Chorvatsko - Na Pelješac

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Chorvatsko - Na Pelješac

Poslaťod Bronnsky » Pon 18. Aug 2008, 12:59

Ahoj, 1.září vyráľím do Orebiče na Peljeąaci, a tak bych chtěl poprosit, má-li někdo nějakou čerstvějąí zkuąenost s přejezdem přes ten kousek Bosny. Tzn. platí-li se tam nějaký poplatek za průjezd, opruzujou celníci nebo policajti a tak podobně. Případně jestli máte někdo nějakou zkuąenost s trajektem, jestli to vyjde časově lépe a vůbec cokoliv vás napadne a mohlo by mi troąku pomoct. Jinak do HR jedu po x-té, ale takhle na jih to bude premiéra. Díky předem.
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Poslaťod Thomas11 » Pon 18. Aug 2008, 20:35

Xsara 1.6i Exclusive, r.v.1999
Xsara Break 1.6 16V Exclusive, r.v.2001
Thomas11
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Str 3. Jan 2007, 11:53
Bydlisko: Znojmo
Vůz: Xsara 1.6i Exclusive r.v.1999 a Xsara Break 1.6 16V Exclusive r.v.2001

Poslaťod Bronnsky » Uto 19. Aug 2008, 7:25

Thomas11 píše:http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/ zkus mrknou tady.


Díky kamaráde, naąel jsem vąechno potřebné. _ok_ Doufám, ľe se Ti někdy budu moct revanąovat taky nějakou slovní pomocí. :ooo:
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Poslaťod Rope » Uto 19. Aug 2008, 20:48

Tak ten kousek Bosny jsme projíľděli cestou tam i zpět, není se čeho bát, jenom ti kouknou do pasu a hybaj dále, je dobré projíľdět tamaď za dne , protoľe ve městě Neum jsou dobré ceny a kupovali jsme tam slunečníky, no a ve finále přiąly dva stejně jako v Černé hoře jeden.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod Thomas11 » Str 20. Aug 2008, 17:49

Bronnsky1.9td píše:
Thomas11 píše:http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/ zkus mrknou tady.


Díky kamaráde, naąel jsem vąechno potřebné. _ok_ Doufám, ľe se Ti někdy budu moct revanąovat taky nějakou slovní pomocí. :ooo:



Od toho to forum tady je, já to taky pročítal před dovolenou 8)
Xsara 1.6i Exclusive, r.v.1999
Xsara Break 1.6 16V Exclusive, r.v.2001
Thomas11
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Str 3. Jan 2007, 11:53
Bydlisko: Znojmo
Vůz: Xsara 1.6i Exclusive r.v.1999 a Xsara Break 1.6 16V Exclusive r.v.2001

Poslaťod Bronnsky » Pia 12. Sep 2008, 11:10

Ahoj, tak jsem včera večer dorazil domů. Cesta přes Bosnu, přesně jak píąe Rope, čum do pasu a nazdar. Ale jestli můľu poradit budoucím návątěvníkům letovisek na Peljeąacu, tak je rozhodně příjemnějąí dát pár kun za trajekt z Ploče do Trpanje, protoľe objet to po suchu měří sice asi jenom 120 km (do Orebiče), ale nakroutí se člověk volantem jak Carlos Sainz v době největąí slávy. Samá zatáčka, úzká cesta kolem skal a furt to nemá konec. Jó na motorku, ideální strasse.
A Xsaruąa to zmákla na výbornou a to jsem ji nijak zvláą» neąetřil, po dálnici furt mezi 140 a 150km/h. Aľ na to, ľe po příjezdu domů, kdy jsem 5km od baráku vysazoval zbývající dva účastníky zájezdu, jsem přepnul na parkovačky a tlumené uľ jsem potom znovu nerozsvítil. Ten kousek jsem dojel na mlhovky a ráno jsem zjistil, ľe mi shořely obě dvě tlumené vlákna (Osram Nightbreaker) současně. Na obyčejných ľárovkách by mě to aľ tak nesralo, ale tyhle svítily excelentně a taky nestály zrovna dvacku...
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Poslaťod Hrnča » Sob 13. Sep 2008, 19:16

Tak ty ľárovky zkus reklamovat. Tedy pokud to nejsou dva roky co jsi je kupoval a máą účtenku. Mě teď v autokelly měnili jednu. Jen se podíval na fakturu a dal mi novou...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod Kvido » Ned 14. Sep 2008, 7:03

Nejsou na peljeąacu dost velké vlny ? známá tam jezdí taky,ale prý je tam dost otevřené moře,oni jsou surfaři,tak jim to vyhovuje.
Nevím jak by to tam bylo pro malé děti,nikdy jsem tam nebyl,ale uvaľoval o tom.
®árovky s vyľąí svítivostí,Osram je ąpička,ale větąinou na obalech bývá i ľivotnost,berme to tak,ľe s denní svítivostí ji ľivotnost budeme krátit,záruka by snad měla být 2 roky,ale kdyľ já kupoval ľárovku s vyľąí svítivosti,řekl mi porodejce,ľe mi vydrľí tak polovinu co klasická H7čka.
Pokud máą 4xH7 tak bych neľ mlhovky rozsvítil dálkové a kolečkem bych je srazil do země,stejně to dělám v mlze,pustím dálkové a dám je do země,krásně tu mlhu prosvití,nijak se to neodráľí,takľe jsem schopen jet bezpečněji.
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod Bronnsky » Ned 14. Sep 2008, 17:23

Ahoj, co se týká vln...my jsme byli v Orebiči, coľ je přímo naproti Korčule, a tam to bylo bez vln jak na rybníku. Je to tam právě díky té Korčule takové zavřenějąí, ale stačí o pár kiláčků popojet severněji k Viganju a tam se to uľ vlnilo teda více. Stran vhodnosti pro malé děti, si myslím, ľe jsou i lepąí místa, nebo» "dětská" hloubka je tak zhruba do dvou metrů od břehu. Pak se to poměrně rychle svaľuje a ani já, se 195cm, jsem 3-4 metry od břehu uľ na dno nedosáhl. Ale zase jinak, co se prostředí týče, super. Je to něco troąku jiného, neľ zbytek Chorvatska. Městečka jsou takové víc jakoby do Itálie, úzké uličky, místo betonových baráků kamenné a zděné, palmy jak v Tunisku, ale co hlavně...asi desetina lidí oproti Makarské riviéře. Bydleli jsme v hotelu Bellevue, který stojí cca 10m od pláľe, má asi tři budovy s depandancemi, tenisové kurty a venkovní bazén se sladkou vodou. Stravování all inclusive, ąvédské stoly, takľe i v tomto směru naprostá spokojenost.
®árovky mám H4, a hned v pátek jsem je strčil do origo krabiček (ano i takovéhle pi..viny schovávám), s prodejcem jsem sepsal reklamační protokol, ale i kdyľ jsou staré jenom zhruba půl roku, tak mi bylo řečeno, ľe si moc nadějí dávat nemám. Takľe, jestli to neklapne, tak asi půjdu do xenonů, by» jsem nedávno tak vehementně proti nim vystupoval. Ale přehodnotil jsem situaci, nebo» si myslím, ľe čím lépe člověk za volantem, ve tmě vidí, tím větąí jsou ąance chodců, nezřídka oblečených do tmavých hader a jeątě oľralých, přeľít a tím pádem nezkurvit ąoférovi ľivot.
Fuj to jsem se ale rozkecal...
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99


Späť na Cestování nejen s Xsarou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron