Servis na dg. Bratislava - MATLOVIC

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Servis na dg. Bratislava - MATLOVIC

Poslaťod kucharik » Str 29. Júl 2009, 10:27

Ahoj, chcem sa podeliť o pozitívnu skúsenosť so servisom Matlovic, Krajinska 4, Bratislava (Podunajske Biskupice). V priebehu jazdy mi začala svietiť kontrolka "check engine", objavila sa hláška "antipollution fault", s tým, že auto išlo naďalej úplne normálne. V autorizovanom servise mi povedali, že diagnostika bude stáť 30euro, tak som si ju nechal urobiť s výsledkom, že chyba je v katalyzátore, že je nutná výmena atď odhadovaná cena 300-500 euro. Vzhľadom na to, že auto má 207000km, ale KAT sa vymenil pri prehliadke pri 160000km, zdalo sa mi to podozrive. Hľadal som teda nezávislú diagnostiku, našiel som servis Matlovič v Bratislave, bez objednania do 10 minút bolo auto odiagnostikované s tým, že mi dali k dispozícii kompletný výpis minulých i aktuálnych chýb, zistili sme, že jediná chyba je "catalytic convertor aging", pričom jeden z dôvodov (diskutovaný v niekoľkých servisoch v BA) tejto chyby je, že pravdepodobne pri extrémnych letných teplotách registrovala lambda za KATom neprimerané zloženie plynov, bez ohľadu na stav a vek katalyzátora. Po vymazaní pamäte chýb sa už chyba mesiac neobjavila a keďže aj pri opakovanom výpise z dg. je záznam bez chýb, musím konštatovať len, že servis Citroen sa zase raz chcel nabaliť.
MK, Xsara II break 1.6 16v SX, 2002 stříbrná
kucharik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 29. Júl 2009, 10:19
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara II break 1.6 16v SX, 2002

Späť na Mé zkušenosti s autoservisy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia