zabezpečení ??

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod igor1894 » Str 14. Mar 2007, 20:04

100% bezpečnosť !!! nevlastniť auto :D
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zlinc » Str 14. Mar 2007, 20:52

Ahoj chlapi. Cokoliv, co překvapí potencionálního lumpa nebo mu bude na obtíž je užitečné. Pojistka je až to následné. Elektronika je dobrá, když lump neví co je tam za system. Proto některé tajné vypínače mají překvapivou účinnost. "Defendloky" jsou pro amatéry. Když ti chce profík odcizit auto s lokem, vyšlápne spojku a na laně je odtažen tam kam je potřeba. Probíhal na netu a někde bych to možná našel klip, kde ruský profesionál předvádí specielní klíč na různé typy defend nebo medvěd loků. Doba otevření několik vteřin a bez poškození. S dusíkem si dnes hrají amatéři. Potvrzuji názor kolegy s řetězem a visacím zámkem. Názor o planžetách ve spojitosti s visacím zámkem beru ale byl poplatný době dacií - k v a l i t n í visací zámek ve spojitosti s tím řetězem dá skutečně práci. V dnešní době mobilních telefonů doporučuji každému tajnou instalaci mobilu s miniaturním zařízením do vozidla. V případě napadení vozidla je majitel telefonicky vyrozuměn. Různá elektrická křesla a plyny bohužel v našem právním demokratickém státě, kde je chráněn zloděj uvádí majitele do nebezpečí trestního postihu. S jednou věcí se ale musíme smířit. Má-li opravdový a tím myslím o p r a v d o v é h o profesionálního lumpa, zájem o váše vozidlo - skoro nemáte šanci. Nás může uklidnit ta skutečnost, že o naše vozidla tito páni nemají zájem. V jejich optice jsou vozidla násobně dražší.
Všechny srdečně zdraví Zdeněk.
xsara 2HDi kombi
zlinc
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 25. Feb 2007, 10:00
Bydlisko: Praha

Poslaťod bleriot11 » Štv 15. Mar 2007, 22:30

čím více různých zabezpečení tam nacpeš,tím lépe.Ale nesmí tě to nadmíru obtěžovat,pak to tam přestaneš dávat .A zákon schválnosti funguje.....Přikláním se k názoru,že amatérské zabezpečení a různý vlastní vynálezy jsou nejlepší. :wink:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Verdom » Pia 16. Mar 2007, 6:50

Taky sem chtěl zabezpečit auto něčím navíc než tam je z fabriky a můj dvorní servisman v citroenu mi řekl. " Neblbni, xsary se nekradou, tam je toho zabezpečení dost už z fabriky. A neslyšel jsem o tom že by někdo s xsarou vodjel " A co vy? Znáte někoho kdo o xsaru přišel?
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod levis501 » Pia 16. Mar 2007, 9:05

Je to smutný, ale je to tak. Řešilo se to tady na fóru:

http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=1356
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod klient » Sob 17. Mar 2007, 10:07

Chudák Tortugas přišel o Xsaru asi před 14ti dny. Takovejm parchantum rovnou useknout ruku ( a to jsem humanista).
Xsara 1.4i Rouge Lucifer 2002
klient
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Štv 15. Feb 2007, 19:10
Bydlisko: Chomutov

zabezpečení ??

Poslaťod KAYKA » Sob 17. Mar 2007, 12:27

Ja souhlasim s klientem nekde sem totiž četl rozhovor s nejakym psychologem a ten řikal že zlodej je v podstate lenivy človek jinak by nekrad a koukal by prachy vydelat jinak takze kdyz vidi vedle sebe dve auta vybere si to ktere nema paku. No a kdyz ma zajem konkretne o vase auto a je to profik stejne nemate sanci. v ned. blesku byl kdysi rozhovor s členem nejakeho gangu v praze a opravdu nemate sanci ti lide treba vi o nejakem bavoru ktery je v čr v jednom ex. a vi presne kde parkuje kdo ho vlastni apod.taky tam psali že policie čr. si objednala nejake drahe dokumentace kde se udava kde ma ktere auto skryte identifikačni znaky apod ty knihy přišly 3 z toho jednu ma už zminěny gang. uklidnit nas muže jen to že xsara zdaleka nevede žebř.kradenych aut.i když minuly tyden sem tu četl že zrovna našemu členu jednu ukradli (to čislo vozim ssebou v autě) ja mam paku a uvažuju o tom jak tady nekdo psal o vypinani lpg sys.když ho mam přijde mi to chytre. pro tech.meně zdatne mi přijde zajimavy jednoduchy alarm pomoci bezdratoveho zvonku nedavno o tom mluvili v tv.kdo ma auto u baraku hned vi že nekdo otevrel dvere v aute tlačitko bylo myslim propojene s osvětlenim.takže otevřou se dveře a zvonek zazvoni a je to za par korun
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod levis501 » Sob 17. Mar 2007, 15:36

Těch knižek bylo 11 a deset je mezi zlodějskými gangy...
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko

zabezpečení ??

Poslaťod KAYKA » Sob 17. Mar 2007, 15:56

jj maš pravdu už je to dlouho no ale až na ten počet sem nekecal
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod ladggio » Uto 20. Mar 2007, 19:33

Ahoj,

já mám na tý svý vypískovaný skla a komplet pojištění. Dám sice ročně asi 12.000,- Kč, ale nechat si ukrást nějakejch 170.000,- Kč....
Přemýšlel jsem i o zamykání řadící páky, ale pořád to odemyat, zamykat, pořád dokola, to by se mi asi nechtělo. Je to sice pro zloděje zdržení, ale ne, jak už tu zaznělo, překážka - pro ty profíky.
Xsara 1,6 16V, 2001
Obrázok užívateľa
ladggio
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Ned 11. Mar 2007, 11:52
Bydlisko: Rakovnicko

Poslaťod Verdom » Uto 20. Mar 2007, 21:17

Taky jsem viděl na felícii takový bazmek na ruční brzdě. Vytáhla se nahoru a pod ní se vrazil takový teleskopický profil ze dvou jakoby jeklů, a ty se zajistily zámkem proti zpětnému zasunutí. Taky to byl dobrý for. To jen kdyby někdo chtěl popustit uzdu tvořivosti. :lol:
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod levis501 » Str 21. Mar 2007, 7:22

Verdom píše:Taky jsem viděl na felícii takový bazmek na ruční brzdě. Vytáhla se nahoru a pod ní se vrazil takový teleskopický profil ze dvou jakoby jeklů, a ty se zajistily zámkem proti zpětnému zasunutí. Taky to byl dobrý for. To jen kdyby někdo chtěl popustit uzdu tvořivosti. :lol:


Lanka od ruční brzdy přecvakne každý amatér. A tuplem u Felicie, takže tudy asi cesta nevede...
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod bleriot11 » Str 21. Mar 2007, 21:22

Cesta nevede nikudy,ale aspoń to těm šmejdům znepříjemníš.

Dnes vlezu do auta a můj alarmovej telefon ani nepíp.Byl vypnutej,nevím co se stalo,ale asi kleká.Zapl jsem ho a chodí.Tak ho občas prozvoním abych věděl ,že je OK.Až umře tak dám nový. :roll:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod drystone » Štv 22. Mar 2007, 18:49

Když jsem si vybíral auto, tak jsem zvolil Xsaru i z toho důvodu (nejen), že se Citroeny opravdu moc nekradou. Viděl jsem tabulku, jak se kradou auta všech běžných značek (nepočítám BMW a Mercedes atd.), tak vedla Škoda s VW. Nesrovnatelně lépe optroti nim byl Peugeot a nesrovnatellně lépe oproto němu byl Citroen. Dále u Xsary prý fungují táhla obráceně, takže prý nejde vyháčkovat, nebo aspoň ne tak snadno. To by ale musel někdo potvrdit. Co ale budu dělalat až to budu třeba sám potřebovat, to teda nevim :wink:
Přemýšlel jsem o tajném spínači, vím i co odpojit, ale nevím jestli nebudu generovat chyby...
Také jsem přemýšlel o skrytém mobilu (nebo o fungční SIM v něčem) v autě. To by šlo nějak zařídit, aby to bylo neustále aktivní. Pak by to šlo vystopovat (asi něco jako Shelog). Ale to je taková teorie.
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Re: zabezpečení ??

Poslaťod Jufk » Štv 27. Nov 2008, 15:49

Souhlasím s tím, že auto nejde ochránit před zloději na 100%, ale rozhodně je asi neúčinnější co nejvíc viditelných zabezpečení na odrazení a pak nějaký skrytý domácí vynález, který nemůže zloděj odhalit pokud je dobře schovaný. Pojistka je taky řešení, ale s dnešní politikou pojišťoven musíte počítat tak se zhruba 50% ceny vozu nebo platit podstatně větší pojistku aby vám v případě krádeže vyplatitli to co auto skutečně stojí. Mluvím z vlastní skušenosti kdy mi ukradli Feldu a pojistka nepokryla ani zbytek splátek takže jsem ještě platil za auto, které jsem už dávno neměl no a kamarád má Ochcávku pojištěnou pro jistotu na cenu o 100 000,- vyšší aby pak dostal peníze na další. Já jsem zvolil cestu Defend Locku, páky na volant a kódovaných skel spolu se skrytým vypínačem, který přerušuje přívod el. do pumpy. Má to výhodu, že pro přístup k pumpě musíte oddělat sedačky aby šel sundat koberec nebo ho rozříznout což je další zdržení pro nenechavce. Vypínač je potom vhodné dát na místo kam lze lehce dosáhnout aby nebylo vidět jak na něj saháte. A tohle chci ještě posílit o další vypínač na jiném místě, který bych používal při delším stání. Alarm nechci, protože sám nemám rád, když to v noci řve na celé sídliště a často bez důvodu. A na víc dneska jsou lidi laxní a houkající alarm je nechává v klidu rozhodně nečekejte,že někdo bude volat Policii a chránit tak váš majetek, spíš vám něco rozbijou, když to bude houkat dlouho. Uvažuju taky o zrušení pojistky, protože dávat 6 000,- ročně za to, že mi skoro nic nevyplatí se mi zdá hloupé.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zabezpečení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron