vš- Lakýrnická :-)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod sedljiri » Štv 4. Mar 2010, 11:04

Tak nám nastává jaro a já začnu plnit svůj závaznej slib pikáskovi a to ten, že mu opravím šrámy. Od předchozímo majitele má především zadní plochy dost zramovaný a nekvalitní zakytování se začalo loupat. jsou to obě dvě plochy od dveří až po koncový světla. Už to mám zakytovaný, teď to ještě přejedu plničem a pak mě čeká to nejsložitější natáhnout na to metalízu. Objednal jsem si 2 spreje s metalízou, má stím někdo nějaký větší zkušenosti? mě to na malý šrámky a plošky vyhovujhe ale tohle je přece jen plocha jako kráva. Pokud máte nějaký vychytávky tak je určitě uvitám.. rady typu nachystej si 8 tis a dej to lakýrníkovi nevítám :-)Jedině snad že by se tu objevil lakýrník citronář, kterej by mě to za malej úplatek stříknul.
Jirka Sedláček
Obrázok užívateľa
sedljiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 16:21
Bydlisko: Bořitov
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI,66 kw, r.v. 2001

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod mio » Štv 4. Mar 2010, 13:07

Když už kituješ a stříkáš plničem,tak proč si to nefoukneš sám?? Pujč si pistoli a kompresor (stačí i obyč nemusí být profi , jen nesmý být "vyběhaná")a nauč se to na něčem jednoduším s obyč. barvou a pak se pusť do xsary.Stejně barva ze spraye nikdy nebude taková jako origo , stejně bys měl přes ještě bezbarvý lak.Hlavně pod barvou vše dokonale vyhladit , odstranit škrábance ,mapky odloupnutá místa ,přechody atd., barva už nic neschová.Pokud jsi amatér vždy se stříká lépe na vodorovnou plochu menší vrstvy po intervalech a nikam nespěchej, je jednoduší např. dveře vyjmout a fouknout demontované, než je zku...t a mít tam steklé nosy.Jako od lakýrníka to samozřejmě nikdy neuděláš ale vše je jednou poprvé a někde se to naučit musíš ,pokud chceš..
Naposledy upravil mio dňa Štv 4. Mar 2010, 19:32, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod sedljiri » Štv 4. Mar 2010, 19:20

Ahoj, no přesně to jsem chtěl slyšet, jakýpakcopak....možná to nebude A+ ale bude to ode mě a z lásky :D bezbarvej lak mám nachystanej, nakonec se objevil jeden vyučenej klempíř v ulici a cachal se že si na to troufne že si tak dělal taky auto a čuměl jsem na to a ze1/4 metru bych to nepoznal a je to sprejem, žádná pistol...tak uvidíme, ještě počkám až se oteplí, nachystám to a pak hodím fotky. Měj se
Jirka Sedláček
Obrázok užívateľa
sedljiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 16:21
Bydlisko: Bořitov
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI,66 kw, r.v. 2001

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod Marek » Štv 4. Mar 2010, 22:47

Stříkal jsem sprejem metalízu s perletí, největší problém byl v odstínu, i když mi barvu míchali. Dělal jsem to koncem srpna, chce to teplo, aby barva schnula a nestékala. Po nástřiku nechat alespoň týden vyzrát a pak teprve rozleštit. Dělal jsem na 5. dveřích levou polovinu, co je na ní nápis Citroen. Jsem zvědavý, až na jaře auto pořádně umyju a naleštím, jak to bude vypadat. Mám pocit, že opravené místo potřebuje trochu vystárnout a pak ho nerozeznáš od okolí.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod sedljiri » Pia 5. Mar 2010, 13:51

No já taky samozdřemě počkám, až bude aspon 20°, což vzhledem ktomu že tady poletujou zase bílý sračky je celkem v nedohlednu :-) o to potíkání mám strach taky, nejsu zrovna tady na to patlání nějakej nadanej, ale snad mě to sříkne ten kamoš, kterej se kolem toho pár let motal. snad to vyjde podle mých představ.... a když ne..koupím šmirgl a udělá se pokus č.2 :-)
Jirka Sedláček
Obrázok užívateľa
sedljiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 16:21
Bydlisko: Bořitov
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI,66 kw, r.v. 2001

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod Škopek » Pia 5. Mar 2010, 15:20

Zdravím
Taky už sem toho pár nastříkal a ne jen moje zkušenost je,že když je špatný podklad tak barva a lak už to nedoženou.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod Marek » Pia 5. Mar 2010, 17:25

100% souhlas se Škopkem. Nakitovat a vybrousit je někdy těžší než stříkat.
20°C není moc, stříkal jsem ve větším horku a barva pak nestéká.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod sedljiri » Pia 5. Mar 2010, 18:59

mám nakoupeno šmirglpapíru, že můžu udělat znova celý auto.. když už se stím mám s*át tak chci aby to za něco stálo, ale děkuju za zkušenosti, potom se podělím o výsledek :-)
Jirka Sedláček
Obrázok užívateľa
sedljiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 16:21
Bydlisko: Bořitov
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI,66 kw, r.v. 2001

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod MP » Pia 5. Mar 2010, 20:45

Stříkal jsem víko kufru na moto . Vybrousit , základ na plasty , plnič , brousit , plnič , metalíza ve spreji , lak a ještě jednou lak . Výsledek byl dost dobrej , ale jak je to plast , kterej na změny teplot reaguje jinak než kov tak to druhým rokem začalo praskat . Jak bude teplej tak to budu dělat znovu .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod sedljiri » Sob 6. Mar 2010, 0:25

tyjo, teď si mě dostal, nemůžu si vybavit z čeho ten zadní blatník je, dveře jsou jasný, ale myslím si že by to měl bejt nějakej aušus plech..ale ted fakt nevím :-) zjistím ráno... v každým případě ta příprava pro lak bude fakt nejhorší..snad to bude stát za to.. díky všem za rady
Jirka Sedláček
Obrázok užívateľa
sedljiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 16:21
Bydlisko: Bořitov
Vůz: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI,66 kw, r.v. 2001

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod bleriot11 » Str 10. Mar 2010, 21:09

U té metalízy neustále protřepávej spray.Jinak se některé částečky barvy usazují a dělá to jiný odstín,než jsi začal stříkat.Má zkušennost.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod ferooo » Str 24. Mar 2010, 7:50

chcem streknut predny naraznik, je trocha osuchany a ma znacky po kamienkoch, a rozmyslam nad tym, ze si zozeniem farbu a strieknem sam (lepsia vzduchova pistol, kompresor).
Myslite, ze je to zvladnutelne v domacich podmienkach (nie lakovni)?
Naposledy upravil ferooo dňa Štv 14. Okt 2010, 13:41, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ferooo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Sob 13. Mar 2010, 21:52
Bydlisko: Povazska Bystrica, SK
Vůz: Xsara Exclusive, 1,6 16V, 2003

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod Škopek » Str 24. Mar 2010, 12:36

Zdravím
Já už zkušenosti s autama mám,ale doma bych auto nestříkal je toho moc s čím můžeš mít problém.A taky záleží co od toho laku čekáš.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod bleriot11 » Str 24. Mar 2010, 21:17

Problém je s čistotou prostředí,kde to budeš dělat.Když to jen zaprášíš slabou vrstvou barvy,tak si myslím,že to tam dlouho nevydrží.Chce to trošku vrstvu.Já stříkal celý auto na parkovišti sprejema.No kupodivu výsledek tak hrozný nebyl.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: vš- Lakýrnická :-)

Poslaťod Verdom » Štv 25. Mar 2010, 7:47

Já už nějakou barvu kompresorem nastříkal a pár rad snad taky pomůže:

1. Jak píšou kluci nahoře, podklad čistý suchý bez vrypů a prachu a dobře odmaštěný!
2: Barvu v ideální konzistenci (pokud to nebude spray) hustá se "hrbatí" a nejde z pistole moc řídká na svislé ploše stéká.
3. Co jde sundat tak sundat a stříkat "vleže" stékání a matka gravitace se projeví když to nejmín potřebuješ.
4. Dodržovat knstantní vzdálenost pistole od stříkaného povrchu aby "let" barvy byl pořád stejný.
5. Stříknout vrstvičku, která má tendenci se "slít" jinak je to matové.
6. Nestříkat malé množství z velké dálky je to pak porézní a pokud barva dopadla "suchá" nebude držet.
7. Pokud to budeš stříkat venku a sedne na to moucha, nech jí tam, jak jí budeš "lovit" uděláš víc škody.
8. Nestříkat to na zemi, zvířený prach je potvora.
9. Malé kusy přilepte oboustranou páskou aby neulítly, je to pak jako když střelíš do vrabců.
10.U kompresoru skontrolovat olej a kondici, aby neklek v polovině akce.

To je takové malé desatero, snad vám to pomůže. :lol:
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia