CO S INTERIEREM??

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: CO S INTERIEREM??

Poslaťod jar » Ned 6. Feb 2011, 13:12

to : XsaraTV, moc pěkné, to je nalepené? Mám Picasso a dveře se mi moc nelíbí, jsou takové moc plastové. Ale toto je fakt bomba, jen nevím, jestli to mám nalepit, nebo natáhnout za okraje a pak to nějak zafixovat.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Obrázok užívateľa
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 17:33
Bydlisko: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: CO S INTERIEREM??

Poslaťod Sleemak » Ned 6. Feb 2011, 17:25

To jar: s XsaraTV jsem už přibližně před půl rokem toto přes SZ brobíral. Mám to udělané tak jako on, akorát mi to netrvalo 3 hodiny ale skoro den a půl a je to pěkná drbačka. S výsledkem jsem ale spokojený. Mám to nafocené jak jsem to dělal.
Starý koberec se musí strhnout (nejlépe se mi to dělalo, když jsem je uprostřed rozřízl). Před tím se musí na černé kožence odříznout úzký proužek, kterým je koberec přitavený k podložce. Pod kobercem mi zůstala tenká vrstva molitanu, která je přilepená k základové desce tapecu. Na Molitan NEDÁVEJ lepidlo - udělá ti to pěkně hnusné mapy. Nový tapec jsem lepil jen po obvodu. Co nejpřesněji vyříznout nový tapeca po okrajích jej nalepit tam, kde byl zataven onen proužek černé koženky (zůstane po něm v molitanu malý žlábek) a přitlačit. Hlavně se to musí dobře vypnout jinak se udělají vlnky. Pak na okraje na novou bílou koženku nalepit černou původní vrchní koženku. Lepil jsem to chemoprenem a v pohodě to drží. Jen na některých místech chemáč trošku zešloutl. Zadní dveře byla brnkačka, ale přední kolem repro - to byl porod. Nevím jak je to u Picassa takže některé věci můžou být odlišné.

Pozn.:samozřejmě jsem u mojeho typu Xsary musel sundat madla, které jsou k desce zatavené plastovými čudly, které jsem musel deformovat. Nazpět jsem madla uchytil pomocí vrutů a podložek. Drží stejně jako před tím. Každopádně jiný kutil, jiný lépe vymakaný systém.

Foto:http://www.ulozto.cz/7732695/xsara-tapecir-dveri-bila-kozenka-zip
Heslo: Xsara (ozkoušené - funguje)
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: CO S INTERIEREM??

Poslaťod Surmi » Ned 6. Feb 2011, 18:14

A co kdybych nestrhával starej "koberec",koupil lepidlo ve spreji nastrikal to na koberec a následne na to dal novou látku a vyhladil tak aby tam nebyly žádné bublinky a hrbolky :lol: To mi připadá mnohem méně pracnější :wink:
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: CO S INTERIEREM??

Poslaťod Sleemak » Ned 6. Feb 2011, 20:13

méně pracnější ano ale nevím jak to dostaneš pod tu černou koženku? Nevím jestli by to pak vypadalo dobře. Ale jak říkám každý kdo si s tím bude hrát může přijít na nový a mnohem lepší způsob. Já jsem volil drbačku a podruhé bych to dělal asi stejně bo už vím jak a na co si dát pozor.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Predchádzajúci

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia