Auto Vašenda Praha 9, Harfa - zkušenosti

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Auto Vašenda Praha 9, Harfa - zkušenosti

Poslaťod Jufk » Štv 23. Okt 2008, 14:18

Zdravím vás.Mám Xsarinku už nějaký ten čas, ale už je těch problémů kolem víc než dost a i přez poctivé prohledávání fora jsem zkrátka něco nenašel. A protože potřebuju do servisu a k Paterovi se mi už nechce zkusil jsem Auto Vašenda. Dočetl jsem se o nich velkou chválu hlavně u Peugeotů. Musím říct, že odhalili to co Patera nesvedl, ceny mají o trochu větší a jednání se mi zdá fér. Proto mne zajímají i vaše zkušenosti a názory. Myslíte, že se dá věřit tomu co říkají ? Já mám údajně prasklé těsnění pod hlavou a nemůžou mi kvůli tomu změřit bod mrazu u chladící kapaliny. Já, ale nemám pocit, že by mi ubývala voda nebo olej, ale je fakt, že od doby co jsem auto koupil je voda mastná. A loni Patera nic nezjistil. Takže otázka zní - Jaký na ně máte názor ?
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod řepák » Štv 23. Okt 2008, 16:50

Myslím že Pateru nejdeš i v SHIT listu :lol:
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod Jufk » Štv 13. Nov 2008, 17:17

Takže další zkušenost s Auto Vašenda. Jelikož jsem uvěřil jejich doměnce o oleji v chladiči a sám jsem našel trochu šlemu v dolévací nádržce nechal jsem si vyměnit to těsnění pod hlavou. Nejprve mi odhadli cenu na 5 000,- ,ale to bylo jen tak mezi řečí, no a taky mi doporučily výměnu horního uložení tlumiče jelikož mi tam něco stále cvaká a při otáčení volantem se ozývá cvakání taky. Odhad 2 000,- na jednu stranu jen za materiál. No bomba. Když jsem jim tam auto dával a sepisovali jsme závady tak se přijímací technik ošíval při zmínce ceny 5 000,- za hlavu a to mně mělo varovat. Auto si tam nechali dva dny a druhý den mi volali hodinu před zavřením takže jsem letěl jak blázen s vidinou opraveného auta. Cena 9 200,- mi dávala tušit těsnění pod hlavou a obě uložení tlumičů. V servisu na mne, ale čekalo překvapení. Bylo uděláno poze těsnění pod hlavou, výplach systému,gufera a nový olej s filtrem, který byl starý asi půl roku. Největší položka byla za práci 5 000,- a 12 hodin. No nevím.

Každopádně si myslím že cena za práci 400,- Kč za hodinu bez DPH je dost jelikož nejsou až tak vellký servis. Dokonce ani při předávání auta nevypisují protokol s udanými kilometry a stavem paliva, neprohlíží si auto jestli nemá nějaké vady, které bych pak mohl chtít po nich uhradit a já nemá žádný doklad o tom, že auto jsem nechal skutčně u nich. Požadované opravy přijímací technik pouze zapisuje rukou do nějakého formuláře. V tomto směru docela zklamání.

Samotná práce se zdá být kvalitní nikde nic neteče, nejsou problémy s tím na co sáhly a chování motoru se trochu zlepšilo. Brzdy a silentbloky, které mi taky dělali jsou taktéž v popřádku. Jednání mají příjemné a snaží se poradit a pomoc.

Takže můj závěr : investovat během měsíce 16 000,- do oprav se mi fakt zajídá a tak budu hledat ještě dál. Kdyby někdo měl nějaký tip na servis v Praze se kterým má dobré zkušenosti dejte vědět. Docela by mně zajímaly zkušenosti s p. Schicem z Nučic. Protože to uložení tlumičů by mně u Vašendy vyšlo na dalších cca 6 000,-.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod pj » Pia 14. Nov 2008, 8:57

Jufk píše:cena za práci 400,- Kč za hodinu bez DPH je dost

neporadim, ale tato cena je bezna i v Brne u neautorizovanych servisu. Problem osobne obecne nevidim v cene, ale v dobe stravene pri oprave, pokud to neni zrovna normovana cinnost. Sem atek vyplacl 15000,- (tlumice, kotouce, vyfuk) a za dalsi tyden dalsich 8000,- (tlumice kotouce).
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod Jufk » Pia 14. Nov 2008, 16:06

Tak to s tebou cítím. Před vánocemi to je docela rána. A je zvláštní, že se takové věci nahromadí když se to nejmíň hodí :lol: . No ale kdy se hodí dát takovou částku úplně cizímu člověku.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod Vlk1969 » Uto 18. Nov 2008, 7:45

Jak jsem již psal

já jako Liberečák doporučuji staršího soukromýho automechanika Drábka z Liberce --levnej šikovnej a neojebává a hlavně jeho ceny seděj plus mínus 500 kč :wink:
už k němu jezdím přes pět let a jsem spokojenej :jup: :jup:
telefon na něj :603482478 :driv: :driv: :driv: :driv:
Obrázok užívateľa
Vlk1969
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Štv 30. Okt 2008, 11:02
Bydlisko: jablonecn/nisou
Vůz: citroen xsara1.8/benzín---citroen BX1.6// benzín

Re: Auto Vašenda - zkušenosti

Poslaťod řepák » Str 19. Nov 2008, 20:36

Vlk1969 píše:Jak jsem již psal

já jako Liberečák doporučuji staršího soukromýho automechanika Drábka z Liberce --levnej šikovnej a neojebává a hlavně jeho ceny seděj plus mínus 500 kč :wink:
už k němu jezdím přes pět let a jsem spokojenej :jup: :jup:
telefon na něj :603482478 :driv: :driv: :driv: :driv:


Nepatří to náhodou jinam :?:
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)


Späť na Mé zkušenosti s autoservisy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia