Bezpečnostní kamerka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Pon 4. Júl 2011, 16:11

Oslík dostal darem bezpečnostní kamerku na piráty, potrhlé chodce a taky třeba na lumpy, co potřebují pojistnou událost, tak vám najedou před čumák a šlápnou na brzdu. Zkrátka na cokoliv nečekaného, co se rychle před autem semele a pak je jen tvrzení proti tvrzení, jak to bylo. V galerii se nám diskuse nehodí, takže dotazy a komentáře můžou pokračovat tady.

Takhle vypadá kamera zavěšená v levém horním rohu čelního skla:
Obrázok Obrázok

Pořízena byla zde:
http://www.dealextreme.com/p/hd-wide-an ... -lcd-59139

Natáčí ve smyčce po 2/5/15 minutových intervalech (jak si nastavím), v rozlišení 640x480/848x480/1280x720. Čím větší rozlišení, tím méně stop se vejde na paměťovou kartu, když se zaplní, nejstarší stopy se přemazávají. Jednotlivé soubory se dají stáhnout do PC jako .avi včetně data a času pořízení.

Dnes byl natočen ukázkový záznam 5 min v rozlišení 1280x720, má to 161MB. Pokud se mi to podaří uploadovat, šoupnu sem link. Když ne, natočím kratší či méně rozlišenou ukázku.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod davados » Pon 4. Júl 2011, 17:48

:) a kde a za kolik se dá pořídit v Praze/ČR?
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Pon 4. Júl 2011, 18:32

Ukázka záznamu z kamerky
Datum nesedí, nějak se mi to rozštelovalo... v kamerce už je to napravené, ale dalších 160MB kvůli tomu uploadovat nebudu, snad mi budete věřit, že správné datum lze nastavit :wink:
Možná by byl kvalitnější obraz, kdyby nepršelo, ale to bohužel (nebo možná Bohu dík) nastavit neumím... 8)

Davados: Kamerka byla zakoupena přímo z dealextreme. Žádný jiný zdroj neznám.
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Pon 4. Júl 2011, 20:25

Paráda jen to jak jsem Ti psal v SZ a Ty jsi to vysvětlovala že nechceš aby byla v zorném poli aby Tě kvůli kamerce neotravovali četníci tak bych ji možná zkuslil připnout do rohu u spolujezdce. Podle mě tady docela stíní ten sloupek ale ono na druhé straně to bude asi stejné jen že lépe "uvidí" do vozovky.
Ještě se zeptám má to GPS kod jako že to v okamžiku nahrání nějaké události napíše souřadnice kde se to stalo?

A kdo by měl zájem tak tady se dá dozvědět více o podobných udělátkách: http://cerna-skrinka.cz/phpBB3/index.php
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Pon 4. Júl 2011, 21:44

GPS to asi nemá... :roll:

Roh spolujezdce by se možná vyzkoušet dal. Původně to nešlo, protože tam už by mi nedosáhl origo kabel, jak byl tažený zezadu. Teď co je to na prodlužováku, dalo by se experimentovat. U spolujezdce by to líp vidělo do vozovky, zase hůř na chodník, odkud ti může někdo vyběhnout pod kola. Chtělo by to všechno ozkoušet, jen tak mít trochu víc času na hraní :|

Davados: tož tu máš jeden český obchod http://www.digital-shop.cz/kamera-do-auta/
- asi to není přesně stejné, ale dost podobné tomu, co mám já
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod trestik » Pia 8. Júl 2011, 20:59

Díky lydiem za video. Kvalita videa mi přijde za ty peníze víc než super, ale kdyby byla kamerka jinde a mělo by to více světla tak by vypadal obraz ještě líp, takhle to dost cloní ten levý sloupek... Asi do ní taky půjdu :)
Obrázok užívateľa
trestik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 5. Apr 2010, 13:01
Bydlisko: Domažlice
Vůz: Xsara I, 1.6i, benzín, 07/99

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Ned 10. Júl 2011, 18:02

Dnes bylo výstavní počasí a našla se chvilička času na hraní :D Takže byla kamerka přesunuta k spolujezdci a ošklivé drátenictví uklizeno pod plasty.
Obrázok Obrázok
Mám parádně špinavý čelní sklo, tak je aspoň jasně vidět, že kamera nezasahuje do plochy stírané stěrači :mrgreen: :mrgreen:

Záznam z nového umístění. Rozlišení tentokrát 848x480 (prostřední ze třech možných). 2 min, 56 MB.
Po natočení a zkouknutí byla kamerka ještě trochu nadzdvihnuta. Bylo by zbytečné, aby snímala palubku. Ale jinak asi toto umístění je lepší než u řidiče.
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod riggo » Pon 11. Júl 2011, 14:09

Pekna vecicka, parkrat bych ji uz i vyuzil na ruzny myskare a sebevrazedny chodce. Jedine, co me odrazuje je skutecnost, ze bude za sklem viditelne umistena vecicka, ktera jiste neunikne pozornosti nasich Hnedocechu. Sundavani z drzaku tam sice reseno je, ale kazdodenni sundavani a nasazovani to asi dlouho nevydrzi, navic je to otravne. Parkuju vetsinou na ulici, tak proto ty obavy, Hnedocecha zajima i prazdna igelitova taska pohozena na sedadle, co teprv tohle.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod davados » Pon 11. Júl 2011, 18:11

To máš pravdu,ale to se týká "koncernu" kolem Xsarek hnědočeši nešmejděj,alespoň zatím.Až pojedu kolem Oslíka mrknu jak to z pohledu hnědočecha vypadá
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Pon 11. Júl 2011, 20:06

Tohle umístění v rohu u spolujezdce je podle mě perfektní i to jak byla nastavena vůči tomu jak snímá je tam lépe vidět když by auto chtělo vytvořit myšku tak to lépe zabírá levý roh auta který je na toto dost citlivý. A z pohledu na chodník a případné splašené chodce je o taky dobrý. A co se týče hnědočechů tak nejni tolik vidět jako když byla u řidiče, alespoň pokud jsem mohl posoudit z toho co jsem viděl když jsem jel okolo. Navíc možná by se takhle dal i používat monitor k případné couvací kameře.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Uto 12. Júl 2011, 15:21

Je fakt, že sundavání/nandavání mě přestalo po prvních pár dnech bavit. Uvažuju o variantě přidělat kamerku nějak neoddělatelně, zatím prostě doufám, že to není tak známá věc jako navigace a lapkové po ní tolik nejdou.
Na druhou stranu vím o případu, kdy se zloděj vloupal do auta, aby ukradl docela napevno přidělaný display od parrota... :roll:
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod trestik » Uto 12. Júl 2011, 15:30

Tohle umístění kamery je super a navíc hnědočechům slovo neoddělatelný nic neříká... ty dokážou i nemožné :) Když to budou chtít, tak si to stejně vezmou a jestli kvůli tomu zboří půlku skla ne-li auta jim bude jedno...
Obrázok užívateľa
trestik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 5. Apr 2010, 13:01
Bydlisko: Domažlice
Vůz: Xsara I, 1.6i, benzín, 07/99

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Uto 12. Júl 2011, 18:43

jak píše Trestík nechal bych to v origo držáku protože pokud ji hnědočech bude chtít tak si ji vezme i s oknem nebo kusem karoserie takhle když bude v origo držáku tak i utrhne i s držákem nebo z držáku ale nepoškodí nic okolo.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Sob 16. Júl 2011, 21:30

No dobrá, tak já si to s tím neoddělatelným umístěním ještě rozmyslím :)
Info: V rozlišení 848x480 se na 4GB paměťovou kartu vejde 68 dvouminutových stop, čili něco přes dvě hodiny záznamu :driv:
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod meey » Pon 1. Aug 2011, 12:30

Obávám se že to video z kamerky jako důkaz sloužit nemůže (v případě nehody). už se něco podobného řešilo i v tv a prostě je s tím problém.
meey
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 1. Aug 2011, 11:28
Bydlisko: Brandýs
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16V Exclusive - 2002

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia