Příručka pro bezpečný nákup ojetiny

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Příručka pro bezpečný nákup ojetiny

Poslaťod Patrik32 » Str 31. Aug 2011, 7:56

Sdružení na obranu vlastníků automobilů (SOVA) vyhrálo soudní spor v kauze Auto ESA. Toto sdružení uvádí objektivní informace o tom, jak se zachází s ojetinami. A jsem rád, že se před nedávnou dobou rozhodlo zasáhnout proti nepoctivým praktikám některých autobazarů. Víme o nich všichni – přetáčení tachometrů, automobily koupené od překupníků a další věci, na kterých tyto autobazary těží velké prachy. A drzost některých autobazarů dokonce ani nezná své meze. Autobazar Auto ESA žaloval sdružení SOVA a požadoval odškodnění 300 000 Kč – od občanského sdružení! Chtěli všechno převálcovat, požadovali omluvu a stažení článků. Naštěstí se všechno obrátilo do správné roviny. Ale i tak si myslím, že se to stále děje a nejenom u jednoho autobazaru, ale všude po republice. Na co si tedy dávat pozor?
Zákazníci si koupili automobily od Globus Caru, ale když si ho přišli vyzvednout, tak společnost už byla zkrachovalá a automobily byly v autobazaru Auto ESA už napůl prodané. Celý podvod si jistě předem naplánovali, protože v obou autobazarech byli lidé, kteří se dobře znali.
Sdružení SOVA už proto sepsalo příručku pro bezpečný nákup ojetiny. Doporučuji před koupí automobilu přečíst a doporučenými radami se řídit. Já jsem se naštěstí nestal obětí podvodu, ale příručku mám nastudovanou a doporučuji ji všem pro „preventivní užívání“. Snad toto vlákno pomůže i ostatním Jaké jsou vaše zkušenosti? Na co si máme dát ještě pozor?
Patrik32
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 31. Aug 2011, 7:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara

Re: Příručka pro bezpečný nákup ojetiny

Poslaťod Cvrček » Štv 1. Sep 2011, 0:19

Rada a odkaz perfektní.
ALE od včera přemýšlím,jestli SOVA potřebuje podobnou reklamu.
Koukal jsem ještě na dvou jiný Citroeňáckých fórech a stejný nick,registrován ve stejný den a časově mezi půl sedmou a devátou ranní a všude stejný příspěvek...
Proti Sově rozhodně nic nemám,ale tohle mi přijde divné a nelíbí se mi to.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Příručka pro bezpečný nákup ojetiny

Poslaťod jandy » Uto 22. Nov 2011, 11:56

Koukám, že o sově tu už něco je, dnaska jsem se dostal ke dvěma zajímavým článků. První o zjišťování stáří vozidel http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/-459/?utm_source=direct&utm_medium=email&utm_content=clanek3&utm_campaign=201111. Ještě jsem neměl čast to ověřit u Xsary. A druhý je o přetáčení tachometrů http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/-456/?utm_source=direct&utm_medium=email&utm_content=clanek2&utm_campaign=201111. Docela mě zaskočila informace, že některé autopůjčovny a taxikáři upravůjí řídící jednotky tak, aby počítali každý druhý kilometr.
Obrázok užívateľa
jandy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Štv 13. Nov 2008, 20:31
Bydlisko: Týn nad Vltavou ale vetšinu času se pohybuji v Hrotovicích
Vůz: Peugeot 407SW, 2.0HDi 100 kW; Citroen Xsara kombi, 2,0 HDi, 1999 (u Minimaxe)


Späť na Odkazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia