ARGENTINA

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

ARGENTINA

Poslaťod naftero » Pia 28. Mar 2008, 20:46

Ahoj, hned zkraje, doufam ze administrator bude hodny a presune tento prispevek kam patri a nebo mu udela svoji vlastni sekci.

Chtel bych se svami podelit o zkusenostech ktere jsem nabil v teto nadherne zemi, Argentine, po ktere jsem ke dnesnimu dni za tri roky najel se svim picassem 80 000km.

Prvni prispevek bude o tom jak se ridi ve meste. Kdysi kdyz jsem dokoncil autoskolu a jako cerstvi absolvent jsem najizdel v praze na magistralu, byl jsem velmi nervozni a domnival jsem se, ze nic horsiho me v zivote uz nepotka, kdyz zvladnu magistralu a D1, tak mam vysokou skolu za sebou. To jsem ale jeste nevedel ze se jednou dostanu do Buenos Aires, 12ti milionove mesto ktere je totalni chaos stejne jako cela zeme a politicka a ekonomiska situace :lol:

Uz nacit se jezdit ve 12ti milionovem meste neni jednoduche, plati tu napriklad absolutni zakaz odboceni vlevo, vsechny ulice jsou jednosmerne, bohuzel postradaji sistematizaci "jedna sem, jedna tam" misto toho narazite na tri jednosmerky doprava a pak dve doleva a pokud se nekam potrebujete dostat dokaze vas to pekne zamotat, protoze nektere jednosmerky jsou jednosmerky treba pet bloku, pak najednou je to jednosmerka ale v opacnem smeru jizdy, takze jiz nekolikrat jsem si vesel jel ve smeru jizdy dobrych deset minut a najednou proti me auto, myslel jsem ze spatne odbocil a vjel do protismeru, ale kdepak, ona jen ta ulice po ktere jsem jel nahle zmenila smer a byla jednosmerka v opacnem smeru.....

Taxi, to je kapitola sama o sobe, kdyz je taxi prazdny a nema klienta jede na jednicku v levem pruhu, asi 5KM/H, nebo stejnou rychlosti pred vami, muzete se utroupit vyblikat svetla ale s nim to nehne. POZOR!! taxi zastavi kdekoliv, kdyz na nej klient mavne tak zastavi, a je jedno jestli uprostred krizovatky kdyz zataci doprava a vy koukate doleva jestli zrovna neco nejede, paka se kouknete pred sebe a najednou tam zastavil taxi. Nemit rychle reflexy uz byjste mu byli v kufru a samzrejme vinikem nehody jste vy. Nadruhou stranu kdyz ma klienta tak to temi uzkimi jednosmerkami zene i i pres 100km/h.... klasika ze vam vjede do krizovatky kdyz mate zelenou a on cervenou, jen proto aby rychle odvezl klieta a nabral dalsiho....

Autobusy jsou ohromni mamuti stary snad sto let, kdyz jede za nim, je nemozne je videt nybrz se znich vali husty cerny kouz a smrad, autbusy zasadne nestavi na zastavkach, ale tam kde je to napadne, takze nei divu ze uprostred petiproudove silnice zastavi autobus a z jńej sejde babicka o holi.... na semafor nespolehat, ani na pravidlo prave ruky... autobus je velkej, je tezkej a je mu jedno jestli vas nabere ( osobne jsem se spolehal na pravidlo prave ruky- musel jsem menit dvoje dvere, sloupek a prah)

tak to by bylo k jizde po meste, priste zas o tom jak se jezdi po mistnich cestach mimo mesto!!!!
naftero
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned 21. Okt 2007, 16:56

Poslaťod řepák » Sob 29. Mar 2008, 15:53

:jup:
Tak ti tak přemejąlím , sice to děsně bolí, jestli by jsi svoje poznatky neměl poslat tak trochu dál . Myslím tím nějaké to Auto-Moto-Revue , Autosalon aj.
Kaľdopádně sem si to rád přečetl a děkuji bohu ľe nejsem argentiňan nebo dokonce BUEŇÁK :shock: .
Fakt dík jeątě jednou .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod urpin » Sob 29. Mar 2008, 16:15

Tak s mým ątěstím bych tam raději chodil pěąky :roll: :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Poslaťod Verdom » Uto 8. Apr 2008, 6:20

No podobně se jezdí i v asijských zemích, s tím rozdílem ľe je tam tak 5x více motocyklů. Ale připomělo mi to tak trochu Itálii. Byl jsem naprosto zděąen kdyľ borec popojel dopředu a buchnul do auta před ním, pak popojel dozadu a buchnul do zadního, jestli si chtěl udělat tím místo , které podle mě nebýt líný točit volantem ani nepotřeboval nevím a vysmátě vyjel ven.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod Kvido » Uto 8. Apr 2008, 8:22

Já bych se bál mít v Argentíně vůbec auto,země,která stále je v ekonomické krizi,stejná je jak Rio v Brazílii země s největąí kriminalitou na světě,hned ponich je JAR. Nikdy jsem tam nebyl a ani potom vcelku netouľím,ale záľitky máą teda dobré.
To Verdom: Oni ti jiľani,to mají asi v krvi,jezdit bez přileb,opilí,děti si hrají na kapotách aut,o auta se absolutně nestarají a kor Italové,ti to mají na háku,nenajdeą tam auto které by nemělo pomačkaný plech.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod Mikaelos » Str 9. Apr 2008, 17:30

Dík za bezva článek jak to jezdí v Argentine:) Tam asi Xsara klub mít nebudou co? ľe bysme je pozvali na III.xsara sraz :lol: :lol:
Xsara coupé 1.9 TDi
Mikaelos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Pon 12. Feb 2007, 16:37
Bydlisko: Vyškov

výbornej článek

Poslaťod Berys5 » Ned 13. Apr 2008, 14:37

Díky za uklidnění, ľe u nás je to jeątě "relativně" v pohodě! 8) Jo a jinak vąem hodně úspěąných jarních kilometrů a hlavně bez nehod! :)
.......................................................
Xsara 1.8i
Obrázok užívateľa
Berys5
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Sob 1. Sep 2007, 11:10
Bydlisko: Jindřichův Hradec


Späť na Cestování nejen s Xsarou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia