo prodám celý auto a koupím si něco jinýho ...
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Re: Podložky pod kola

Poslaťod Berny » Ned 5. Apr 2009, 13:17

Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Podložky pod kola

Poslaťod urpin » Ned 5. Apr 2009, 14:40

Nevidím, že by na nich bylo osazení takže ti to bude viset jen na šroubech :?
Opracování soudě podle fota, taky nic moc ....
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Ďalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron