Světla s H7 ľárovkami?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Poslaťod CHiP » Ned 22. Okt 2006, 8:37

Dutch: Mě to svítí pěkně v?ude, zkus jiný ?árovky, mů?e to být jima. Já mám v potkávačkách to nejlevněj?í co jde sehnat a taky je od toho vidět dobře :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

H7

Poslaťod Alfons » Uto 7. Nov 2006, 14:24

CHiP píše:Xsary mají 2x H7, mů?e? si ty světlomety klidně koupit a dát je místo těch H4, jeden nový stojí okolo 2500,- Kč + je pak potřeba trochu předělat kabelá? a elektriku ...


Sorry za lama dotaz :
Pokud mam 2* H7, jak je osetrena "zvysena" svitivost dalkovych svetel pokud jsou napr. obe H7 SilverStar?

diky
Alfons
Alfons
 

Poslaťod Dutch » Uto 7. Nov 2006, 15:26

Svítivost je daná asi uspořádáním uvnitř paraboly. Na blízko svítí jiná ?árovka a na dálku taky. Jsou tam 2 v ka?dym světle.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Dutch » Uto 7. Nov 2006, 15:29

Byl jsem si nechat změřit světla jak mi svítí. A moje obavy se potvrdily. Světla mi svítí moc blízko. Obě byly měněné za neorigo a holt to nesedí tak dobře jako origo. Servisák mi zkou?el ?telovat zvenku táhla na motorky a je?tě povolit horní uchycení světla a celé světlo jakoby dorazit a pořád svítí moc blízko.
Říkal, ?e jediná mo?nost je světla rozebrat, ?e některý motůrky maj je?tě vnitřně ?telovatelný táhla, ale ?e se mu do toho vůbec nechce, ?e to moc často praská, ?e bych mohl odjet bez světla. Tak nevim, ale ?tve mi, ?e to, co je z druhovýroby stojí za prd....nojo, neni holt nad originální díl...
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod SilverGhost » Uto 7. Nov 2006, 19:25

A co stojí origo světla? Taky tam mám druhovýrobu a svícení stojí za prd, rad?i jezdím po tmě, vidím toho víc :-(
Ale koukal jsem na www.autodoplnky.cz a tam mají za necelou osmičku xenony. Asi do nich půjdu :-)
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod Prochy01 » Pon 27. Nov 2006, 8:46

co se H7 týče, nemů?u si stě?ovat, svítí pěkně a za rok a půl jsem nepři?el ani o jednu ?árovku a to svítím pořád (ted u? se stejně musí :-)jako trik na to jak si prodlou?it ?ivotnost H7 vám poradím (je to odzkou?eno), ?e při ka?dým zapínání světel zmáčknětě nejprve brzdové světlo.... nevím jak moc to pomahá, ale já to tak dělám a zatím jsem nepři?el je?tě ani o jednu H7 za rok a půl :-) tuhle radu jsem dostal od kamaráda co jezdí s kamionem a měl problémy s praskajícíma H7 (říkal, ?e měnil ka?dý měsíc min. jednu) pak mu kolega poradil to s tou brzdovkou a od tý doby má klid, ted pry mění tak jednu dve do roka :-)
Obrázok užívateľa
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pia 24. Nov 2006, 8:50
Bydlisko: Srakonice/Praha

Poslaťod Prochy01 » Pon 27. Nov 2006, 8:49

XSAŘIČ: kdyby jsi chtěl, tak mám k dispozici pár H7 za 3.000 (bouchli mě Sáru na zadek...)
Obrázok užívateľa
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pia 24. Nov 2006, 8:50
Bydlisko: Srakonice/Praha

Svetla H7

Poslaťod Mig45 » Pon 27. Nov 2006, 10:29

Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Štv 14. Júl 2005, 20:47
Bydlisko: Praha,Beroun

světla

Poslaťod celam » Pon 27. Nov 2006, 15:36

Na ZX 1.9 TD mám dvě H1, na Xsarě 1.8-8V mám jednu H4.
Pokud mohu porovnat - dvě H1 jsou lep?í, při rozsvícení dálkových světel svítí potkávací ?árovka + dálková ?árovka.
U Xsary a nověj?ích aut u? je místo H1 pou?ita H7. Provedení se dvěma ?árovkami je lep?í, ale pokud u? tam je světlomet s H4 nechal bych to tak.
Originál Citroen je drahý, náhradní výrobci nebudou asi zabezpečovat dobrou kvalitu. A pohřbít ve světlech několik tisíc korun nevidím jako účelné.
Navíc by bylo potřeba sehnat i nové krytky ?árovek, trochu předělat elektrické zapojení.
Kdy? u? tady toto téma je, chtěl bych je?tě dodat, ?e pokud se montuje dodatečněně automatické rozsvicování světel, je to u H4 problém, musí se přidat je?tě rozpínací relé - aby nesvítily obě vlákna v H4 současně, proto?e by to asi dlouho nepře?ila. U dcou H7 je to jedno.
Co se týče ?árovek - Xsara má u? kryt světla ne ze skla ale z plastu. Při výběru ?árovek je dobré se zeptat, jestli ?árovky jsou pro plastové sklo.
Při pou?ití nevhodných ?árovek dojde časem ke za?loutnutí plastového skla a tím i ke zničení světlometu.
Mnoho prodejců o tom neví vůbec nic....
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Poslaťod Xsařič » Pia 15. Dec 2006, 23:12

Prochy01 píše:XSAŘIČ: kdyby jsi chtěl, tak mám k dispozici pár H7 za 3.000 (bouchli mě Sáru na zadek...)


Tak díky za nabídku, fakt to asi uvážím....
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Re: světla

Poslaťod Xsařič » Pia 15. Dec 2006, 23:16

celam píše:Na ZX 1.9 TD mám dvě H1, na Xsarě 1.8-8V mám jednu H4.
Pokud mohu porovnat - dvě H1 jsou lep?í, při rozsvícení dálkových světel svítí potkávací ?árovka + dálková ?árovka.
U Xsary a nověj?ích aut u? je místo H1 pou?ita H7. Provedení se dvěma ?árovkami je lep?í, ale pokud u? tam je světlomet s H4 nechal bych to tak.
Originál Citroen je drahý, náhradní výrobci nebudou asi zabezpečovat dobrou kvalitu. A pohřbít ve světlech několik tisíc korun nevidím jako účelné.
Navíc by bylo potřeba sehnat i nové krytky ?árovek, trochu předělat elektrické zapojení.
Kdy? u? tady toto téma je, chtěl bych je?tě dodat, ?e pokud se montuje dodatečněně automatické rozsvicování světel, je to u H4 problém, musí se přidat je?tě rozpínací relé - aby nesvítily obě vlákna v H4 současně, proto?e by to asi dlouho nepře?ila. U dcou H7 je to jedno.
Co se týče ?árovek - Xsara má u? kryt světla ne ze skla ale z plastu. Při výběru ?árovek je dobré se zeptat, jestli ?árovky jsou pro plastové sklo.
Při pou?ití nevhodných ?árovek dojde časem ke za?loutnutí plastového skla a tím i ke zničení světlometu.
Mnoho prodejců o tom neví vůbec nic....



Celame dík, to mě vůbec nenapadlo. Chtěl jsem tam narvat nějakou mega sílu, ale teď se raději poptám lépe....
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Predchádzajúci

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia