1.9D alebo 2.0HDI

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

1.9D alebo 2.0HDI

Poslaťod PeterS » Pia 28. Sep 2007, 11:20

Zdravím,
chceli by sme si kúpi» jazdenú Xsaru Break tak za 150-180tis. Sk s dieslovým motorm. Neviem sa rozhodnú» medzi týmito dvoma motormi.

HDI:
- tieto motory uľ človek doma veµmi neopraví
- ľevraj dos» sa kazia ale záleľí hlavne na tom ako s tým predchádzajúci majiteµ jazdil
- servis/súčiastky sú drahąie
- za takúto cenu sú v ponuke len ročníky 2000 - teda prvá séria HDI motor, kde eąte asi neboli celkom vychytané muchy - a teda predpokladaná vyąąia poruchovos»
+ kultivonanejąí chod
+ podµa príspevkov z Internetu by mala by» spotreba o cca 0,5l niľąia (papierovo by ale mala by» o 1l niľąia spotreba ako 1.9D)
+ papierovo by spotreba pri 120km/h mala by» o 2l niľąia

D:
+ za tie peniaze sa dá uľ zohna» Xsara II, ktorá je ľevraj bezpečnejąia (pevnejąia)
+ jednoduchá oprava
+ lacné a dostupné pouľité (vyrába sa dlho) diely
+ eąte stále sa vyrába (Berlingo) a vyvíja (posledná modernizácia tuąím v roku 2000) - a teda dostupné aj nové náhradné diely

Celkovo čo som pozeral - tak autá majú najazdené okolo 120-150tis. km:
- tuąím 120tis. km je interval výmeny rozvodov a pochybujem, ľe čo i len jedno auto z nich to má spravené
- keďľe sa jedná o cca 5-7 ročné autá, tak s tým museli najazdi» cca 20-30tis.km ročne a nič v zlom ale taký vodiči väčąinou tie autá neąetria
čiľe očakávam, ľe motor na tom nebude bohvie ako.

Napadajú ma teda 2 moľnosti:
1. kúpi» lacnejąí HDI a investova» (10-20tis) do opravy/repasácie. V budúcnosti sa vąak opravám určite nevyhnem a tie budu zrejme drahé.
2. kúpi» 1.9D, ktorý ako som čítal je na "nezodratie"

Poznámky:
- nemáme veµa zvyąných peňazí, preto by som nerád kúpil zle (niečo do čoho budem musie» stále vráľa» peniaze)
- teda nemáme ani zvyąné penaize kupova» kaľdú chvíµu iné auto a teda toto by sme chceli "zodra»"
- ročne toho veµa nenajazdíme cca 10-15tis.
- jazdíme väčąinou na víkend k svokrovcom (50km tam a spä») + raz za mesiac-dva k naąim (cca 1000km tam a spä») + chceli by sme chodi» s de»mi raz za rok na dovolenku k moru
- teraz máme Peugeot 106 1.5D a motoricky nám v pohode stačí

Tak čo poradíte?

Vopred vám ďakujem za akékoµvek rady/odporúčania/postrehy.
PeterS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia 28. Sep 2007, 8:56
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara I break 1.9D (DW8), r.v. 1998

Poslaťod CHiP » Pia 28. Sep 2007, 12:23

Já osobně bych bral ten 1,9D. Proč psát ani nemusím, to uľ jsi napsal za mě :)
Na "najetý" km vůbec nemá smysl koukat. Kdo ví, kolikrát uľ je to stočený, pro mě naprosto k ničemu. Není moc dobré se podle něho orientovat. Bohuľel na spoustu kupujících má stav tacho "dvakrát aľ třikrát kolem koule" stále velký vliv :roll:
Nejlepąí je, vzít sebou k autu i mechanika co tomu rozumí. Ikdyľ to není známý či kamarád co to okoukne zadarmo, tak pořád je výhodnějąí mu za tu sluľbyčku zaplatit jeho hodinovou taxu neľ se nechat napálit :)

Jinak koukněte se po internetu na stránky bazarů, valná větąina aut a je jedno jestli jsou stará 5 nebo 15 roků, mají vľdy najeto oněch oblíbených +- 120tis. km :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod SilverGhost » Sob 29. Sep 2007, 13:00

Já mám 1,9 D a nemůľu si stěľovat. Na můj jízdní styl bohatě vyhovuje, jen bohuľel po dálnici je 130 maximum, pak uľ se mu aľ tak moc nechce a je to hlučný. Jinak bez problémů a dá se na něj v případě poruchy opravdu sehnat cokoli za pár korun. Vľdy» se dávall do xsar, berlinga, BXka, 206, 306, 405, partnera a moľná i daląích. Já s ním mám najeto asi 60 000 + předchozí majitel daląích 170 000 a funguje bez problémů. Jen troąku větąí únik oleje kolem těsnění.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod bleriot11 » Sob 29. Sep 2007, 20:50

Kdyľ dobře koupíą Hdi tak doporuču Hdi.Já o tom při koupi nepřemýąlel a nevěděl jsem moľné nedostatky.Ale moc jsem ho chtěl-tak ho mám a jsem naprosto spokojen.Krásný zvuk,výkon,spotřeba 5,5 i s klimou(jinak do 5).No a snad se tam nic nepodělá(pak se podělám taky) a budu jezdit daląích 150 tis.Tak jdi do HDI
:idea:

Jinak tu někde byl odkaz na staré diesely,ale to jsi asi naąel.Byl to článek v novinách ,kde pomlouvají turbodiesely. :cry:
Naposledy upravil bleriot11 dňa Pon 1. Okt 2007, 18:00, celkovo upravené 1
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod majer » Ned 30. Sep 2007, 14:11

no já mám 1,9D break...a jsem spokojen s hdi jsem nejel tak nemohu moc srovnávat ,ale co se týče této motorizace nesmíą od ní čekat ľádné velké zrychlení je to takový maličký traktor na pohodlné svezení,odměnou je naprostá jednoduchost, nenáročnost na palivo,a moľnost nájezdu neskutečných km .....vľdy je to ale také o ątěstí....já zatím najeto pouhých 11.tis km bez problému...dokud jsem nepotkal bočně mondeo :( ale to uľ je o něčem jiném.....ne o motoru....
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Poslaťod Míra » Ned 30. Sep 2007, 19:42

Zdar,

mám X1 1,9D break, motor jeątě XU a jsem s ním velmi spokojený. Můj jízdní styl není nijak ostrý. Za rok a půl co mám Xsaru, jsem s ní najel cca 35 tis. km s průměrnou spotřebou 5,5l. Měnil jsem pouze spotřební věci na motoru rozvody, ľhaviče a filtry. Takľe bych se taky přikláněl k 1,9D.
Míra
Xsara I 1,9D Break
Míra
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 10. Apr 2006, 12:15
Bydlisko: Pardubicko
Vůz: Xsara Break 1,9D, 1998

Poslaťod Dave » Str 3. Okt 2007, 18:49

1,9D s 71tis a zatím jen výměnou ľhavících svíček. Startuje na první, je tichá a mezi servisníma intervalma si vystačím bez dolejvání oleje.
Je to ale lenoch, ač tahoun.

Při dneąním nulovém rozdílu ceny nafty a benzínu a pořád jeątě nesmyslnému počítaní POV (aľ na jednu vyjímku) bych při tvých km ąel spíą do benzínu a LPG
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Obrázok užívateľa
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 249
Registrovaný: Sob 16. Sep 2006, 11:09
Bydlisko: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia