Klimatizácia manuálna alebo automatická ?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Klimatizácia manuálna alebo automatická ?

Poslaťod jan452 » Pia 16. Feb 2007, 0:39

1. Vedel by mi niekto vysvetli? aký je u Xsary rozdiel medzi manuálnou a automatickou klimatizáciou ? Stretávam sa s obidvomi výrazmi a ak mám pravdu poveda?, nie som v tom úplne doma. (rád by som vedel, akú mám vlastne klimu v mojej).
2. Mám aj druhú otázku. Odkedy sa vlastne dávala do Xsary BSI ?. Ako zistím či je aj v mojej Xsare (kde je umiestnené, ako to vlastne vyzerá, príp. nejaké foto)
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Re: Klimatizácia manuálna alebo automatická ?

Poslaťod pastynko » Pia 16. Feb 2007, 9:50

jan452 píše:1. Vedel by mi niekto vysvetliť aký je u Xsary rozdiel medzi manuálnou a automatickou klimatizáciou ? Stretávam sa s obidvomi výrazmi a ak mám pravdu povedať, nie som v tom úplne doma. (rád by som vedel, akú mám vlastne klimu v mojej).
2. Mám aj druhú otázku. Odkedy sa vlastne dávala do Xsary BSI ?. Ako zistím či je aj v mojej Xsare (kde je umiestnené, ako to vlastne vyzerá, príp. nejaké foto)


no ak mas automaticku klimu, mal by si mat moznost "AUTO" na nastavovani rychlosti fukania a pri teplote by si mal mat stupne...

BSI ma az Xsara 2. generacie. spoznas to napr. tak, ze radio nebude mat vlastny displej...

ak sa mylim, opravte ma :oops:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod jan452 » Pia 16. Feb 2007, 11:32

možnosť "AUTO" aj tie "stupne" pri nastavovaní teploty mám, ale aj tak som si nie istý, či je to automat - aký je rozdiel vo funkcii medzi manuálom a automatom?
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Poslaťod pastynko » Pia 16. Feb 2007, 12:02

jan452 píše:možnosť "AUTO" aj tie "stupne" pri nastavovaní teploty mám, ale aj tak som si nie istý, či je to automat - aký je rozdiel vo funkcii medzi manuálom a automatom?


no tak to ti presne povedat neviem, lebo som sa v inej xsare neviezol... Ale predpokladam ze rozdiel bude v tom, ze ked si das auto a urcitu teplotu, same ti bude davat rychlost akou fuka tak, aby si mal stale tu istu teplotu...

ako je to s manualnou netusim... niekto sa k tomu snad este vyjadri ;)
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod řepák » Pia 16. Feb 2007, 14:06

To je tedy věc ... já bych volil růčo . bo by se to mělo lépé a mín opravovat . Já mám růčo .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod Sbohem vąem » Pia 16. Feb 2007, 14:19

Mám automata funguje perfektně mám ho zaplý pořád i bez klimy,v palubovce vedle hodin je teplotní čidlo,hlídá ti teplotu v interiéru a pokud máš v ventilátor v poloze auto. ,tak ti sám reguluje ručně přednastavenou teplotu a jak už tu bylo napsáno,mění se rychlost ventilátoru,tak aby tu teplotu udržel,je to dobrá věc.

Řepáku ty jsi Ostravak žijící v Praze ? v předchozím příspěvku jsi napsal "bo" a to mě na Pražáka rozesmálo,nic vezlým.
Od tebe bych čekal spíš "páč",nebudu urážet.Klidně to smažte.
(viděl jsem z vokna projet vopel vektra).
Sbohem vąem
 

Poslaťod pastynko » Pia 16. Feb 2007, 14:22

řepák píše:To je tedy věc ... já bych volil růčo . bo by se to mělo lépé a mín opravovat . Já mám růčo .


neviem, okrem toho ze som menil uhliky na ventilatore som s tym este problem nemal a aspon u mna to funguje ovela lepsie ako rucne nastavenie...

ked si rucne nastavim nejaku teplotu a intenzitu fukania, zacne fukat teply vzduch, potom senzor zaznamena ze je v inerieri prilis teplo, tak prestane davat teply vzduch, ale fuka stale rovnako rychlo. ked zase zaznamena ze je prilis zima, zacne davat teply... inak povedane, chilu mi je teplo, chvilu prijemne a chvilu zima, takto stale dookola :oops:

ale to ako to robi mne mi pride ako poloautomatika, ked teda nezapnem intenzitu fukania na auto...

to REPAK: mas vnutri tepelne cidlo? mozno sa robila nejaka verzia ktora ho nemala a tym padom by to rucne nastavenie mohlo byt ok :roll:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod CHiP » Pia 16. Feb 2007, 20:19

Koukám, že kolem klimy je pořád spousta mýtů a omylů :shock:

Tak to vezmem popořadě.

- automatická - nevím jestli se do nějakých Xsar dávala, možná jo, možná ne, fakt nevím. Její princip spočítá v tom, že si nastavím jakou chci teplotu v kabině a o víc se nestarám, ty lepší, Climatronic atp., dokáží v každý části auta udržovat jinou teplotu :!:

- poloautomatická - tak se jí většinou říká, ale byť si to většina z nás nedokáže přiznat, je to manuální klimatizace. To že se na tom otočním ovladači nastaví teplota třeba 20°C neznamená, že je automatická. Nebo se tu někomu z vás "sám od sebe" zapíná kompresor když je potřeba chladit? Nezapíná, zapnete ho tím, že stisknete tlačítko se sněhovou vločkou a stisknete ho jak? MANUÁLNĚ :wink: Ta regulace teploty je na klimatizaci nezávislá. Reguluje teplotu v kabině aniž by klimatizace byla v činnosti, když ale na to už nestačí, tak si klimatizaci pustíme MANUÁLNĚ, ta vyrábí ledový vzduch a je přimícháván k teplému a tím to jakš takš drží teplotu v kabině.
My jsme jenom ušetřeni toho míchání studeného a teplého vzduchu, co za nás udělájí nějaká čidla :P

- manuální - už jsem to popsal výše, stiskne se tlačítko se sněhovou vločkou a začne to foukat studený vzduch. Ideální na to být z klimy nemocný. Spousta lidí ji pustí a vypne až když jim je zima. Tak jí vypnou, když jim je horko jí zase zapnout, atd ... rýma na sebe nenechá dlouho čekat :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod bleriot11 » Pia 16. Feb 2007, 20:44

Já se přidám také s otázkou.To BSI je kde?A co to vlastně je?To je nějaký počítač či co?Dík
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod petr_xs » Pia 16. Feb 2007, 22:22

bleriot11 píše:Já se přidám také s otázkou.To BSI je kde?A co to vlastně je?To je nějaký počítač či co?Dík

http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=1258
http://www.citroeny.cz/servis/data/xsar ... manual.pdf
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia