Novinky v F1 pro sezónu 2010

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Kvido » Sob 21. Nov 2009, 9:25

Nějak se Řepák k informacím o Formuli 1 nemá,tak postupně můžete dávat všichni poznatky z medií o novinkách pro rok 2010.

Pro mě asi největší potěšení je návrat Stříbrných šípů tedy nový tým koupený Mercedesem "Mercedes GP" a odchod mistra světa Buttona do McLarenu,řekl bych,že to nebude dělat dobrotu s Lewisem,ale to už je na samotné stáji,jak se rozhodli,každopádně je to zajímavé.
Jelikož jsem fanda McLarenu a to jen proto,že byl ve spojení s Mercedesem,mé fanouškovství přechází za Mercedem GP,tak jak v jiných soutěžích ,třeba DTM.
Nejnovější informace je,že se tajně jedná no možná spekuluje o tom,že cocpit Buttona nahradí Michael Schumacher ,už i proto ,že s Rosem Brawnem má velice dobrý vztah a navíc role Schumechera u Ferrari se pro příští rok mění a už nebude přímým poradcem a dokonce Ferrari už nechce ,aby se účastnil tak často na GP a to měl Michael kontrakt až do roku 2012. Nevím jak by tohle nesli fanoušci Ferrari.

Docela je mi líto odchodu Toyoty a BMW,ale nahradí je nové týmy,takže pro příští sezónu by to mohlo být ještě zajímavější.Otazník nad účastí visí ještě u Renaultu.
Novinkou je návrat motorů Cosworth pro nováčky Campos, Lotus, Manor, US F1 a opět Williams. Red bull bude mít motory nejspíš stále od Renaultu.

Nejnovější informace o Kimim Raikonenovi je,že dostal nabídku od Petera Solberga k účasti v jeho týmu a nabídku od Citroenu jezdit s C4 WRC,sponsorem by mohl být pro Kimiho Red bull.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Kvido » Sob 5. Dec 2009, 10:06

Asi už to většina ví,ale Kimi dostal u junior Citroenu WRC sedačku na příští sezónu,tak přejme ,aby bývalý stříbrnorudý létající FIN neudělal Citroenu ostudu.
Více i zde http://www.citroen-wrc.com/spip.php?pag ... &langue=uk

Jinak ve světě F1 se moc nového neděje,za zmínku snad stojí to ,že Sauber bude 13.týmem v příštím ročníku. Motory Sauber bude dostávat od Ferrari.

Mercedes stále nemá druhého pilota a spekulace o možném angažmá Michaela Schumachera dnes vyvrátil jeho manažér Willi ,ale když jsem se díval nazpět ,byl to právě jeho manažér který do světa vypustil tuhle informaci,takže pak si vyberte ,ale kdo ví,třeba se Michael vrátí....

U stáje Renault stále visí otazník,uvnitř týmu sice probíhají reorganizace,ale veřejně už projevil zájem o Renault tým Prodrive ,přesto dnes Ecclestone prohlásil,že doufá v setrvání Renaultu. Když se podívám zpětně,Renault obviňuje Francouzskou vládu,že nepodpořila dostatečně VC Francie a ta se do seriálu dle Ecclestone ,jen tak brzo nevrátí,pro Francouzskou stáj je domácí trať důležitá,je to logické no ni ?
Stím lehce souvisí i zkutečnost ,že stáj RBR stále nemá dodavatelé motoru.

Tým Force India potrvdila sedačky pro Sutila a Liuzziho.

A kdo má rád Massu třeba ho bude zajímat ,že Brazilcova žena Raffaela porodila v pondělí v noci syna Felipinha.
Matka i prvorozený syn jezdce Ferrari jsou po zdravotní stránce v pořádku. Felipinho se narodil v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu, vážil 3,37 kg a měřil 49 cm. I my Xsaristi přejeme ,aby byl zdravý a šel v otcových stopách :driv:
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod řepák » Ned 6. Dec 2009, 6:52

Kimi do ,,C,, !
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Bronnsky » Sob 12. Dec 2009, 18:20

Tak jestli se tohle http://www.f1sports.cz/index.php?CenterContentExec=CenterDetailAktualita&id_document=33583&param1=33583&param2=33572&param3=33584 nakonec opravdu uskuteční, tak se ze mě stane totálně schizofrenní osobnost, protože moje formulové srdce tluče sice pro Ferrari, ale taky pro Schumiho a to potom nebudu vědět kudy z toho ven. Navíc tady Schumiho mediální mluvčí Sabine Kehm mlží takovým způsobem, že to člověka nemůže nechat na pochybách, že se fakt něco děje http://www.bbc.co.uk/blogs/andrewbenson/2009/12/schumacher_returning_looking_i.html Navíc těch změn do nového ročníku je tolik, že už se nemůžu dočkat zahájení sezony 2010. _ok_ :salut-:
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Kvido » Ned 13. Dec 2009, 1:35

Pro mne je to dobrá zpráva,vždy jsem byl fanda McLarenu ,ale spíš díky Mercedesu (tak i v DTM ),když jsem se dozvěděl o návratu stříbrných šípů hned jsem jásal a je mi jasné komu příští rok budu fandit. Mnohdy jsem Michaela nemusel,ale je fenomenální jezdec a dokázal Ty závody prostě udělat,vyhecovat,udělat dramatické. Příjde mi ,že po jeho odchodu to trošku celé umřelo,párkrát to rozvíří aféry,ale to k závodění nepatří. Tyhle spekulace jsou už nějak moc moc podezřelé. Německý pilot v něměckém týmu a vedle Nico Rosberga,dobrá kombinace.
Také Damon Hill prozradil,že si přeje návrat Michaela Schumachera,Michael dle mě závodit zase chce,ale ve Ferrari již není pro něj místo a třetí vůz Ecclestone neumožní.
Otázkou je,aby comeback Michaela byl úspěšný a né propadákem,tzn. aby Mercedes byl konkurence schopný,což vezmeme-li že mercedes má zkušenosti z DTM a jiných soutěží,Norbert Haug a Ross Brawn ,také nejsou žádní greenhorns v seriálu F1 a bude-li se stavět na mistrovském základu Brawn GP 2009 a s motory Mercedes,pak asi není moc velký důvod k obavám.
Mercedes sliboval,že druhého jezdce oznámi do Vánoc,tak jsem zvědavý jestli to dodrží.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod řepák » Ned 13. Dec 2009, 7:24

Taky sem to viděl v tv .
Sem ,, v očekávání,, jak to s Šumim dopadne , tedy jestli se vrátí .
No asi stejně zůstanu věrný Ferrari .
http://www.ferrari.com/Pages/Country_Selector.aspx
Naposledy upravil řepák dňa Štv 24. Dec 2009, 8:00, celkovo upravené 1
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Kvido » Str 16. Dec 2009, 16:55

Nějaké aktuality přibyly,ale nic jasného není.

Šéf Mercedesu potvrdil jednání se Schumacherem
Šéf týmu Mercedes Nick Fry potvrdil, že jeho tým již hovořil s Michaelem Schumacherem o jeho návratu do Formule 1, navíc zcela nepochopil odchod Jensona Buttona k McLarenu.
V poslední době probíhají bouřlivé debaty, zda skutečně sedminásobný šampion Formule 1 učiní návrat do kokpitu v 41 letech. Od neděle se hovoří o tom, že již došlo k ústní dohodě s bývalým týmem Brawn GP.
Svou trošku do mlýna přidal i prezident Ferrari Luca di Montezemolo, který řekl, že Schumacherovi nebude bránit a je ochoten jej uvolnit pro závodní kokpit.

Tým Renault oznámil,že ve Formuli 1 zůstává i pro příští sezónu a zároveň obnovili spolupráci s Red-bullem na dodávkách motorů.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Kvido » Str 23. Dec 2009, 17:09

Asi už to všichni víte,ale kdyby jen náhodou někdo ještě nepostřehl.
Dnes 23.12.2009 Michael Schumacher na tiskové konferenci oznámil svůj comeback do kokpitu F1 v barvách Mercedesu :jup:
Více i zde

Pro mne jako fanda Mercedesu dobrá zpráva.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Bronnsky » Str 23. Dec 2009, 19:08

JO už je to oficiální !!!! http://www.formula1.com/news/headlines/2009/12/10301.html HIP HIP HURÁ !!! :jup: :jup: :jup:
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Rope » Str 23. Dec 2009, 20:08

Proč se tak raduješ? Teď budeš stejně jako já schizouš.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod řepák » Štv 24. Dec 2009, 8:00

JJ , ale říkám ... fandím dál Ferrari
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Bronnsky » Štv 24. Dec 2009, 16:42

Rope s tím schizoušem to máš naprostou pravdu, ale i tak je to super zpráva, že budeme mít možnost zase vidět za volantem šumáka, byť teda v jiné stáji. Ale tak zase mám větší šanci, že se budu radovat z dobrého umístění, když budu fandit celkem třem vozům (Alíka ve Ferrari radši nepočítám :mrgreen: ).
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod jojos » Štv 24. Dec 2009, 18:10

Bronnsky,moja rec,moja rec...
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod Rope » Štv 24. Dec 2009, 20:19

Tak nevím asi budete tedy jako já, když Alonso vyhrál svůj první závod, tak jsem mu dost fandil, když odešel do McL tak jsem mu už tak moc nefandil, pak jeho chování vůči Hamiltonovi bylo hrozné a ztratil poslední sympatie, pak když se vrátil k Renaultu a prohlásil že je rád a že po tom toužil a že je to jeho rodina, tak sem poplival televizi. No a tenhle xxxxxx bude jezdit v jednom týmu s Filipem a možná dělat naschvály jemu. Budeme na tom stejně, srdce se rozpůlí.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Novinky v F1 pro sezónu 2010

Poslaťod ColinMcRay » Sob 2. Jan 2010, 21:09

dloouhá léta jsem fandil ferrari protože to byl jediný (rodinný) tým který existoval, a tu rodinou atmosferu v nem dělal pan Brown a Schumi... respektive Juan Tod, ale od doby kdy pan Brown i Tod odešeli od ferrari tak bylo jen otázkou času kdy odejde i Schumi. momentálně nemám proč fandit rudým vozům z maranella, tým jaký to byl už není a lidi díky kterým jsem jim fandil se přestěhovali jinam. takže pro novou sezonu (pokud bude opravdu jezdit) fandím zase Schumimu ikdyž mi bude trvat zvyknout si že sedí v německém autě :oops:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Ďalší

Späť na Motorsport

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia