Co na zimu - elektrony, alebo plechace?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Co na zimu - elektrony, alebo plechace?

Poslaťod Peter » Pia 27. Okt 2006, 22:17

Ahoj Xsaraci...
O tyzden som objednany na zimne prezuvanie. Mam sadu zimnych gum, ale len jednu sadu diskov, resp. elektrony.
Chcem sa opytat, ci niekto z vas jazdi v zime na elektronoch a ake s tym ma skusenosti?
Priznam sa, ze momentalne som dost natenko s financiami a nechce sa mi kupovat 15" plechace na zimu. A navyse tento tyzden som niekde cital, ze predsudok o plechacoch na zimu nie je celkom spravny... Tak teda neviem. Napiste vase skusenosti a vas nazor, ci je normalne mat elektrony (mam origo citrón) aj v zime.
Dik za reakcie.
Xsara II break r.v. 2002 (2,0 HDi 80 kW)
Obrázok užívateľa
Peter
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 30. Máj 2006, 13:13
Bydlisko: Bratislava, SVK

Poslaťod Martinez » Pia 27. Okt 2006, 23:42

Ja osobne mam na zimu plechove disky. Zbytocne ti to bude ta brecka nasolena vyzierat a ked na niecom smyklavom dostanes smyk tak plechac sa da este vyklepat elektron uz nie. Alebo inac, ak chces kupovat elektron za 2500-3000 a mysliet si ze ake dobre ze iba trochu drahsie od plechu .. bullshit. Sam mam elektron allesio a je ako zo syru. Furt vyvazovat sa ohyba ktivi a vobec .... radsej ten plech na zimu a pekne puklice k tomu ;-) a v zime ajtak nejazdis tak ako v lete a nepotrebujes taky image ked mas cele auto zasrane od snehu
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod CHiP » Sob 28. Okt 2006, 9:24

Já mám elektrony pro provoz i v zimě, tak?e sůl a jiné břečky by jim vadit neměli, ale mám druhou sadu na plecháčíč, tak?e v zimě budu jezdit na plecháčích.
Joooo, ty obrubníky při smyku plecháčům tolik neubílí?í :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Zabak » Sob 28. Okt 2006, 12:28

ja mam taky na zimu plechače
a kdy? si veme? kolik stoji přezutí tak za to ma? 2. star?í plechače
a na jaře zase to samé
tak?e kdy? si je koupí? tak vlastne u?etří? :lol: :lol: :lol:
ZABAK Xsara 1,8 16V VTS :-)
Obrázok užívateľa
Zabak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Štv 24. Nov 2005, 16:53
Bydlisko: Praha

Poslaťod řepák » Ned 29. Okt 2006, 11:29

Jak se takhle mů?e? ptát ?
V dne?ní době jsou ji? elektrony více kvalitní ale stejně vět?ina lidí si je rad?i ?etří a řezouvá na plecháče .
Já taky . Tedy jestli je je?tě koupím . :D
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod Peter » Uto 31. Okt 2006, 12:13

Řepák,
veď práve to, či to kupova?...
Xsara II break r.v. 2002 (2,0 HDi 80 kW)
Obrázok užívateľa
Peter
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 30. Máj 2006, 13:13
Bydlisko: Bratislava, SVK

Poslaťod řepák » Uto 31. Okt 2006, 14:39

Peter píše:Řepák,
veď práve to, či to kupova?...

No já nevím kolik by to u vás stálo ?
Blbec jsem mohl najaře koupit 4 fungl nový plecháče a já vůl je nekoupil . Byly 4 za 2.000,- tady ve Stodůlkách na vrakáči .
Tak?e jestli neví? co z penězma ..... .
Jó kup je . :D
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod hever » Str 1. Nov 2006, 17:18

taky mam pres leto litaky a na zimu plechce s poklicema.
mimochodem sundaní,nandaní gumy+ vyvazení - 90kc/ks
xsara 1.8i 66kW (ocean)
Obrázok užívateľa
hever
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 10. Sep 2006, 20:42
Bydlisko: Kolínsko

Poslaťod Míra » Str 8. Nov 2006, 21:39

Zdar,

Léto - elektrony, zima - plecháče bez poklic, je to pohodlněj?í přehodit celá kola. :driv: Platím pouze vyvá?ení 20 Kč/kolo, to docela jde nebo nééééééé
Míra
Xsara I 1,9D Break
Míra
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 10. Apr 2006, 12:15
Bydlisko: Pardubicko
Vůz: Xsara Break 1,9D, 1998

Poslaťod ramm » Uto 19. Dec 2006, 22:09

Vzhledem ke stavu silnic tady unas radsi plechace jelikoz na ty staci 2kladiva a daj se celkem srovnat.Nevim jak bych valil kladivem do elektronu :lol:
Obrázok užívateľa
ramm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 10. Dec 2006, 22:42
Bydlisko: F-M

Poslaťod ramm » Sob 23. Dec 2006, 1:12

LionVTS píše:Na zimu pevny elektron... Plechac se taky rad ohyba...


Jed 50-60km/h vjed do diry ktera je pul metru dlouha 15 cm hluboka a ani pevny elektron ti nevydrzi a jestli mas na to abysis ho nechal srvonat nebo si kupoval novy?(zbytecne vyhozene penize).Radsi vyklepu plechac sezenu par gum a svihnu ho na zadek.Elektronky pekne v teple cekaji az bude lip.
Jednou jsem v 50 klickoval mezi trema takovyma dirama a te treti jsem se nevyhnul.Plechac se celkem ohnul.Prijel jsem domu vytahnul ho z kufru a za 30 min jsem ho mel spatky na aute a vysmaty na nem lital dal.
Takze pro mne je to jasne na zimu jedine plech
Obrázok užívateľa
ramm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 10. Dec 2006, 22:42
Bydlisko: F-M

Poslaťod ramm » Uto 2. Jan 2007, 21:46

LionVTS píše:Pochybuju, ze kdyz vyklepes plechac kladivem, ze to je OK!! Plechac musis nechat vyrovnat stejne jako elektron! Pokud teda nechces menit brzo loziska atd... Mimochodem to musi hazet jako prase!


Na takovem plechaci jsem jezdil rok a pul a nemel jsem zadne problemy najezdil jsem kolem 40tis.km a loziska porad OK v klidu 130 a zadne vibrace.Hodne zalezi jak ho vyrovnas.Dalsi otazkou je jestli neni skrouceny to uz ho musis nechat vyrovnat.Ale pokud je rafek skriveny vyklepes ho.(ja ho mel tak vykriveny ze mi klepal pri otaceni do cepu rizeni).No ohledne te policie jen za jejich vyjezd zaplatim 1000kc za to mam novy plechac tak proc je volat.navic nez se dokodrcaji trva to klidne i pres hodinu a cekat na ne na to ja nemam nervy.(jednou jsem sel z kamosema po moste nad 4proudovou silnici(hlavni tah z ostravy na mistek) chlapek tam nejspis pichnul v celkem vysoke rychlosti v levem to brzdil o kalandry zastavil se kousek za tim mostem.Tak jsme se zastavili koukali. :lol: od hovoru s policiji po jejich prijezd ubehlo celkem 45 min.Pritom cesta by jim trvala 10-15min bez majacku :shock: )Volat jim ze jsem vjel do neoznacene diry a poskodil si kolo 30minutova cesta by jim trvala tak 4 hodiny. :shock: Pokud tam je oznacena dira zpomalim tak abych ji bezpecne prejel nebo se ji vyhnul :wink: takovy magor zas nejsem.Pokud ovsem oznacena neni a ty ji uvidis v posledni chvili jelikoz je plna vody a snehu leskne se stejne jako silnice tak pak se snaz a cekej na policajty jak dlouho chces 8). Ja si zanadavam :twisted: pri vymene kola.Nasednu a jedu dal.Doma pak zhodnotim co dal s tim diskem.Pokud ovsem se neco nestane z napravou to je uz je jina.
Obrázok užívateľa
ramm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 10. Dec 2006, 22:42
Bydlisko: F-M

Poslaťod Hosť » Str 3. Jan 2007, 19:40

No ja se nebavim o poskozenem plechaci, ale kdyz vletis do diry, muze odejit tlumic ( uz se mi stalo ) rameno, pneumatika, atd..

A to uz se vyplati pockat treba i dve hodiny! Akorat nechapu proc bych jim mel platit 1000 za vyjezd. To teda ani omylem! To by mel zaplatit vinik nehody, tedy cestari ( pokud je teda to teda uznaji )
Hosť
 

Poslaťod ramm » Str 10. Jan 2007, 22:49

LionVTS píše:No ja se nebavim o poskozenem plechaci, ale kdyz vletis do diry, muze odejit tlumic ( uz se mi stalo ) rameno, pneumatika, atd..

A to uz se vyplati pockat treba i dve hodiny! Akorat nechapu proc bych jim mel platit 1000 za vyjezd. To teda ani omylem! To by mel zaplatit vinik nehody, tedy cestari ( pokud je teda to teda uznaji )


Dejme tomu ze pockas na policajty.Ikdyz jsou silnicari pojisteni dira neni oznacena neznamena to ze ti zaplati.
Obrázok užívateľa
ramm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 10. Dec 2006, 22:42
Bydlisko: F-M

Poslaťod lobello » Str 10. Jan 2007, 23:51

daj tam plechace viac vydrzia
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron