Sůl

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Poslaťod Dutch » Pia 2. Feb 2007, 20:03

Hmmm to je zajímavý...díky, zkusím to...
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod bleriot11 » Ned 4. Feb 2007, 7:55

Tak to já ani nemusím zkoušet,ten papír potom vyždímu!Bohužel :cry:
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Verdom » Str 21. Mar 2007, 10:48

O soli vím své. Ta potvora mi sežrala veškeré mé plechové miláčky do stavu, že šli z domu. U Opla , který hnije i bez soli to bylo asi nejrychlejší. :( U xsary zatím nevím, vypadá na tom s povrchovkou lépe. Pokud sůl nemá vodu, je téměř neškodná. Pokud mrzne a voda je ve formě ledu. Je klid. Pokud mrzne i relativní vlhkost vzduchu je nízká.
Přijde li ale obleva. Je zle. Dokud to neomeješ působí to na všechno a na železo i hliník nejvíc. Nástřik navrh, pokud stopro nedrží, je horší než to nechat tak jak to je z fabriky. Sůl se dostane pod něj, neomeješ to a žere to furt i v létě :cry: . Pokud to je možnost omýt tak to je jediná možnost. Ale určitě ne stoprocentní. Ideální je obléci bačkůrky a na zimu přikrýt v garáži a nejezdit :lol: . Ale to nemusím mít auto.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod MP » Str 21. Mar 2007, 14:29

Buď rád že ti Opla sežrala koroze .... nebejt toho tak nemáš teď třeba sqělou Xsaru :wink:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod levis501 » Str 21. Mar 2007, 14:29

Měl jsem podobné obavy, jak o karoserii, tak o hliníkáče. Karoserie má myslím 6 vrstev úpravy (3 vrstvy laku, 1 vrstva základu, 1 vrstva pozinku a ještě cosik), takže tam bych se neobával nějakách problémů... Snad jen, kdyby to šlo fest na plech...
A podle některých jsou nový hliníkáče upravený tak, že pokud nejsou podřený, tak by jim sůl vadit neměla...
Každopádně po zimě umývám podvozek a podběhy vapkou, takže snad to bude v pohodě.
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod Verdom » Pon 3. Dec 2007, 20:10

TAk začalo tát a přestali solit.
Auto uschlo a vypadalo jak slánka.
:roll:
Pomalu uvaľuji o nějaké přidané ochraně na roury od klimy, bo jsou nějaké oąedlé.
Aby to neprohnilo.
Ale "stříkat spodek" se mi nějak nechce.
Ale ta sůl je celkem potvora.
Kdyľ slyąím jak ukusuje po kouskách. 8)
Ale pořád je na tom Xsara lépe neľ kdeco jiné.
Lak jsem zase napustil autobalsámem se svíčkou :lol:
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=379&start=15
Voda i sůl od něj utíká.
Ale ze spodku mám smíąené pocity.
I kdyľ výfuk jsem vyměnil a to jeho okolí nevypadá na to ľe s ním lítám půl roku v soli. 8)
Dáváte tomu někdo odspodu víc péče?
Vyplatí se to?
Má to efekt?
Není to hundrtka (ą100) ta bez dutin "roztála" pod solí uľ na jaře
:lol:
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod bleriot11 » Pon 3. Dec 2007, 20:28

:oops: :oops: stydím se auto jsem jeątě neleątil.Vosk z myčky u pumpy před jízdou na sraz se asi nepočítá co? :oops: :oops:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod CHiP » Uto 4. Dec 2007, 14:41

Nepočítám s tím, ľe by spodek shnil neľ to prodám, takľe tohle vůbec neřeąím.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Verdom » Uto 4. Dec 2007, 19:48

A uľ víą co koupíą?
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod rosta » Uto 4. Dec 2007, 20:19

Já spodek nastříkal hned jak jsem to koupil,protoľe to ničím nastříkaný nebylo,ale uľ nevím jak se to jmenovalo,ale takových prostředku na oąetření
spodku a dutin je spusta.A určitě se vyplatí do toho investovat to mi věřte a kdo říká,ľe né tak neví o čem mluví :lol: Sem autoklempíř,sice uľ mě to neľivý,ale vím moc dobře co dokáľe sul :wink:
rosta
 

Poslaťod CHiP » Uto 4. Dec 2007, 22:06

Verdom: Ne a je mi to úplně jedno, stejně jako mi to bylo při koupy Xsary. Nastavil jsem si akorát finanční strop a zadal podmínky - nafta a výbava. Víc jsem nechtěl. Co z toho vylezlo vąichni víte :D Vidím to tak jeątě 2-3 roky a Xsara půjde do světa.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod spy » Str 5. Dec 2007, 23:17

CHiP píše:Verdom: Ne a je mi to úplně jedno, stejně jako mi to bylo při koupy Xsary. Nastavil jsem si akorát finanční strop a zadal podmínky - nafta a výbava. Víc jsem nechtěl. Co z toho vylezlo vąichni víte :D Vidím to tak jeątě 2-3 roky a Xsara půjde do světa.

A co ©koda 14Tr ? :-)
mitä?
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod riggo » Štv 6. Dec 2007, 8:02

rosta píše:Já spodek nastříkal hned jak jsem to koupil,protoľe to ničím nastříkaný nebylo,ale uľ nevím jak se to jmenovalo,ale takových prostředku na oąetření
spodku a dutin je spusta.A určitě se vyplatí do toho investovat to mi věřte a kdo říká,ľe né tak neví o čem mluví :lol: Sem autoklempíř,sice uľ mě to neľivý,ale vím moc dobře co dokáľe sul :wink:



asi taky zalezi,jaxe to udela nebo cim,pac jsem videl AXko,ktery bylo po koupi nastrikany nejakym takovym cernym matlavym a pak po trech letech.Nechtej videt,co se tam pod tim delo.Auto dostalo lehkou ranu na predek,takze se pod to vlezlo,na oko vypadal ten nastrik naprosto skvele,temer se to za ty tri roky ani nehnulo,ale co bylo pod tim nastrikem!!!!Nejak se tam dostala voda(i se soli) a ten spodek,kdyz se ten nastrik sundal,byl totalne v haj.lu!!!!takze osetrovat spodek ano,nejak,obcas natrit mistecka,kde to ma jinou barvu nez je na karoserii :-), ale v zadnym pripade bych nesel do komplet nastriku spodku,po tom co jsem videl. Nebyt ty bouracky,tak se to jeden ani nedovi,ze pod krasnym nastrikem je to total shnily a jednou se ti na nejaky dire nebo prejezdu auto zlomi vedvi :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Poslaťod CHiP » Štv 6. Dec 2007, 10:39

spy: S tou se jezdí dobře, mnohem lepąí jak ty nový krumply 21Tr :D A stejně nejlepąí jsou 15Tr :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Predchádzajúci

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia