zabezpečení ??

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: zabezpečení ??

Poslaťod davados » Pon 15. Dec 2008, 16:33

Mam havarijku+povinny CP za tohle chce 30tis/rok holt taxik.ble. A pak pasivni gsm modul tj az auto nenajdu nekam zavolam a snad ho najdou,ale vzhledem k proplaceni pojistky bych byl radsi kdyby se nenaslo(treba nabourany nebo nejak vevnitr poskozeny).Jinak spoleham na nezajem zlodeju o xsary a pak,ze se obecne nekradou taxiky,jelikoz jsou pro pripadne dalsi kupce olitany druha vec je ukrast xsaru na nahradni dily,ale to snad nikoho z nas nepotka.Vykrast muzou bohuzel jakykoliv auto.Xsara prazskym ulicim zatim statecne odolava.Jednou mi vykradli toledo nastesti provazkem a vzali si z prihradky sipky a z celniho skla sem sundal starou dalnicku a nalepil sem ji na stinitko-to fakt clovek nepochopi a pritom tam byl hodnotnejsi taxametr a autoradio.Chjo
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: zabezpečení ??

Poslaťod jar » Ned 15. Mar 2009, 15:18

Ahojky, tak to tady trochu oživím, uvažuji o tomhle udělátku, http://gps-mobily.nej-ceny.cz/99271/lok ... t-gps.html, zdá se mi to fajn a to i cenově. Co vy na to? Připojí se to na baterku, nebo se může dokoupit i přídavná baterie. Je tam spousta vývodů na různá další čidla. Podrobný návod třeba zde http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=0.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Obrázok užívateľa
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 17:33
Bydlisko: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: zabezpečení ??

Poslaťod Dutch » Pon 16. Mar 2009, 20:31

Montoval jsem přesně to známýmu do auta. Musel to 3x reklamovat než dostal solidní kus. Vždy byla závada to, že modul se "kousnul" a přestal reagovat na cokoliv, což je u GSM brány docela blbý. Stačilo ho odpojit od elektriky a znova zapnout. Má to podle mě docela nevýhodu v tom, že to neprozvání, ale jen pošle SMS, což lze třeba při telefonu v pouzdře lehce přehlínout. Jiný moduly prozvání dokud to nezvedneš, což je daleko lepší. Na druhou stranu - abych nehaněl - ten GPS modul je super citlivej, bez problémů ukazoval pozici i v zavřený garáži s plechovejma vratama !!!
Jinak hlídání na GPS pohyb funguje taky v pohodě. Chtělo by ještě asi doladit to, že když ti bude s autem někdo ujíždět a ty budeš mít GPS souřadnice, tak dokud nebudeš u mapy s GPS souřadnicemi nebo Inetu, tak jsou čísla na nic. Bohužel T-mobile Lokator funkci to neumí.
Pokud máš ještě k tomuhle nějaký dotaz, klidně se ptej.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: zabezpečení ??

Poslaťod jar » Uto 17. Mar 2009, 7:16

.... Jiný moduly prozvání dokud to nezvedneš, což je daleko lepší. Na druhou stranu...


Díky za poznatky, jaký jiný modul třeba doporučíš, nebo máš dobré zkušenosti. Za cokoli budu vděčný, uvažuji o nějakém zabezpečení, ale cena hraje prim.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Obrázok užívateľa
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 17:33
Bydlisko: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: zabezpečení ??

Poslaťod Dutch » Uto 17. Mar 2009, 22:03

Jiný známý má modul od Jablotronu a šlape v pohodě, akorát nevím zda je i s GPS, možná ne.

Ještě bych zmínil docela velkou spotřebu těchto modulů. stačí s autem nejet 14 dní a baterka je vytřískaná. To je zase třeba fajn na tom Jablotronu, že hlídá i napětí v síti a pokud je nižší než XY pošle SMS. nechápu proč tohle ty moduly nemají všechny.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: zabezpečení ??

Poslaťod jar » Str 18. Mar 2009, 7:36

Mě se na tom líbí právě ta GPSka a co se týká baterky, tak se dá dokoupit záložní. Nemyslím si, že by měl až takovou spotřebu, že by vytřískal baterii za 14 dní. Když budeš mít nějaký modul bez GPS, na co pak je? To ti jenom pošle esemesku s tím, že ti někdo nasedl do auta a odjel? Co s tím, když nemáš další data, abys mohl to auto najít. Já vím, někdo může namítnout, že zajede do plechové garáže a je konec s GPS signálem, ale mě přijde sms zpráva, na které bude poslední výskyt toho signálu a já můžu poté hledat v tom daném místě. A přeci nemám auto za milion, aby mi to naložili do kamionu a jezdili s tím bůhví kde.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Obrázok užívateľa
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 17:33
Bydlisko: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: zabezpečení ??

Poslaťod Dutch » Str 18. Mar 2009, 20:17

Záložní baterie je dobrá věc, určitě doporučuju pořídit pro případ kdy by zloději odpojili hlavní baterii. Co se týče spotřeby, tak tomu VĚŘ a pokud jezdíš s autem málo, už vymysli jak budeš baterii dobíjet. Právě, že moduly bez GPS většinou umí T-mobile lokator a to taky neni špatný. Jak jsem už psal, samotný čísla jsou ti na nic pokud nevíš kde auto hledat, v takových chvílích je Lokátor asi lepší.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Predchádzajúci

Späť na Zabezpečení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia