Zabezpečení rádia

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Zabezpečení rádia

Poslaťod Superman » Štv 5. Apr 2007, 21:40

Zdarec. potřeboval bych vědět, co dělat s originál rádiem po odpojení a znovuzapojení baterie. chce to po mě pin, který nevim, protoľe auto je z dovozu:-( Poradí mi někdo, co s tím?
Superman
 

Poslaťod jan452 » Štv 5. Apr 2007, 21:57

Nepokúąaj sa vklada» náhodné kombinácie, lebo sa ti zablokuje po tre»om pokuse úplne. Ja som to tieľ urobil a potom som ho musel vymontova» a naą»astie chlap od ktorého som to kúpil mi u nejakého jeho známeho zabezpečil, ľe cez počítač niečo vo vnútri zmenil a doniesol mi ho aj s novým PINom napísaným na lístku. Hovoril mi, ľe ak by som ho nebol skúąal vklada» viac ako trikrát, stačilo z rádia odpísa» výrobné číslo a kód by zistil od toho chlapíka cez telefón.
Bohuľiaµ uľ na neho nemám kontakt, takľe len skúsi» v Origo Citroen servise alebo nájs» niekoho, kto má prístup k nejakému dekodovaciemu programu.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Poslaťod CHiP » Pia 6. Apr 2007, 8:31

Stačí zajít do Citroenu a tam Ti ho zjistí. Myslím ľe tu někdo psal ľe to stojí 600,- Kč.
Pak se jeątě můľeą zeptat někde kde s autorádiama pracují (opravy a tak.), tak tam větąinou je i odblokují za pár korun.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod řepák » Pia 6. Apr 2007, 14:34

CHiP píše:Stačí zajít do Citroenu a tam Ti ho zjistí. Myslím ľe tu někdo psal ľe to stojí 600,- Kč.
Pak se jeątě můľeą zeptat někde kde s autorádiama pracují (opravy a tak.), tak tam větąinou je i odblokují za pár korun.


Jo jo je to tak , to sem psal já , a vem si sebou velkej techničák . :D
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod SilverGhost » Str 11. Apr 2007, 16:22

Jen jeątě dvě takové maličkosti. Na citroen rádio neexistuje kalkulačka. Musí se rozebrat a zjistit kód z procesoru. To k těm opravnám rádií.
Pokud s tím půjdeą do Citroenu, tak budou chtít VIN a podle něj zjistí, jaký kód tam byl z výroby. Pokud ale rádio uľ někdo v autě vyměnil za jiné, tak zjistí prd. Proto bych si nejprve před placením nechal ukázat, ľe ten kód, co ti sdělili, je správný. Tak na to pozor.
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod bleriot11 » Uto 13. Nov 2007, 18:06

Ten kod má kaľdé originál rádio?
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod lobello » Uto 13. Nov 2007, 18:34

ja asi nemam kod...niekolko krat som vypojil bateriu a radio mi vzdy nabehlo...
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod CHiP » Uto 13. Nov 2007, 18:54

lobello píše:ja asi nemam kod...niekolko krat som vypojil bateriu a radio mi vzdy nabehlo...

Uľ je odblokovaný, jedno takový mám doma ...

Mimochodem táta v Mondeu zapomněl kod rádia, zajel s tím do nejbliľąího servisu přes rádia, nechtěli ľádný doklad o tom ľe rádio je jeho, jenom ho napíchly na počítač a zařídili mu nový kod ...
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod bleriot11 » Uto 13. Nov 2007, 19:13

Já právě taky jednou ąachoval u pojistek v motorovém prostoru(odpojení stálého +)a potom mi rádio normálně ąlo,ale nejsem si jistý,ľe jsem odpojil tím +em i rádio.Nerad bych při výměně autobaterie přiąel o ten kod.No aľ baterku budu měnit,tak pro jistotu nejdříve připojím záloľní zdroj pak odpojím baterku.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod řepák » Uto 13. Nov 2007, 21:02

CHiP píše:
lobello píše:ja asi nemam kod...niekolko krat som vypojil bateriu a radio mi vzdy nabehlo...

Uľ je odblokovaný, jedno takový mám doma ...

Mimochodem táta v Mondeu zapomněl kod rádia, zajel s tím do nejbliľąího servisu přes rádia, nechtěli ľádný doklad o tom ľe rádio je jeho, jenom ho napíchly na počítač a zařídili mu nový kod ...

A za kolik si náhodou nepamatujeą ?
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod Rope » Uto 13. Nov 2007, 21:16

CHiP píše:
lobello píše:ja asi nemam kod...niekolko krat som vypojil bateriu a radio mi vzdy nabehlo...

Uľ je odblokovaný, jedno takový mám doma ...

Mimochodem táta v Mondeu zapomněl kod rádia, zajel s tím do nejbliľąího servisu přes rádia, nechtěli ľádný doklad o tom ľe rádio je jeho, jenom ho napíchly na počítač a zařídili mu nový kod ...


Aľ ten kod z forda táta zase zapomene, tak mi poąli výrobní číslo ve tvaru Mxxxxxx a já ti na kalkulačce vypočtu kod a to vąe zadara.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod Rafan » Uto 13. Nov 2007, 21:21

V originál manuálu k rádiu píąou, ľe rádio nepotřebuje ľádný kód. Je prý kódované k danému vozu. Tudíľ myslím, ľe přes řídící jednotku. Jinak jsem měl předchozí auto Renault a tam zjistili kód autorádia podle VIN. Ale to bude platit jen kdyľ tam bude originál rádio z výroby.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Poslaťod Rope » Uto 13. Nov 2007, 21:43

Tohle platí pro Dvojky někde od roku 01 s BSI
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod CHiP » Str 14. Nov 2007, 12:31

řepák: 100,- Kč (moľná 200,-), nebylo to moc. Nepamatuju, ale víc to určitě nebylo :)

Rope: To je to tak jednoduchý? :shock: :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Rope » Str 14. Nov 2007, 21:07

jo, u radii s tím výrobním číslem začínajícím na M to jde vygenerovat
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia