Tester DO - klúčenky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Tester DO - klúčenky

Poslaťod empík » Pon 4. Nov 2013, 18:13

V poslednej dobe sa dosť venujem VF technike a pri brúzdaní webom som narazil na schéma popisované v odkaze ako jednoduchá VF sonda. Aj keď ja osobne používam meranie s dipólom nedalo mi to a zariadenie som postavil a odskúšal. Miesto ručkového meradla som použil multimeter na rozsahu 200mV. Funguje to bez problémov. Na odskúšanie stačí priblížiť dialkové ovládanie ku cievke(čo najbližšie) a stlačiť ľubovolné tlačidlo. Pokiaľ je DO v poriadku (vysiela) na multimetri sa musí namerať nejaké malé napätie, ktoré závisí od stavu bateriek v DO a od vzdialenosti DO od cievky.
Pokiaľ nameráme napätie tak máme istotu, že DO vysiela (je v poriadku) a problém bude najskôr v spárovaní alebo v prijímači DO. :)
http://www.volny.cz/cb16/napsali_zdenek7.htm
PS: Súčiastky sa dajú vykuchať aj z nejakého starého rádia alebo TV prímača. :idea: Germániové diódy sa ťažšie zháňajú.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Tester DO - klúčenky

Poslaťod Cikulis » Sob 28. Dec 2013, 21:41

A nedalo by sa to otestovať jednoduchšie? Neviem na akej frekvencii to pracuje, ale nebude to rušiť napríklad rádio, mobil alebo vysielačky?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cikulis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 23. Okt 2013, 18:47
Bydlisko: Čadca
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi, 2001


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia