Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Poslaťod riggo » Pia 4. Jan 2008, 18:22

CHiP píše:riggo: U H4 je akorát navíc elektromagneticky ovládaný stínítko :P


to je u normalnich aut,kde je xenon z vyroby.Bud je tam pohyblive stinitko a nebo se naklapi cela optika i s lampou(navic v zavislosti na zatizeni vozu). To,co jsem videl ja,bylo vazne neco jako dvojlampa-dve vybojky pod sebou s clonkou. Ten clovek mi ale rikal,ze by zrovna do prestavby H4 nesel,prestoze je to temer bez uprav(krome montaze startovacich jednotek),celej tenhle blbinec se dost hreje a nemusela by to teplo vydrzet parabola.Oponoval jsem mu,ze prece nikdy nesviti obe ty lampy najednou,ale ze prej tim,jak je to vetsi,nez obyc jednodocha vybojka,je tam vic tepla.
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Poslaťod Milan D. » Pia 4. Jan 2008, 19:39

Máte pravdu, uľ jsem si posypal hlavu popelem, na H4 by měly přijít bixenony, ale mám stavebnici, která ąlape, mám ji i s montáľí ( H7 ), tím pádem kdyľ se něco pokazí záruka na montáľ a na stavebnici a právě tahle stavebnice lze pouľít na H4 jako xenony, aniľ by si musel mít bixenony a já jsem spíąe zastánce a bohuľel mě vadí, kdyľ se někdo do mě naváľí, ľe frajeřím, beru to jako závist, to sem nepatří, jinak se opravdu omlouvám jeątě jednou za mystifikaci, ale je několik webů, kde se touto problematikou zabívají.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod CHiP » Pia 4. Jan 2008, 20:35

riggo: Origo nechme stranou, to je úplně jiná liga neľ HID sady :) Uľ vím, co jsi viděl. Zapomněl jsem, ľe se to dělalo (jeątě dělá?). Je to takový H4 hybrid nebo jak to nazvat :D Je tam pro potkávací xenonová výbojka a pro dálková světla je tam obyčejné vlákno jako v kdejaké ľárovce. To vąe v jednom sklíčku. Při dálkových svítí oboje, jak xenonová výbojka, tak to vlákno. Proto se to tak hřeje. Ale tohle jsem uľ hooodně dlouho nikde v nabídkách HID sad neviděl :)
Nevýhoda xenonu je doba neľ se zapálí, proto nemůľe při přepnutí na dálková světla xenonová výbojka zhasnou, resp. obráceně kdyľ by jsi stlumil dálková světla na potkávací, tak by jsi chvíli nic neviděl :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Milan D. » Sob 5. Jan 2008, 19:36

Jeątě jednou se chci vrátit k HID sadám, kterých je opravdu spousta. Myslím si, ľe je to dobrá věc, ale kaľdá věc má svoje mouchy ( cena ľárovky ), tak uvidíme jak dlouho mi to vydrľí, jinak je opravdu zajimavé prolézt na netu prodejce a nějaké chaty, dozvíte se spostu zajímavých názorů, moľností vyuľítí a případně kvality různých HID sad.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod riggo » Pon 7. Jan 2008, 8:02

to Chip:tak tohle mozna bude to,co jsem videl,jen jsem to neprohlizel tak zevrubne, majitel z toho byl nejakej nesvuj,kdyz jsem si tu lampu bral do ruky :D
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Poslaťod Ondrej133 » Štv 10. Jan 2008, 20:27

Tak nám denska přestala svítit levá ľárovka.byla prasklá. tak jsem tam zkouąel rovnou ty ledky.modrý byly pěkný ale nakonec vyhráli bílý.no a vyměnil jsem tu ľárovku a svítí :-)
Bílá Xsaruška Combi 1.9D 1.gen
5l/100Km
Ondrej133
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 26. Dec 2007, 20:40
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod urpin » Štv 10. Jan 2008, 22:06

včera jsem vyměnil ľárovky za Philips Vision Plus H1 - odzkouąeno, spokojenost :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Poslaťod Lonestar » Pia 18. Jan 2008, 20:43

Taky Philips ale NightGuide H4
http://www.lighting.philips.com/in_en/c ... ng&lang=en ... nenaąel jsem bohuľel odpovídající stránky v čeątině......nicméně spokojenost.
V čestině je něco tady http://www.autozarovky-philips.cz/index ... ecord=4474
Spokojen jsem byl například i s OSRAM Allseason Super H4. Zato například COOL BLUE mě moc nenadchly.
Naposledy upravil Lonestar dňa Uto 22. Jan 2008, 15:41, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Lonestar
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 161
Registrovaný: Pon 12. Feb 2007, 11:43
Bydlisko: Chýnov
Vůz: Dacia Duster 1,5 dci ( ex Xsara Break 1,9 TD)

Poslaťod CHiP » Pia 18. Jan 2008, 22:53

Lonestar píše:Zato například COOL BLUE mě moc nenadchly.

Mě taky ne ... ale Machr Index zvyąovali a to je jejich primární určení :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

ľiarovky

Poslaťod Shingi » Pon 21. Jan 2008, 13:26

Tak včera som osadil OSRAM NightBreak H4 a oproti tým Vartám čosom tam mal je to Ako hovoria bratia čeąi "Nebe a dudy". Odliąná teplota svetla a svietivos», nema to jednoducho chybu. A čo sa týka skrátenej ľivotnosti na úkor vyąąej svitivosti? Za tú cenu sa mi to zdá v podode. Kúpil som ich za 225,-SK/kus. Vrele odporúčam ked som ich večer odskúąal, niekoµko krát som sa ubezpečil či nesvietim náhodou diaµkovými, taká to bola pre mňa zmena. 8)
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Poslaťod Buri » Štv 1. Júl 2010, 18:29

Obrázok užívateľa
Buri
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned 24. Jan 2010, 16:11
Bydlisko: Ústí nad Labem
Vůz: Xsara Break, 1.9 TD(66Kw),rv.9/98

Re: Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Poslaťod Jarda Kadlec » Str 7. Júl 2010, 8:16

Tak sem měl na autě Osram nb H4,svítily parádně.Ale jedna praskla už po necelých třech měsících.tak bohatej nejsem abych dal ročně do žárovek 2000kč.Většinou mi H4 vydrželi kolem dvou let.Takže pro mě velký zklamání s výdrží.
XSARA BREAK 1,8i r.v.1998 na podložkách světle zelená metla
Jarda Kadlec
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 8. Máj 2009, 9:58
Bydlisko: Planá u Mar.Lázní
Vůz: Xsara Break 1,8i 1998

Re: Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Poslaťod snoopy » Str 7. Júl 2010, 15:04

ale u nich je to přímo napsané, že mají malou výdrž... mě by spíš zajímalo, jak to dělá philips, že má skoro stejné parametry jako osram nb a 3x takovu výdrž...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Poslaťod Jarda Kadlec » Štv 8. Júl 2010, 21:15

Jo to sem věděl že maj menší výdrž,ale že až takhle :cry:
XSARA BREAK 1,8i r.v.1998 na podložkách světle zelená metla
Jarda Kadlec
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 8. Máj 2009, 9:58
Bydlisko: Planá u Mar.Lázní
Vůz: Xsara Break 1,8i 1998

Re: Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Poslaťod Cvrček » Ned 11. Júl 2010, 22:54

jo jo,mají malou výdrž. Tohle byl pro mě poslední impuls,abych si pořídil denní svícení. Pak mi už žádnej Nightbreaker neprdnul. A ani současnému majiteli mého Breaka. Stále jezdí s tou sadou ve světlech,co jsem já dával vloni v prosinci.

Mimochodem,osobní porovnání svícení X1 a hrbatý. Hrbatá má čirou optiku,stejně jako X2. Jen s tím rozdílem,že se zde používají žárovky H4. A světe div se,i obyčejná žárovka v porovnání s X1 svítí minimálně o třetinu lépe. U čiré optiky bych ani nad Nightbreakerama neuvažoval. Tam svítí skoro stejně.
Než jsem toto napsal,tak jsem si vyzkoušel a s Nightbreakrema jezdil i v Picassu,takže vím o čem píšu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia