zabezpečení ??

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

zabezpečení ??

Poslaťod Klučík » Uto 2. Máj 2006, 10:14

Ahoj, zajímalo by mě, kdo máte jak zabezpečenou svou Xsaru. Sám jsem tu na?i vybavil Defend - pin lockem, hodlám vyleptat VIN, ale nechce se mi třeba do "klacku" na volant. Kdo toho máte víc, nebo míň? Zajímá mě průměrné zabezpečení na?ich Xsar :idea:
Klučík
 

Poslaťod Dusan » Uto 2. Máj 2006, 13:55

Tak já mám tu páku na volant a na oknech vypískované číslo.Snad to stačí??
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod CHiP » Uto 2. Máj 2006, 17:58

Kdy? nepočítám zabezpečení z výroby (imobilizér), tak Xsaru nemám zabezpečenou vůbec :P Přijde mi rozumněj?í dávat 2300 za poji?tění proti kráde?i + ?ivlu, včetně předního okna :wink:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Sbohem vąem » Str 3. Máj 2006, 15:15

Já jsem nechal nedávno namontovat Defend lock,je?tě uva?uji o montá?i tajného vypínače přívodu paliva.Samozřejmě mám imobilizér ,který nepustí přívod paliva,ale o otmhle zloději ví a stačí jim vyměnit řídící jednotku bez imobilizéru a odjede.
Různé tyče a páky na pedály či volant jsou vyhozenými penězi,jeliko? já sám ho doká?i odstranit do 10 vteřin a stačí na to dusík ve spreji,tyč skřehne a pak potom stačí klepnout.
Defend lock je super,ale zloděj mů?e pou?ít také dusík a stačí mu oddělat těsnící gumu a tam potom pra?tit.A navíc není pro ně problémem se?lápnout spojku a auto nalo?it či odtáhnout někam do gará?e ,kde u? zabezpečení v pohodě odstraní.
Zloděj nejsem a nikdy nebudu jen se o to zajímám !!!
Ale představa,?e bych se spoléhal jen na poji?tění proti kráde?i ,(které taký mám) a potom jel na dovolenou do Chorvatska a tam mi ukradli jednodu?e auto mě děsí.
Jen?e je fakt,?e ?ádné zabezpečení nestojí zloději v cestě,je to o lidech a pěnězích !!!
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Str 3. Máj 2006, 15:28

Kvido: Taky se tro?ku zajímám o to jak nejlépe zabezpečit auto a jak pí?e?, kdy? auto chtějí ukrást, nepomů?e nic. Jedině Sherlog, jen?e ten se u Xsary finančně hodně nevyplatí :evil:
Nejúčinněj?í metoda je podle mě nějaké vlastní zabezpečení, třeba skryté bezdotykové tlačítko + nutno k tomu je?tě třeba zapnout nějaký ovládací prvek, ale i to se dá obejít, jen to zloděje zdr?í, proto?e nemohli předvídat, jak to bude zapojený :twisted:
Chtěl jsem investovat do zamykání zpátečky + tichý alarm, co mi začne volat na mobil, ale nakonec jsem to jenom pojistil :wink:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

zabezpečení ??

Poslaťod Beer » Štv 4. Máj 2006, 10:01

No Watson se určitě nevyplatí montovat do Xsary. Jde přece jen o to, aby va?e Xsara byla o něco lépe zaji?těna, ne? jsou zaji?těny Xsary ostatní, aby to u té va?í zloduch vzdal, aby se mu to nevyplatilo. V tomto smyslu svou roli hraje i klacek (10s) a snad i provaz omotaný jen tak bez uzlu kolem volantu (15s) nebo třeba smradlavá fusekle na ?altpáce (2s), proto?e zapla? pán za ka?dou sekundu navíc.. ?e :?: :!: No a pro nás u?ivatele, nikoli zloděje, je třeba sloučit efektivní zabezpečení s minimálním opruzem pro nás (jako je třeba soukromá botička na kolo) a maximálním opruzem pro hajzlíka, který si na cizí věci zuby brousí. :twisted:
Beer
 

..

Poslaťod tomex » Pia 19. Máj 2006, 14:06

k tomu zneprijemneni konani zlodeji
zlodeji ublizit na zdravi clovek nemuze, ale chytre vytvoreny bazmek aktivujici pepřák by nebyl k zahozeni - pochybuji ze to kradou v plynove masce...
ale kam to namontovat... i kdyz ono stacilo, kdyz si to jeden kripl striknul na ruku ve vlaku a chrchlal a slzel celej vagon...

a vubec - stvorit druhej/nezavislej imbolizer/alarm a ten pepřák jako bonus k siréně..
tomex
 

Poslaťod CHiP » Pia 19. Máj 2006, 19:06

tomex: A zrovna jak na potvoru bude ten zloděj na pepřák alergickem, tím ze si ho čichne se mu dostavý astmatický záchvat a následně i zkolabuje. Jestě půjdes sedět za to že jsi si chránil svůj majetek! Miluju nase zákony :x
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

..

Poslaťod tomex » Pia 19. Máj 2006, 19:26

CHiP píše:tomex: A zrovna jak na potvoru bude ten zloděj na pepřák alergickem, tím ?e si ho čichne se mu dostavý astmatický záchvat a následně i zkolabuje. Je?tě půjde? sedět za to ?e jsi si chránil svůj majetek! Miluju na?e zákony :x

hehe - to je fakt .. i kdyz co tak tam "vypiskovat" Vstup na vlastni nebezpeci! alergici jen po domluve s majitelem? :)
tomex
 

Re: ..

Poslaťod Hosť » Pia 19. Máj 2006, 19:28

tomex píše:
CHiP píše:tomex: A zrovna jak na potvoru bude ten zloděj na pepřák alergickem, tím ?e si ho čichne se mu dostavý astmatický záchvat a následně i zkolabuje. Je?tě půjde? sedět za to ?e jsi si chránil svůj majetek! Miluju na?e zákony :x

hehe - to je fakt .. i kdyz co tak tam "vypiskovat" Vstup na vlastni nebezpeci! alergici jen po domluve s majitelem? :)

Nebo i nejake audio pre-varovani v cestine, romstine, ukrajinstine anglictnie a mandarinske cinstine :)
Hosť
 

Poslaťod Marek » Pia 19. Máj 2006, 21:09

O zaplynování auta jsem přemslel uz před lety, ale zdá se mi neúměrné riziko selhání takového systému v případě drobné kolize, kdy by způsobil totální problém. Z podobného důvodu jsem zavrhl přídavné zamykání se samostatným ovládacím okruhem na dálkové ovládání. Vyrobit by to nebyl problém - kus kulatiny vysouvaný ze dveří do rámu servem na centrál, náklady na materiál cca 1000kč + případné dalsí dálkové ovládání. Rozhodně levnějsí ne? si nechat namontovat alarm firmou. Ale v případě nehody by se to mohlo nárazem zablokovat...
Viděl jsem v televizi zamykání řadící páky bez klíče - zamyká se po uzamčení auta, odemyká elektronickým bezkontaktním klíčem. Něco takového by slo udělat, ale funguje to jen proti některým zlodějům. Naložení na odtahovku zabránit nelze.
Kdysi byl v Amatérském rádiu návod na obvod, který vypínal motor vzápětí po nastartování. Simuloval závadu, bylo to pro auta typu ?120. U nasich aut se nesmí vypínat zapalování! Muselo by to blokovat vstřikování. Něco podobného ve funkci přídavného imobilizéru mám, výroba včetně alarmu a dálkáče je moje vlastní.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod Verdom » Str 14. Mar 2007, 8:27

S úspěchem používám pokud opouštím auto na odlehlém místě (letní výlety za houbama a hradama :-)) nebo naopak přes noc na parkáči systém který mi poradil kamarád, který je jako obchodní cestující v Rusku.
Na podlaze k sedačce přidělaný solidní řetěz, který je provlečen volantem a zajištěn vysacím zámkem. Investice minimální, (pozinkovaný řetěz v baumaxu včetně zámku 300 Kč) a efekt dobrý. minimálně ten psychologický :lol: . Instalace trvá minutu. Řetěz musí být napnutý.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod Sbohem vąem » Str 14. Mar 2007, 10:05

Tak možná jako psychologický efekt dobrý,ale visazí zámek jsem otvíral planženou,ideální byl ze staré dáčie plíšek z předních stěračů,byl dost pružný a dobře tvarovaný.
Můj kamarád má rotvajlera a když někam jde nachává ho v autě,tomu říkám zabezpečení :D
Sbohem vąem
 

Poslaťod MasterOfPuppets » Str 14. Mar 2007, 13:02

Jako zajímavý řešení je vlastní botička, ale zase - něž to člověk namontuje a odmontuje, tak to nějakou dobu trvá a je to opruz... Viděl jsem takhle chlapíka, jak vždy nandavá botičku na koktávku a vypadalo to vtipně. Do toho to musí nacpat do kufru, takže to taky zabere dost místa. Ale pořád lepší přijít o místo v kufru, než o auto.
MasterOfPuppets
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 331
Registrovaný: Str 24. Aug 2005, 11:19
Bydlisko: Kladno, Střední Čechy
Vůz: Citroen Xsara I 1.8 VTS

Poslaťod klient » Str 14. Mar 2007, 19:13

Myslím si, že nějaké viditelné zabezpečení by mělo mít každé auto. Páku,immobilizer, Defend Lock, třeba i řetěz a samozřejmě havarijku proti krádeži.
Když vám budou chtít ukrást určité auto profíci, nemáte šanci s žádným zabezpečením !!!.
Ale jak psal někdo tady, tak každé zdržení je pro zloděje nebezpečné.
Já mám klacek na volant s nefunkčnim zámkem(to ale zloděj neví), immobilizér a havarijní pojistku s připojištěnim proti krádeži.
Na té novější Xsaře ještě Defend Lock na zamykání zpátečky + auto v garáži.
Jeden soused má ale nějakej alarm, co mu hlásí spuštění alarmu do mobilu.
Aspoň ví, že mu kradou auto.
Naposledy upravil klient dňa Str 14. Mar 2007, 21:17, celkovo upravené 1
Xsara 1.4i Rouge Lucifer 2002
klient
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Štv 15. Feb 2007, 19:10
Bydlisko: Chomutov

Ďalší

Späť na Zabezpečení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia