Dovezení auta z Německa - žluté vs. červené značky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Dovezení auta z Německa - žluté vs. červené značky

Poslaťod janarema » Str 29. Jún 2011, 13:14

Ahoj, mohli byste mi prosím poradit, když si povezeme auto z Německa, zda si mám zajistit žluté nebo červené převozní značky. Převozní značky - žluté by měli platit kratší dobu a jsou pouze pro Německo, kdežto červené na dýl a jsou mezinárodní, alespoň tak je to psané na internetu, třeba na http://www.autobazary-v-nemecku.eu/ a nějakých dalších stránkách. Jak jste si vezli auto ze zahraničí vy?

Děkuji Jana
janarema
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 29. Jún 2011, 13:11
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroen Saxo 1,1

Re: Dovezení auta z Německa - žluté vs. červené značky

Poslaťod rosta12345 » Str 29. Jún 2011, 13:54

já mám pocit že musíš mít ty červené (exportí) navíc 5 denní bych asi nebral ani z toho důvodu aby pak člověk stihl zajet na technickou a emise což pokud by člověk nestihl v těch 5 dnech tak by pak musel absolvovat na podválu
EDIT : tak tady píšou že už jdou na export pořídit i ty 5denní ale chce to spočítat aby to člověk všechno stihl :
http://www.e30.cz/dovoz-auta-ze-srn-ii
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Dovezení auta z Německa - žluté vs. červené značky

Poslaťod lydiem » Pia 1. Júl 2011, 21:18

Můj Oslík přijel z Německa na žlutých: viewtopic.php?f=52&t=8135#p81771 :driv:
Převážel mi ho jeden profík z Opavy, kdyby v ČR neplatily, netroufl by si na nich jet - jízda s neplatnými RZ je prý totiž nejen přestupek, nýbrž přímo trestný čin.
Technickou během 5 dnů platnosti ještě zvládl, ale dodat auto do Prahy už ne. Takže vyběhání registrace v Praze bylo na mně a RZ do Opavy putovaly Expres poštou (s malým techničákem a zelenou kartou). Pak teprve Oslík mohl přijet "domů".
Upozorňuji, že toto jsou info z r. 2009, neručím za to, že to stejně platí dodnes.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002


Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia