Polsko a Balt

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Polsko a Balt

Poslaťod Verdom » Štv 15. Mar 2007, 21:05

Nenašel jsem tu Polsko a přitom je to bomba cíl. Dziwnow a Swinoujscie byly náš cíl loni v létě a Balt s 26st. teplou vodou BOMBA. Klid a cena nižšší než na Mácháči. Mám tipy na campy a cestu. Kdyby byl zájem.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod Max_Damager » Uto 19. Jún 2007, 13:53

Ahojda, nevíte, kde bych sehnal informace o cestách po Polsku. Třeba jestli tam mají zpoplatněné dálnice a kolik to stojí. dík za info.
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod MP » Uto 19. Jún 2007, 13:57

Verdom: ..tak to by mě zajímalo.Kdyľtak něco přihoď .Dík .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Max_Damager » Uto 19. Jún 2007, 14:53

Verdom píše:Nena?el jsem tu Polsko a přitom je to bomba cíl. Dziwnow a Swinoujscie byly ná? cíl loni v létě a Balt s 26st. teplou vodou BOMBA. Klid a cena ni???í ne? na Mácháči. Mám tipy na campy a cestu. Kdyby byl zájem.


Takový infos bych taky bral, chystám se do Krakowa a pak bych třebas zajel i tam :wink:
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 19. Jún 2007, 15:00

Taky se připojuji,informace by se hodili,moľná i nějaké foto bych uvítal.
Poąli mi to na e-mail.Dík Kvido
Sbohem vąem
 

Poslaťod Verdom » Str 11. Júl 2007, 5:59

Omlouvám se za zpoľdění, příątě mi poąlete SZ a budu reagovat rychleji.
Dlouho jsem tu nebyl.
Takľe:
Kemp jsme měli tento:
http://www.campingtramp.pti.pl/
Cena dobrá, prostředí také.
Svoje pláľ hned vedle kempu.
Ubytování stan, bungalovy atd.
Kousek vedle je kemp VIKING.
Tam jsem nebydlel, ale prý je taky v pohodě.
Jinak to chce obecně dávat v Polsku bacha
a kemp (hlavně sociálky) nejdříve projít.

Problém je teplota a loni mělo moře 26 coľ je na Balt nezvyklé.


A co se týče cesty, jel jsem přes německo
a u ©tětína jsem najel teprve na polskou stranu.
Je to rychlejąí pohodlnějąí (jen před hranicemi s polskem němcům zbylo trochu "hitlerky" :-)

Lze to jet i polskem, Tady je cestopis, který je fajn si přečíst a na základě kterého jsem tam i jel :-)
http://mujweb.cz/www/1202stw/polsko.htm

Co se týče jídla a pití, je to asi jako u nás, jen pivo je draľąí a silnějąí.
:-)

A k výletování doporučuji městečko swinoujscie
http://www.swinoujscie.com/atrakcje_turystyczne.php
To město má fajn atmosféru. Jede se tam trajektem přes deltu,
ale trajekt je grátis, placený městem.

Pokud budete chtít vědět více, napiąte, nebo SZ.
Prílohy
mapa1_999.jpg
cesta přes Berlin
mapa1_999.jpg (112.29 KiB) Zobrazené 20530 krát
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod Max_Damager » Str 11. Júl 2007, 12:05

Tak to je naprosto vyčerpávající, DÍKY VERDOM!!!!!!!!!!!! _ok_
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod Sbohem vąem » Str 11. Júl 2007, 14:15

Vypadá to moc zajímavě,ale pro mě jako severomoraváka by byla cesta po samých prdel...,ľádná dálnice a 700 km,spíą pro mě by byly výhodnějąí Mazurská jezera.
Je to lákavé,ale nejspíą zůstanu věrný Jadranu.
Sbohem vąem
 

Poslaťod darnel » Str 11. Júl 2007, 20:49

Verdom: Dobrý nápad jet Německem, kolega jel nedávno přes Polsko a v polovině byl bez peněz, zastaví tě policajti, něco si vymyslí a platíą. Bez bloků, jen tak do kapsy. Stěľovat si můľeą tak na nádraľí. Prostě takový Balkán. Podobné zkuąenosti mám i já osobně, proto se Polsku vyhýbám jak můľu.
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod Šedivka » Pia 29. Aug 2008, 9:00

Obrázok
POLSKO


V Polsku je 11,500 km silnic. Vąechny silnice mají pevný podklad a větąina je asfaltovaná. 4,500 km mezinárodních silnic, označených podle mezinárodního systému (např. E30 vedoucí od německých hranic do Poznaně a Varąavy).

(PLN...Polský zlotý /kurs cca 7.50/100 Kč )

POPLATKY NA DÁLNICÍCH

V Polsku je přibliľně 460 km dálnic. Protínají následující města:
A1 Tuszyn - Piotrkow (18 km)
A2 Strykow (u Lodľe)- Konin 103 km
A2 Konin - Wrzesnia (48 km)..............mýtné
A2 Wrzesnina - Krzesiny (37.5 km)........mýtné
A2 Krzesiny - Komorniki (13,3 km)
A2 Komorniki - Nowy Tomysl (50,4 km).....mýtné
A4 Jedrzychowice (hranice s Německem) (2 km)
A4 Krzywa - Wroclaw (92 km)
A4 Wroclav - Opole - Nogowczyce (126 km)
A4 Nogowczce - Kleszow (17.5 km)
A4 Chorzow - Katowice (4 km)
A4 Katowice - Gliwice (4 km)
A4 Katowice - Krakow (65 km)..... mýtné
A4 Krakow (letiątě) - Opatkovice (17 km)
A6 Kolbaskowo - Odra (6 km)
A12 Golnice - Krzywa (17 km)

Poplatky se platí na následujících úsecích:

A4 Krakow - Katowice (délka 65 km)
- motocykly, osobní vozidla se dvěmi nápravami s nebo bez přívěsu: 13 PLN,
- pro vozidla se 2 nápravami a zdvojenými koly nebo 3 více nápravami s nebo bez přívěsu: 25 PLN.
Polovina mýtného se platí Myslowic, zbytek u Balic; bliľąí info na www.autostrada-a4.pl.

A2 Konin - Wrzesnia
Kategorie:
1: Motocykly a vozidla se dvěmi nápravami..............................11 PLN
2: Motocykly s přívěsem a vozidla se dvěma nápravami s přívěsem nebo nápravou se zdvojeńými koly.......................27 PLN
3: Vozidla s třemi nápravami, vozidla se dvěma nápravami a zdvojenými koly, s přívěsem....... 41 PLN
4: Vozidla s více jak třemi nápravami, vozidla s třemi nápravami a návěsem..........................63 PLN
5: Vozidla s nadměrnou velikostí........................110 PLN

A2 Wrzesnia - Krzesiny
1: Motocykly a vozidla se dvěmi nápravami..............................11 PLN
2: Motocykly s přívěsem a vozidla se dvěma nápravami s přívěsem nebo nápravou se zdvojeńými koly.......................27 PLN
3: Vozidla s třemi nápravami, vozidla se dvěma nápravami a zdvojenými koly, s přívěsem....... 41 PLN
4: Vozidla s více jak třemi nápravami, vozidla s třemi nápravami a návěsem..........................63 PLN
5: Vozidla s nadměrnou velikostí........................110 PLN

A2 Komorniki (Poznan) - Nowy Tomysl
d t t o jako předchozí úsek

Placení: dálnice A4 - PLN, EUR nebo USD
dálnice A2 - PLN, EUR, USD, Visa, Mastercard

Vozidla s nejvyąąí moľnou rychlostí nepřevyąující 40 km/hod nesmějí na dálnice. Odtah na dálnicích není povolen; resp.pouze k nejbliľąímu výjezdu. Obě vozidla potom musí mít zapnuta potkávací světla.

Tísňová volání:
policie 997
hasiči 998
ambulance 999


Starter Breakdown Service (silniční sluľba) ............. 0 61 831 9800.

NEHODA

V případě dopravní nehody musí řidič zavolat policii ("militia"). Pokud dojde ke zranění osob, je povinen zavolat lékařskou pomoc.
V souladu se zněním polského zákona se povaľuje za trestný čin také neposkytnutí první pomoci obětem nehody a příp. ujetí z místa nehody. Tento přestupek je postihován uvězněním od 3 měsíců do 3 let a pokutou 1 milion zlotých.

Nouzová telefonní čísla
policie 997 nebo 112
hasiči 998
první pomoc 999.


Pojią»ovací formality:
Učastníci nehody musí zavolat policii, od které obdrľí oficiální výčet ąkody. Tento dokument musí být doručen do pojią»ovny řidiče odpovědného za ąkodu( např. pojią»ovny WARTA, PZU).
Při vyřizování formalit ohledně pojią»ovny můľe člen klubů AIT/FIA získat pomoc od "PZM Touring Office Autotour".

POVYNNÁ VÝBAVA

Ochranná přilba pro motocyklisty
Řidič motocyklu i mopedu a jeho spolujezdec musí nosit ochrannou helmu. Děti do sedmi let smí jet na motocyklu nebo mopedu bez ochranné helmy v případě, ľe rychlost nepřekročí 40 km/h.
Bezpečnostní pásy a systémy pro děti
* Pouľívání bezpečnostních pásů je povinné pro řidiče a cestující na předních sedadlech vąech vozidel, pouľití bezpečnostních pásů na zadních sedadlech je povinné u vozidel, která jsou jimi na zadních sedadlech vybavena.
* Děti mladąí 12 let a menąí neľ 150 cm musí být v osobním automobilu převáľeny pouze ve schváleném dětském zádrľném systému; dítě ve věku do 12 let a vyąąí neľ 150 cm musí pouľít bezpečnostní pás pro dospělé.
Následující osoby jsou zproątěny povinnosti pouľívat bezpečnostní pásy:
řidiči taxi sluľby
těhotné ľeny
drľitelé lékařského potvrzení.
Výstraľný trojúhelník
Řidiči vąech vozidel (s vyjímkou motocyklů a vozidel, které nepřekročí rychlost 25 km/h) musí v případě potřeby pouľít výstraľný trojúhelník. Na normální silnici musí být umístěn ve vzdálenosti 30 - 50 m za vozidlem tak, aby byl dobře viditelný; na dálnici potom 100 m za vozidlem; v obci se umís»uje za vozidlo do vzdálenosti nepřesahující 1 metr nebo přímo na vozidlo.
Taľení vozidel
Nepojízdné vozidlo můľe být taľeno, musí mít umístěno výstraľný trojúhelník na levé zadní straně vozidla. V noci nebo za sníľené viditelnosti musí být navíc zapnuta obrysová světla.
Dezén pneumatik
Minimální hloubka dezénu pneumatik je 1,6 mm.
Světla
Vąechna motorová vozidla musí jezdit se zapnutými tlumenými světly nebo světly pro denní svícení i během dne.
Hasicí přístroj a lékárnička
- jsou povinné pro os. auta registrovaná v Polsku

PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU

Řízení vpravo, předjíľdění vlevo.
Předjíľdění a míjení
Stejné jako v ČR.
Předjíľdění je zakázáno:
- pokud se blíľí vozidla v protisměru
- na křiľovatkách
- na zastávkách autobusů a tramvají
- na neřízených přechodech pro chodce
- pokud prostor nedovoluje předjíľdění bez rizika
- na ľelezničních přejezdech.

Přednost
Stejné jako v ČR.

Je zakázáno pouľívat mobilní telefon řidičem za jízdy s výjimkou pouľití hands-free sady, dále dopravovat i pouľívat zařízení upozorňující na měření rychlosti radarem.

* Řidič, který při odbočení křiľuje vyznačenou stezku pro cyklisty je povinen dát přednost cyklistům jedoucím po této stezce.
* Řidič vozidla je povinen dát přednost ąkolnímu autobusu vyjíľdějícímu ze zastávky.

RYCHLOSTNÍ LIMITY

V obydlených oblastech
vąechna vozidla od 5,00 do 23,00 ........................ 50 km/h
od 23,00 do 5,00 ...................................................60 km/h
(není-li značeno jinak)
v obytných částech ...............................................20 km/h.

Místní úřad má pravomoc zvýąit rychlostní limit v obydlených oblastech aľ na 70 km/h na hlavních silnicích, které nesou označení mezinárodních silnic (ale jen mimo města).
Jakákoliv změna rychlostních omezení je vľdy označena zvláątními značkami.

Mimo obydlené oblasti:
osobní aut., motocykly, karavany do 3,5 t..................................................90/100/110 km/h
osobní aut., motocykl táhnoucí přívěs nebo karavan..................................70/80/80 km/h
autobus nebo nákladní automobil přes 3,5 t...............................................70/80/80 km/h
Pozn.: první uvedené rychlost je na normální silnici, druhá na jednoproudové rychlostní silnici, třetí na dvouproudové rychlostní silnici.
Na dálnicích je limitována rychlost u vozidel do 3,5 t na 130 km/h; u ostatních, včetně vąech vozidel s přívěsem 80 km/h.
Mopedy a motocykly, přepravující dítě mladąí 7 let, nesmějí přesáhnout rychlost 40 km/hod v obou oblastech.
Zákaz pouľívání tzv. antiradarů.

ZVÍŘATA

Kočky, psi a fretky potřebují na cesty platný EU Pet Passport a dále musejí být buď tetováni či označeni mikročipem.
Dovoz papouąků je povolen pouze na základě povolení Ministerstva zemědělství:
Ministry of Agriculture and Food Industry
Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Zywnosciowej
Glowny Inspektorat Weterynarii
(Department Weterynarii)
ul.Wspolna 30
00 930 Warszaw
Tel: +48-22 623 22 63
Fax: +48 22 623 14 08
Internet: http://www.wetgiw.gov.pl

OMEZENÍ VÝVOZU

Motoristům je povoleno vyváľet pohonné hmoty pouze v nádrľi vozidla (! ne v náhradních kanystrech).

POKUTY

Policie je oprávněna uloľit a vybrat pokutu na místě od motoristy, který poruąil dopravní předpisy. Výąe pokut se pohybuje od 50 do 500 zlotých, podle typu přestupku. Policie je oprávněna poľadovat od zahraničních motoristů platbu pokuty hotově. V Polsku se pouľívá bodový systém pokut.
Minimální a maximální pokuty
neoprávněné zastavení nebo parkování: 100 aľ 300 PLN
nepřipoutání se bezpečnostními pásy: 100 PLN
jízda bez ochranné helmy: 100 PLN
pouľití mobilního telefonu bez zařízení "hands free" v průběhu řízení: 200 PLN
jízda na červenou: 250 PLN
nedání přednosti v jízdě: 350 PLN
nerespektování dopravní značky: 100 aľ 250 PLN
nepouľívání tlumených světel v období od 1. října do konce února nebo v tunelu: 200 PLN.

Pokuty za překročení povolené rychlosti
0-10 km/h ........... do 50 PLN
11-20 km/h .......... 50 - 100 PLN
21-30 km/h .......... 100 - 200 PLN
31-40 km/h .......... 200 - 300 PLN
41-50 km/h .......... 300 - 400 PLN
přes 51 km/h .........400 - 500 PLN

Pokuty za překročení povolené hranice alkoholu v krvi:
alkohol v krvi od 0,02 do 0,05% ..... právní řízení, pokuta do 5000 PLN, odebrání řidičského průkazu na dobu od 6 měsíců do 3 let
alkohol v krvi nad 0,05% ..... pokuta je stanovena tribunálem, vězení do 2 let, odebrání řidičského průkazu na dobu od 1 roku do 10 let.

Bodový systém pokut:
Kaľdý řidič (i cizinec), který se dopustí dopravního přestupku, obdrľí za tento pokutu od jednoho do deseti bodů (viz. níľe). Pokud celkový počet bodů během jednoho roku překročí 24, úřady poľádají řidiče o vykonání testu. Oznámení o bodech udělených zahraničním motoristům je postoupeno kompetentním úřadům v jejich zemi.
Body za jednotlivé přestupky:
jízda pod vlivem alkoholu nebo omamných látek: 10 bodů
opuątění místa nehody: 8 bodů
jízda na červenou: 6 bodů
předjíľdění na přechodu pro chodce: 9 bodů
nedání přednosti chodcům na přechodech: 8 bodů
překročení rychlostního limitu od 41-50 km/h: 8 bodů
nebezpečná jízda, jízda na červenou, překročení rychlostního limitu od 31-40 km/h: 6 bodů
nerespektování dopravní značky: 5 bodů
překročení rychlostního limitu od 21-30 km/h, nepouľití tlumených světel tak, jak to vyľadují dopravní předpisy: 4 body.

VLASTNÍ ZKU©ENOST

Poznatky z mích cest do Polska jsou takové:
Začátek obydlené oblasti, kde je omezená rychlost nezačíná jako u nás názvem obce, který jí předchází, ale podélnou tabulkou (Obydlená oblast) se symboly domů, coľ je výborná věc, vzpomeňme jen kolikrát je u nás začátek obce daleko před prvním obydlím a jak jedete padesátkou někde mezi poli nebo lesem.

Jinak ostatní značení je naprosto stejné jako u nás, snad je to ľe výstraľné značky nají ľlutý podklad.

Obrázok

Celý rok stejně jako u nás povinnost svítit 24h denně !


Více o značení najdete zde: Obrázok



Obrázok
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Ulicnik » Str 15. Apr 2009, 23:58

Minulé leto som bol s xsarou týždeň v Poľsku. Prešiel som cez 2000 km. A moje postrehy? Pochopil som prečo sú Poľské cesty najnebezpečnejšie v Európe. V prvom rade sú tie cesty rozbité a mimo mesta majú brutálne vyjazdené koľaje. Aut je tam asi milion na jedného obyvateľa, takže kolóny pred mestom boli bežne aj niekoľko km. A najlepšie je ako sa tam obehuje. To nič, že v protismere niečo ide, cesta je dosť široká a väčšinou sa zmestia aj dva kamióny a osobák. To tam bolo bežné... Najprv som na to hrešil, ale tak som si zvykol a začal som obehovať rovnako (ale na kvalitu ciest som hrešiť neprestával). Skoro v každej dedine boli radary, ale asi len falošné lebo domov mi nič neprišlo :) Xsarica utrpela škodu keď som v Čenstochovej zničil gumu a ohol hliníkový disk na koľajnici električky čo vytŕčala asi 10 cm z cesty - zase som hrešil, guma bola v preštiknutá. Bolo to v nedeľu a tak bol problém nájsť nejaký pneuservis. Nakoniec sa niečo našlo, ale xlapík ma nútil kúpiť dve gumy, aj keď mi trebalo len jednu. Tak som si len nechal spraviť preštiknutú gumu a zvyšok cesty (asi 1500 km som radšej odjadzil na rezerve aj keď s iným dezénom). Napriek tomu všetkému to bolo super dobrodružstvo a šiel by som tam zase, je tam čo objavovať a pozerať.
Prílohy
DSC00265 na web.jpg
DSC00265 na web.jpg (130 KiB) Zobrazené 20122 krát
Ulicnik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto 29. Apr 2008, 14:51
Bydlisko: Prešov
Vůz: Xsarička Break 1,9 D 51kw `99 Bleu Leman

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Hrnča » Uto 28. Júl 2009, 12:16

V sobotu dne 1.8. mě čeká cesta do Osvětimi. Že bych z toho měl nějakou radost to tedy nemám. Jsem na to zvědav. Jedu přes Pardubky na Olomouc a pak přes Český Těšín ven. Doufám, že to vše bude ok a po návratu popíšu cestu. Kdybyste někdo věděl o nějakých nástrahách, tak sem s nimi...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Šedivka » Pia 31. Júl 2009, 6:38

O nástrahách nic nevím, byl jsem tam nedaleko vlakem :D, mám tam příbuzný (Tarnów), ale když už tam budeš a budeš mít víc času tak určitě naštiv ještě Kraków a solný důl Wieliczka, stojí to za to a není to daleko. Štastnou cestu.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Hrnča » Pia 31. Júl 2009, 10:56

Díky za info a za typ, ale obávám se, že času nebude na zbyt. Jedeme tam jen na otočku a dle navi mi to píše 6:30 cesta tam. Projít to tam a ještě se vrátit. Myslím, že to bude tak tak. Každopádně pak dám vědět jak jsme dopadli a jak to tam vypadalo....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Polsko a Balt

Poslaťod Hrnča » Ned 2. Aug 2009, 18:47

Tak výlet se povedl. Odjížděli jsme v 5:17 a v 10:20 jsem přebíral lístek z parkoviště. Odjezd byl ze středočeského městečka Křinec a návrat tamtéž. Návštěva muzea v Osvětimi trvala tři hodiny. Poté jsme přejeli do Březinky a prohlídli zdejší zbytky tábora. V 15:05 jsme odjížděli zpět. Čas příjezdu byl ve 20:15. Cestou se nestaly žádné komplikace, jen cestou zpět jsem zjistil dírku ve výfuku, která se časem zvětšila v řádnou díru, takže jsem dojel se zvukem jak WRC.
Když jsem opouštěl muzeum, tak jsem zahlédl dvě "kachny" z Finska. Mám je vyfocený, ale nějak se mi nedaří zmenšit fotky abych je sem mohl vložit.
Co se týká muzea, tak musím říct, že to je docela síla. Pokud si člověk představí jak to tam asi vypadalo... Ještě horší to bylo v Březince. Docela jsem čuměl, když jsem běžně zaslech němčinu. Zájímalo, jak se tam mohou cítit.
Kdyby někdo měl zájem o foto, tak není problém a mohu poslat. Vyfotil jsem asi 130 snímků...

Pro velký zájem o fotky je sem za chvilku přidám. Podotýkám, že jsou to fotky všechny a tudíž se na některých sem tam mihne i čás posádky našeho vozu tudíž rodinky...

Fotky jsou zde: http://www.ulozto.cz/2520500/osvetim.rar

Jen nevím jak dlouho tam budou...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Ďalší

Späť na Cestování nejen s Xsarou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia