Kolik je oleje v automat. převodovce v Xsaře ?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Kolik je oleje v automat. převodovce v Xsaře ?

Poslaťod Dutch » Uto 14. Nov 2006, 22:27

Chtěl bych nechat vyměnit olej v automatický převodovce v mojí Xsařince /1.8 8v 98/ a kde se ptam, tak mi ka?dej říká něco jinýho. Někdo 2l, jinej 2,6l, dal?í 4l. A to jsou odpovědi lidí co prodávaj v autodílech.

Prosím místní znalce a odborníky, kteří mají tu mo?nost a podívají se do chytré kní?ky /mimochodem v servisce je psaných 2l - ale kdo ví jak to je přesně.../ aby mi to napsali.

Dále je dobré sundat vanu převodovky a vyčistit ji od sajrajtu ? Mně se do toho moc nechce, ale na foru o olejích mi to poradili.

Děkujuuuuuu
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Martinez » Pon 20. Nov 2006, 20:02

idu tam 2 litre toho isteho co ti ide do serva ... total fluid AT42 a meni sa kazdych 30tis.
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod Dutch » Pon 20. Nov 2006, 20:30

Ahoj, díky za pomoc, podle info co jsem získal, se má měnit 2-2,4l a ten olej jsem na?el taky. Ale v Citroenu chtějí za 2l balení 915Kč....to je fakt moc.....a tvrdí, ?e je to nějakej speciální olej.....nechci si tam dát něco jinýho a pak třeba převodovku zadřít, na druhou stranu jsou to nekřes?anský peníze.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Martinez » Pon 20. Nov 2006, 23:15

nemusi tam byt zrovna ten total.... kludne aj inu znacku len aby si dodrzal tu viskozitu... ved olejari ti poradia, maju na to tabulky. Nemaj strach, nezadres. total s << si len nahravaju a osklbavaju zakaznikov. Ja mam v prevodovke Shell za 200/l
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod Dutch » Uto 21. Nov 2006, 7:58

Ona je tam náplň 7-9l, z čeho? se mění po 30.000km pouze 2-2,4l /obsah vany/. Zbytek se nemění a při ka?dé výměně se olej vlastně jen trochu naředí.
---z tohoto důvodu bych nerad mixoval 2 různé oleje ikdy? se stejnými vlastnostmi.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Dutch » Štv 23. Nov 2006, 13:17

Tak?e mám po výměně oleje v převodovce....Před opravou jsem byl po telefonu jsem byl uji?těn, ?e zaplatím 2 * 912 Kč za 2 * 2L oleje do převodovky. Auto jsem /se skřípajícími zuby/ odvezl na výměnu a čekalo na mě překvapení.....nevím ale jestli milé.....Zaplatil jsem za olej "jen" 450 Kč bez DPH a to za 3l /tzn. 150Kč/l/....do servisky mi bylo napsáno výměna oleje FLUIDE G3 /mo?ná je to "C" - jde to hůře přečíst/....

Jde mi o to, zda mi tam náhodou nenalili olej do manuální převodovky....kdy? jsem se na to ptal, ujistili mne, ?e nikoliv, ?e je to olej do automatu.....nechce se mi tomu ale věřit......

Nevyznáte se někdo označení Citroenu ? Děkuju moc za pomoc, mam strach, abych třeba převodovku nezadřel apod....

Dutch
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Martinez » Štv 23. Nov 2006, 20:14

Fluid, ako som pisal vyssie je aj do serva aj automatiky ... daky hydraulicky. Je to v pohode, zbytocne to riesis... ide ti auto ? IDE :wink:
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod Dutch » Pia 24. Nov 2006, 8:21

O.K., jsem tedy jenom rád :driv:
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Dutch » Sob 16. Dec 2006, 20:22

Dnes jsem zkusil změřit hladinu oleje v automatu po výměně...no a nevim jestli to teda "odborníci z Citroenu" udělali dobře. V návodu k obsluze je napsáno, že se má olej měřit při spuštěném motoru ve volnoběžných otáčkách a hladina má být mezi 2 ryskami. Já tam mám rysky 3 s čísly "35","50" a "80". A hladina oleje je tak 2 cm nad tou nejvyšší ryskou. Zdá se mi, že ho tam je moc. Ale co znamenají ty čísla ? Jediné co mi napadá je, že jsou to procenta.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia