ATU Praha-Chodov

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

ATU Praha-Chodov

Poslaťod snoopy » Pia 20. Nov 2009, 22:50

Tak se mi dnes opět na autě objevila závada motoru. Auto škublo, rozsvítila se kontrolka motoru a "engine fault". Motor nešel do otáček a ventilátor jel na plno (nouzový režim, jak jsem pochopil).
Doplazil jsem se domu a na netu okoukl otevírací doby servisů. ATU mělo ještě hodinku otevřeno. S nadějí, že mě ještě vezmou nebo alespoň objednají jsem tam zajel. Auto už jelo normálně, jen pořád hlásilo závadu.

V ATU se ochotný pán od přepážky šel hned zeptat technika jestli má ještě volno. Volno bylo, tak mě hned vzali na načtení závad počítače. Ochotný mladík s přístrojem se mi na Xsarušku připojil se svým počitadlem a začal hledat motor :D Našel. Načetl závady a že prý to hlásí chybu ovládací jednotky škrtící klapky. Potom k mému úžasu prohlížel motor ze všech stran a i pod auto lehl, jestli prý někde není přerušený/narušený nějaký kablik. Pak se hlouběji zabral do počítače, nastartoval auto a prohlížel online stavy běhu, otevírání a zavírání klapky, jejích úhlů a konstatoval, že je zjevně v pořádku.

Vymazal chybu, znovu nastartoval a vše opět prověřil (chod motoru) a lídal, jestli se závada opět neobjeví. neobjevila...

jeho závěr návrh řešení: Pravděpodobně bordel v klapce nebo motorku, který ji ovládá.Jezdit dál a pokud se ještě závada vyskytne, tak přijet a nejprve zkusí klapku vyčistit a pokud to nezabere tak pořídit novou.

Celková cena 399 Kč.

Mé pocity příjemné, cena se mi nezdála nijak vysoká a jednání technika férové. Takže mohu doporučit.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: ATU Praha-Chodov

Poslaťod milajda22 » Štv 11. Feb 2010, 11:16

A mohl by jsi napsat prosím adresu? nebo je to ten servis Auto Unger hned vedle KFC, benzínové pumpy a Baumaxu(nebo něco tomu podobnýmu)?
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: ATU Praha-Chodov

Poslaťod snoopy » Štv 11. Feb 2010, 23:31

jojo, je to tam. AutoTechnikUnger na Chodově. Vedle Agipu a KFC
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003


Späť na Mé zkušenosti s autoservisy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia