Zámek řadící páky -demontáž

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Zámek řadící páky -demontáž

Poslaťod To.tak » Pon 20. Jan 2020, 10:23

Zdravím, moje xsary dosloužily. Jedna šla do světa a druhou čeká vrakáč. Všiml jsem si že na C4 kterou teď vlastním mívají lidi stejný zámek řadící páky jako mám na Xsaře. Nešel by přendat? Řešil jste někdo demontáž nebo dodatečnou montáž na svém voze? Jde o takový ten zámek z boku od spolujezdce s tlustým vyndavácím trnem. Nevím jestli jeho konzole je k tunelu přišroubovaná nebo přímo z fabriky přivařená.
Měl jsem AX a to bylo bezproblémové auto...NA ROZDÍL OD XSARY.
To.tak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Ned 21. Jún 2015, 18:26
Bydlisko: H.K což není hong-kong :-D
Vůz: malá Xsara N1 1*4 1998

Re: Zámek řadící páky -demontáž

Poslaťod Rope » Štv 23. Jan 2020, 7:53

To nedělej, zbytečně ztracený čas. Ty zámky jsou na konkrétní vůz a na jiné ač to vypadá podobně nepasují, řešení je pak řezat a svařovat, ale kdo by to dělal? :-)
Jinak konstrukce toho zámku je přišroubována k tunelu pomocí tzv zatrhavacích šroubů a matek. Pokud ten šroub dotáhneš určitou silou tak se šestihran utrhne a zůstane ti tam jen taková půlkulatá hlava, kterou nejde chytnout kleštěmi a nejde povolit. Když je to přístupné, tak to jde naklepnout důlčíkem a povolit, ale někdy se musí vrtat a vrtat a vrtat. Na starém picassu "Leošovi" jsem měnil kulisu řazení, práce na hodinku s cigárem v hubě, byl tam zámek a tyhle zatrhávací šrouby, tři ze čtyř jak tak šly, ale poslední jsem vrtal a nebyl přístup. takže práce na čtyři hodiny.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia