Spotřeba oleje

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Poslaťod dusang » Str 7. Mar 2007, 13:26

Spotreba oleja: Nemam 1.8, mam 1.6i 65 kW a ma najazdene 182.000 km. Spotrebu oleja mam 1 liter na 1.000 km! Dufam, ze to je kvoli gufierkam ventilov, ktore si chcem dat cez leto vymenit (alebo si ich vymenim aj s tesnenim hlavy sam ? :roll: )
Zadna naprava: Moja je zatial v pohode (aj podla vyjadrenia servisu Citroen). Ale aj tak by som si chcel dat, ak budu peniaze, preventivne vymenit loziska a mozno pri tej prilezitosti aj navrtat maznicky.

Inac co sa tyka kilometrov pri kupe, ja som mal celkom stastie. Auto som kupil od znameho. Vtedy malo najazdene 161.000 km. Prefotil som si od neho vsetky faktury zo servisu (chodil iba do znackoveho) a niektore mi vytlacili v servise, kam s autom chodil. Takze mam kompletnu servisnu historiu a kilometrom mozem verit. Mam ich potvrdene zo servisu aj z posledneho protokolu z STK. Lenze co z toho, ked som vedel pravdive km, ked to auto bolo v stave, ako keby malo najazdene 220.000 km? :lol:
Xsara 1.6i SX '98 Obrázok
Obrázok užívateľa
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 9:38
Bydlisko: Martin, SR

Poslaťod levis501 » Str 7. Mar 2007, 15:07

1 litr na 1000 km? To je vážně hodně. Co na to emise? A lambda a katalyzátor?
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 333
Registrovaný: Uto 30. Jan 2007, 13:05
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod mildis » Str 7. Mar 2007, 18:19

Ahojky všichni, jsem moc rád, že Vás tolik na můj dotaz reagovalo. Chipe musím s Tebou plně souhlasit. Koupě auta z bazaru nebo na inzerát je vždy jak už tu někdo psal sázka do loterie. Nejsem taky tak naivní,abych věřil tomu, když Ti prodávající chce nakukat, že vůz má najeto tolik a tolik. Serviska pokud není zfalšovaná je dobrá věc, ale také to není jistota, že do auta nenarveš majlant peněz. Někdo má to štěstí, že leje jen benzín, dofoukne gumy a vymění olej a druhy nestačí jezdit po servisech. Proto jsem se ptal Vás zkušenějších na co si dát pozor a ty nejprofláknutější problémy tohoto vozu řešil dřív než nastanou.Nemá cenu sledovat, jestli má auto najeto 20 nebo 120tis kilometrů, ale spíš v jakém je stavu a za jakou je cenu.Jak říkám, francouzské auta co se týče vzhledu nemájí dle mého konkurenci, ale třeba proti japonským vozům ztrácejí po technické stránce.Vím, že mi hned někdo ze zapřisáhlých citroňáků odepíše, že když chci kritizovat tuto značku že jsem si měl koupit japonce, ale ty zase nemají tak výbornou antikorozní ochranu a tak pěkný vzhled jako naši citronci. To jsem, ale už odbočil.Ještě jednou všem děkuji za příspěvky Mildis
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Poslaťod dusang » Str 7. Mar 2007, 19:56

levis501: Minuly rok koncom augusta som bol na STK a chlapik vravel, ze vo vyssich otackach tie emisie nie su bohvieco, ale ze stale su v limite. Katalyzator (a aj cele vyfukove potrubie) bol meneny pri 150.000 km (teraz mam, ako som pisal, 182.000 km), takze ten by mal byt v pohode. Lambda je tam este pravdepodobne z vyroby a kedze som ju nedaval merat, tak neviem, ci je OK. Ale zrejme ano, ked nemam moc vysoku spotrebu... (i ked viem, ze odidenu lambdu nemusi signalizovat iba zvysena spotreba)
Xsara 1.6i SX '98 Obrázok
Obrázok užívateľa
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 9:38
Bydlisko: Martin, SR

Predchádzajúci

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia