Zimni pneu Xsara

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Poslaťod spy » Pon 12. Nov 2007, 21:09

O víkendu sem měl příleľitost provést první pořádný test svých Matadorů MP-58 na sněhu - a nenechaly mě ve ątychu, takľe dobrý...
mitä?
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod drystone » Uto 13. Nov 2007, 14:00

dapata píše:
Rafan píše:Minulý týden jsem zakoupil nové pneu Barum Polaris 2 (195/55/15) přes internetový obchod www.pneunet.cz. Pneu jsem volil dle ceny, ale pokud se někdo rozhoduje ke koupi této pneu, tak ji moc nedoporučuji. Mé zkuąenosti po týdnu pouľívání nejsou moc dobré. Auto na nich celkem dost plave a hlavně v zatáčkách a na mokru se chová dost nestandartně. Moľná v jiných rozměrech je to lepąí, ale já uľ bych ji znovu nekoupil. Doufám, ľe si gumy jeątě trochu sednou, ale toto jsou mé zkuąenosti po týdnu pouľívání.


Hele ono to asi bude tou novou gumou.Ja koupil zde velice vychvalované Kleber a mám to samé co popisujeą ty. Auto jako by plave (pocitově zadek jakoby předbíhá zadek) hlučné a do zatáček se rychleji moc nevrhám. Kdysi na sluľební felce jsem právě pouľíval tebou zmiňované Polari2 a tak jsem tento pocit plavání a "ąpatných" jízních vlastností nepoci»oval.Taqk nevím uvidím po ujetí pár stovek kilometrů zda se to zlepąí.


Já tohle mám taky... Mám Firestone Winterhawk, teď uľ třetí zimu. Na sněhu super a vąechno, ale kdyľ je vlhko/mokro, tak při nad 80km/h právě toto poci»uju a moc se mi to nelíbí... Na dálnici katastrofa. Chtěl jsem je vyměnit za nějaké Bridgestone, ale jestli to má být stejné... (třeba je to blbá vlastnost Xsary). V nějakém testu co jsem četl, tak právě na toto upozorňovali, ale zdálo se jim, ľe za to nemůľe Xsara, ale pneu. Ale nevim teda...
A přitom na letních je to v pohodě...
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Poslaťod CHiP » Uto 13. Nov 2007, 17:41

Dneska jsem dával zimáky, na předek nový Alipny A3, na zadek loni jetý Winterhawky na předku. Na dálnici jsem jel zkusit jestli kola nehází a jsou dobře vyváľení. Tál tam sníh, takľe dálnice mokrá a i při 160 km/h dle tachometru to sedělo jak přibitý, ľádný plavání nic ... :wink:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod řepák » Uto 13. Nov 2007, 20:43

1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod dutch70 » Pia 16. Nov 2007, 10:29

dutch70 píše:Dneska jsem si objednal zimáky Vraník Green Diamond, pak napíąu jak jé mají vlastnosti na sněhu atd.

http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?146




Zatím jsem pneu vyzkouąel pouze ve městě...........v Plzni sníh není(zatím). Jedině co jsem zatím zjistil, ľe jsou trochu hlučnějąí. Zítra jedu na ©umavu, tak jsem zvědavý, jak se budou chovat na sněhu. Pak napíąu, jestli mne nenechaly ve ątychu. Kdybych se dlouho neozval, tak seľeňte pár lidí a přijeďte mě vyhrabat.......jedu na ©pičák.
Citroen Xsara 2.0 HDI 80kW Exclusive

Dutch70
dutch70
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob 12. Máj 2007, 20:51
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II Break 2002

Poslaťod Verdom » Pia 23. Nov 2007, 6:33

dutch70 píše:
dutch70 píše:Dneska jsem si objednal zimáky Vraník Green Diamond, pak napíąu jak jé mají vlastnosti na sněhu atd.

http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?146




Zatím jsem pneu vyzkouąel pouze ve městě...........v Plzni sníh není(zatím). Jedině co jsem zatím zjistil, ľe jsou trochu hlučnějąí. Zítra jedu na ©umavu, tak jsem zvědavý, jak se budou chovat na sněhu. Pak napíąu, jestli mne nenechaly ve ątychu. Kdybych se dlouho neozval, tak seľeňte pár lidí a přijeďte mě vyhrabat.......jedu na ©pičák.


Tak berem lopaty a jdem tě vyhrabat. :lol:
Neozýváą se.
K pneumatikám.
Letos stejně jako loni mám NOKIAN NORDMAN
©íře 175. Ani nijak dramaticky nehučí.
Na suchý asfalt by byla asi lepąí ąirąí ale často se hrabu v hlubokým sněhu a tak tam mám lepąí zkuąenosat s uľąími.
A ľe na sněhu jezdím pomalu 6 měsíců v roce,
dobré pneu je třeba. :driv:
A protoľe pneu je po třech letech vystárlé
dojedu ho přes léto a na zimu nové.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

pneu

Poslaťod Pluto » Uto 4. Dec 2007, 11:39

Ja mam letne 195/55/ 15R zimne som dal 195/65/15R vpredu v pohode dostanem tam aj retaze ale v zadu mam problem :( je tam sice dost priestoru ale staci velka diera na ceste a uz to je pocut , jednoducho tam zavadza vnutorny plastovy blatnik
Xsara II 1,4 X , r.v.2003
Obrázok užívateľa
Pluto
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 14. Máj 2007, 14:41
Bydlisko: Nové Zamky SK

Predchádzajúci

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia