Dečka před chladič ?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Re: Dečka před chladič ?

Poslaťod Marek » Ned 17. Jan 2010, 21:52

Pěkné, je to sundávací?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Dečka před chladič ?

Poslaťod vena garážmistr » Ned 17. Jan 2010, 23:20

Jasně je to chycené elektrikářskou páskou k žebrum masky.Tím že to nekryje celej ten průduch tak to právě v kolonách dobře chladí ale studenej vzduch neprojde skrz chladič až na blok motoru. Dukod moc nemrzlo tak se ani spotřeba nehnula ted v téhle sibérii je to horší to se zvedla ale pořád je to dobrý ted jezdí za průměr 5,8 normálně jezdí kolem 5,5.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re:

Poslaťod vena garážmistr » Pia 26. Mar 2010, 8:01

Rafan píše:No nevím. Já mám Xsaru prvně a asi tak 2 měsíce, ale také uľ mi napadlo tam dát dečku. Tak dlouho jako se hřeje Xsara se mi naposled hřála © 120 a u tý dečka pomáhala. A to jsem tam nechal dát nový termostat (originál) jelikoľ ten co tam byl otvíral při 75 C. Někde jsem četl, ľe do některých nových vozů se montují el. dečky, které při dosaľení teploty automaticky stáhnou.

Známej si dovezl BMW ne že by to bylo autí pro mě ale očumoval jsem to a máto mezi maskou a chladičem elektronicky ovladané žaluzie který jsou zavřený dokud se motor nenahřeje na provozní teplotu a potom je elektronika otvírá a přivírá podle podmínek, ten prodejce mu tvrdí že se tím dá i s takovým nenažrancem jako benzínové BMW je jezdit za slušnou spotřebu.Cpou to tam prej taky kvůli tomu že studenej motor jak zmáno nemá moc příznivé emise.Známej tvrdil že když byl minulej tejden v Brně tak se stavěl na oběd a za těch cca 40 minut co tam auto stálo vystydlo jen na polovinu a to auto co měl před tímhle tak bylo za 20 minut studený. Myslím si že nejde o to aby auto rychlej topilo to je jen plus těhle systémů jde o to že ta hmota motoru se dlouho prohřejvá a tudíž ŘJ jim cpe spoustu paliva a nutí je k chodu v neekonomickejch podmínkách.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Dečka před chladič ?

Poslaťod MP » Pia 26. Mar 2010, 12:30

Jj,ýaluzie před chladičem měl i starej Wartburg 311 , nebyli ale ovládaný elektronicky ale manuelně z místa řidiče ... toto auto se vůbec soudruhům v NDR moc povedlo .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Dečka před chladič ?

Poslaťod B@RT » Ned 4. Apr 2010, 11:17

Měli jsme a potvrzuji...

Pak ještě přehazoval sání v zimě k motoru do tepla a v létě mimo, tj to ještě BMW nemá :-)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Re: Dečka před chladič ?

Poslaťod vena garážmistr » Pia 9. Apr 2010, 20:23

Sání se přehazovalo i na Trabantovy. Jednou když jsem eště jezdil Trabym tak tatik přinesl od známého závodní karburaci a sání sem to namontoval sice to jelo skoro 160 ale na dvacet litrů sem ujel 40 Km.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Predchádzajúci

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia