Automatické rozsvícení

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod Rope » Pon 18. Jan 2010, 19:06

Víťa to napsal pěkně a dobře, starší tenčí páčky , nejde a ty novější "macatější" tak tam to jde, ale jak poznat které jsou které když je nemohu porovnat? U starších pášek se zapíná mlhovka tak že se prstenec přesune a zůstane v poloze B, kdežto u novějších se posune a sám se vrátí. Zkusím najít fotky a doplnit.
Toto jsou ty novější označované jako COM 2000 nejsou kulaté a nahoře jsou jakoby došpičky


Obrázok
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod viteon » Pon 18. Jan 2010, 19:14

toto je stará a nejde to přes diagnostiku
Obrázok
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod Rope » Pon 18. Jan 2010, 19:20

Když tak koukám tak mě napadlo nejjednodušší a kdybych se mýlil tak mě opravte: Klakson na páčce nejde, klakson na volantu jde. :idea:

podle návodu je to tak. viteon
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod lydiem » Uto 19. Jan 2010, 16:58

Hm, tak to mám smůlu :cry: Mám starší typ - klakson na páčce. Nicméně díky za obrázky :)
Zatím jsem volala do tří servisů - v prvním mi řekli, že to udělají přes BSI za 1200,- Jednak se mi nelíbila cena a jednak mi přišlo podezřelé, že se vůbec nezajímali o VIN.
V druhém mi řekli, že to nedělají. Ve třetím mi řekli, že mi zjistí podle VINu, jestli to jde, a zavolají nazpátek. Nezavolali. Ach jo, ti Pražáci! :wink:

Takže teď už jsem aspoň poučena, že přes BSI to nepůjde, a dám se do shánění krabičky. Včera jsem zase ujela 4 km bez světel :| :roll:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod viteon » Uto 19. Jan 2010, 17:09

zapoj si mezi pojistku která je zapnutá na klíček a pojistku na světla pípák a buď se zblázníš nebo rožneš :D
http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... 74027.html
v hobbymarketech od 39,-CZK
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod lydiem » Uto 19. Jan 2010, 22:38

No to je úplně úžasná věc :jup: a bezkonkurenčně nejlevnější řešení - jupí, nááádhera.
Já si říkala, když je ten citrón tak chytrej, že mi hlásí otevřené dveře či zapomenutý klíček v zapalování, proč mi nemůže nahlásit zhasnutá světla :( Netušila jsem, že existuje tak snadné řešení a ani jeden z dotázaných autoservisů mi tohle neporadil :? Ať žije Xsarafórum :) Myslíte, že to v servisech neznají, nebo je to pro ně nevýhodně levné řešení? Pípák je úplně nejlepší - nejsem líná otočit páčkou, jen to potřebuju připomenout. Zároveň zůstává možnost světla zhasnout. Škoda, že jste to neřekl hned - anebo možná dobře, o to větší mám teď radost, když už jsem se skoro smířila s krabičkou za tisícovku. :wink: Díky díky.
Naposledy upravil lydiem dňa Sob 23. Jan 2010, 1:16, celkovo upravené 1
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod pj » Str 20. Jan 2010, 11:49

Lydiem ma v profilu Xsara Picasso, ale obrazky pacek (aspon s tim klaksonem) nejsou z Picassa.
Nejsou ty rady s packama zde jen pro Xsaru I a II? Xsara Picasso r.v.2002 nema BSI?
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod lydiem » Str 20. Jan 2010, 12:37

pj: páčka s klaksonem na obrázku od Viteona vypadá přesně jako ta moje v Xsara Picasso. Jestli tomu dobře rozumím, každé Picasso BSI má, ale ve starších modelech v ní nejde jen tak bez ničeho aktivovat denní svícení.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod Rope » Str 20. Jan 2010, 17:05

Já bych to řekl takhle, každé picaso stejně jako každá xsara od roku 2000 má BSI, jen ty tenčí pášky spínají světla přímo tedy silově a ty hrubší spínají jen nějaké relé v BSI, takže u těch starších se to nedo přes BSI aktivovat.
Co se týče tykání, tak si tady tak tykáme a nějak jsme ještě nenarazili na někoho komu by to vadilo. :wink:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod lumpík » Sob 23. Jan 2010, 10:59

Mam automaticky sviceni prez BSI, funguje mi to bezvadne jen se chci zeptat jestli vam taky blika neustale kontrolka potkavacich svetel, kdyz prepnu na pacce na potkavaci svetla a jakoby vyradim z provozu automaticky sviceni tak kontrolka sviti trvale tak jak ma, a kdyz to dam zpatky na to automaticky sviceni tak 30s sviti a pak zacne trvale blikat. Jinak vsechno sviti a funguje a kdyz jsem to s bratrankem napichl na diagnostiku tak to vyhodilo chybu COMu. A pak jsem zasel za znamim do servisu a pry ma kontrolka trvale svitit kdyz blika ze je neco v neporadku.... Prej otazka hodinky, zkusej jiny packy atd... nakonec pul dne a stejne na to neprisel. Teda ja to auto koupil s vyhorelim motorovim prostorem a veskerou eletriku jsem tahal novou tak ze zacatku jsem myslel ze jsem nekde udelal ja chybu, ale zase kdyz vsechno funguje tak jak ma. No je to sice banalita ale kdyz uz jsem s tim mel tu praci tak jsem chtel i tohle vyresit.
doma se mi to snad samo množí 3x xsara pak P806 a eště Š130 a štafetu uzavírá tátova C5, snad je budem muset od sebe odtrhnout:-D
Peugeot 806 r.v: 2001 2.0 16v LPG
Xsara 1.6 16v r.v: 03 ESP a ASR - skoro full výbava
Xsara 1.4 8v r.v: 01 kombík - socka, ale už má palubní počítač,dodělanou klimku,i tempomat z P406 a těď se chystají el.zrcátka
Xsara 1.4 8v r.v: 01 na ND
Š 130 r.v: 1986 LPG
foto aut mám i tady: http://lumpik-citroen.rajce.idnes.cz/
Lexie je dobrá věc, ale umět s ní je věc druhá....
Obrázok užívateľa
lumpík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 31. Júl 2009, 14:24
Bydlisko: Nesvačily
Vůz: 1.6 16V rv03 s ESP a ASR a 1.4 8V rv.01 kombík a 1.4 8v rv.01 na dily :-C, P806 LPG a Š130 LPG

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod driversk » Ned 24. Jan 2010, 16:09

Mne kontrolka stretávacích svetiel bliká ked dám pravú smerovku.
Tiež neviem čím to je... ,ale všetko funguje tak ako má tak to neriešim,no mám podozrenie že problém asi bude v páčke prepínača svetiel,resp. smeroviek.
Možno znečistené kontakty alebo niečo podobné. :idea:
Xsara II VTS 2-HDI 80Kw rv.-2002 strieborná metalíza Bývalka
Suzuki Burgman 650 Executive , ABS , r.v.2005 Bývalka
Honda Deauville 700 ABS r,v, 2007
Citroën C4 1.6i imagine
Obrázok užívateľa
driversk
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1024
Registrovaný: Uto 11. Aug 2009, 21:21
Bydlisko: Trnava
Vůz: Ná včul ništ

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod Stančík » Ned 24. Jan 2010, 20:51

Nechcem zakladať nové vlákno....... nemožem zohnať ten čudlík na páčke---klakson,X1. Pomôže niekto? Senior

klidně založ ať tu zůstaneme u tématu. v
Xsara1,rv99,1,8i,benzín,coupe,bez klimy
Stančík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 4. Okt 2008, 20:12
Bydlisko: Banská Bystrica-Sásová
Vůz: X1,1999,1,8i,benzín,66kW,čierne coupe,bez klimy

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod Kleki » Pon 25. Jan 2010, 20:46

Nikde by som mal mať celú páčku smeroviek , svetiel a klaksón X1 1999 aj s hmlovkami. Ak chceš skúsim ju nájsť.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod lydiem » Štv 11. Feb 2010, 23:33

Tak nakonec to u mě vyhrál pípák, co mi poradil přes SZ Rope: http://www.gme.cz/cz/-p641-022.html
Je to zřejmě stejný princip, jako kousek výš radil Viteon, jen ten obchůdek byl pro mě zeměpisně výhodnější. Dle rady Ropeho by stačlo správně zapojit mezi pojistky. Jenže my jsme nějak nepřišli na to, která pojistka patří k čemu :oops:
Autí muselo do servisu kvůli prasklému lanku spojky, tak mi servisáci rovnou namontovali i pípák. Prohlásili ovšem, že k tomu bylo potřeba ještě relé (280 Kč). Jestli fakt bylo potřeba, nebo nebylo, už asi nezjistím :? V celkové částce za opravu ta suma byla zanedbatelná, tak se mi nechtělo hádat :kec: .

Ale stejně tam ještě budu muset zajet a pípání reklamovat. Sice zcela správně pípá poté, co otočím klíčkem, a zcela správně přestane, když rozsvítím, leč když pak přepnu na dálkový, opět se rozeřve :mrgreen:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Automatické rozsvícení

Poslaťod rosta12345 » Pia 12. Feb 2010, 15:48

místo na obrysové to zapojili na tlumené :wink:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia