Bezpečnostní kamerka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Štv 27. Feb 2014, 20:05

Kamile na rovinu. Ta moje kamera je za " pár kaček" dá se v akci pořídit cca 500 Kč. A tomu také odpovídá provedení a když bych ji pokaždé sundaval tak za chvilku bude držák nebo některá jeho část po smrti. A i brácha který má v ochechuli kameru řádově dražší ji tam nechává. Říká sice že ví že si koleduje že by mu kvůli té kameře mohl chtít nějaký hnědočech vytlouct okno ale zase na druhou stranu nikdo kdo se kolem auta ometá neví jestli ho kamera natočí nebo je vypnutá. Takže možná že to je i tak trochu jako že ochranný prvek auta.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Fanatik » Pia 28. Feb 2014, 7:36

Taky nechávám kameru v autě. Než bych ji před každou jízdou nainstaloval a zaměřil před auto, trvalo by to tak dlouho, že bych zapomněl kam jsem chtěl vlastně jet.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Štv 5. Feb 2015, 20:38

Dneska jsme se se sestřičkou důůůkladně vyřádily a společnýma silama jsme do Chryslera namontovaly dvojitou kameru :jup:
s displayem ve zpětném zrcátku.

Ke slovu přišla vrtačka i akušroubovák ;-)
Obrázok

Musely jsme oddeklovat páté dveře a celým autem protáhnout kablík
Obrázok

Na úspěšné protažení kablíku průchodkou jsem obzvlášť hrdá :D
Obrázok

Sem tam nám pomohli Ben (švagr) a Timík (synovec), ale jinak jsme to fakt z větší části spáchaly v dámském složení :mrgreen:
Obrázok

Takhle nějak vypadá výsledek (nebojte, RZ jsme tam pak vrátily, jen se to pak už nevyfotilo :oops: )
Obrázok

Pěkně jsme se projely, bezpečně zaparkovaly zadkem 20 cm od Oslíka a funguje to tak suprově, že Oslík asi i trochu závidí :oops:
Nevím nevím, jak dlouho vydržíme, než si to taky pořídíme :mrgreen:

PS: Rosničko, až si příště něco podobného vymyslíš, prohoď si napřed vozíček myčkou. Teta nebude tak zprasená a na fotkách to taky bude vypadat líp 8)
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Rosnička » Štv 5. Feb 2015, 21:03

No když to tu takhle vidím,
tak se teda hrozně stydím... :oops:

A ještě se mi to rýmuje. 8)

Kdo mohl vědět, že když ve středu napíšu tetě Lídě něco o kamerce, tak si teta hned na čtvrtek naplánuje instalaci, že. Mohla jsem ráno vzít auto do myčky, ale nějak mě to cestou s Timčou z rentgenu přes dětské středisko nenapadlo :roll: Každopádně tímto tetě Lídě děkuji za odvahu pustit se do Chrysleru, i když to během akce opakovaně komentovala slovy "My jsme blázni!", takže jsem si chvílemi říkala, jestli nejsme náhodou blázni :chrum:

Moc mě těší, že se to povedlo a že auto, které uprostřed procesu vypadalo, jako že jsme ho rozbily, už je zase vcelku a naše barbarské zásahy na něm nezanechaly žádné nežádoucí stopy.

Ještě musím dodat, že si teta už obhlížela svoje páté dveře, kam by to na tom Oslíkovi případně našroubovala, ale do xsarácké podložky samozřejmě neeee 8)
Obrázok užívateľa
Rosnička
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013, 21:04
Bydlisko: Zeleneč
Vůz: Chrysler Town&Country 3.3 benzín + LPG, rv 2005, tank, koráb a stěhovací vůz

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Pia 6. Feb 2015, 2:24

Ženský v týhle zimě rozebírat plasty je celkem odvaha nebo bláznovství. Ale kloubouk dolu. Jako kdyby teta Lída chtěla tak tady má odkaz na jednu supr kameru : http://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/parkovaci-kamery/oem-kamery/citroen/couvaci-kamera-maxicam-ca-9530-citroen-berlingo-saxo-xara.html asi to bude o trochu jiných penězích a bude potřeba dokoupit monitor ale já bych asi šel touhle cestou. Aby nebyla vzadu vůbec vidět. Plánuju ji taky ale musím nejdřív vyspekulovat nějaký monitor aby mi do něj šel video vstup 2x od couvací kamery a z přehrávače DVD.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod lydiem » Pia 6. Feb 2015, 3:26

Bláznovství to trochu asi bylo, ale všechny plasty ve zdraví přežily, takže se dá říct, že se ta trocha potrhlosti vyplatila.
Link je nefunkční, ale neboj, že bych o kamerkách do ďoury po světýlku nevěděla ;-) Dají se sehnat i podstatně levněji. Jenže já už další display na palubku nechci. Obrazovka v zrcátku mi přijde ideální, protože právě do něho se při couvání dívám. Líbí se mi, že zabírá jen 1/3 zrcátka, takže sklon jsme u ségry nastavily tak, aby kamera snímala právě ten úhel, co v zrcátku není vidět. A pěkně se to vzájemně doplňuje. Zároveň ovšem souprava natáčí, takže zepředu i zezadu máš na paměťové kartě záznam, kdyby se něco semlelo.
Kamerka vzadu podle mě zloděje lákat nebude, každýmu je jasný, že urvaná od kabelu moc neposlouží. Může ji leda urvat vandal, ale ten když bude chtít, tak ti urve třeba stěrač, zrcátko, nebo ti rovnou vytříská okno, co si budeme povídat... :roll:
Uvidíme, nechám to chvíli uležet, jak se Rosničce osvědčí, a pak se rozhodnu. 8)
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Cvrček » Sob 7. Feb 2015, 1:10

No jo,když si někdo pořídí takovouhle hračku,tak holt je vidět,že to zkusí a dá i v zimě. :mrgreen: Dámy klobouk dolů. :klik:
Jinak musím přiznat,že Lída má slušný přehled okolo klasické couvací kamerky skryté v osvětlení SPZ,protože nám pomáhala sehnat to,co máme na ropuše (kamerka pod 25% ceny v českých e-shopech) . Včetně displaye,který má dva video vstupy. Jenže instalace klasické couvací kamerky je docela složitější,než to,co dámy instalovaly.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Rosnička » Sob 7. Feb 2015, 12:19

Když vidím, že se v diskuzi o mé kameře píše o ropuše, tak jsem si hned myslela, že je řeč o mně :-) Na táboře mi tak někteří dobráci říkali :-)

Já jsem nehledala couvací kameru, ale natáčecí kameru dopředu. Po zkušenostech s levnou kamerou z Globusu, za kterou mi po druhé reklamaci vrátili peníze, jsem se začala rozhlížet po nějaké "zlaté střední cestě", ale zjistila jsem, že na českém trhu by to chtělo minimálně TrueCam 5, cca za 3000, samozřejmě Made in China jako všechno. Tak jsem se začala rozhlížet přímo v Číně a našla tuhle kameru do zrcátka, která i s 32 GB paměťovou kartou vyšla na cca 2 tisíce. Kamerka, co vidí dozadu a natáčí za autem, to byl jen takový bonus navíc :-)
Obrázok užívateľa
Rosnička
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013, 21:04
Bydlisko: Zeleneč
Vůz: Chrysler Town&Country 3.3 benzín + LPG, rv 2005, tank, koráb a stěhovací vůz

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod empík » Sob 7. Feb 2015, 20:02

Klobúk dole, dievčatá. Čo ma však udivilo ešte viac ako montáž kamery, je to, že ste dokázali bez újmy poskladať auto. Mne sa tie PVC príchytky lámu aj v lete. :ooo:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod bleriot11 » Sob 7. Feb 2015, 22:40

Holky,klobouk dolu.Znám spousty chlapů,kteří by to nedali ani omylem.

-- přidáno sob úno 07, 2015 10:50 pm --

Vašku,já používám monitory tyto:
http://www.techfresh.net/dospara-dn-33661-5-inch-on-dash-lcd-monitor/
Kupoval jem je na aukru Za cca 1000kč,kupoval jem už 4 a fungují bez závad.To vydlabaný dvd taky jde použít,to mám taky, ale používám to k jiným účelům.Kdyby ji chtr poradit jak na to dvd tak mi dej vedet,poradím ti.Píšu jak tatar,ale nejde mi Š bez háčku.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Ned 8. Feb 2015, 9:00

Dík Kamile přehrávač už v autě byl když jsem ho koupil je pod střechou vyklápěcí v úrovni opěradel předních sedaček takže to chci udělat tak jako že monitor na palubku prioritně pro couvací kameru a bonusově pro sledování filmů když se pouští na přehrávači když už tam bude tak aby se využil co nejvíc. Ale zatím to má čas teď mám důležitější motivaci pro šetření.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Rosnička » Str 11. Feb 2015, 15:55

Zájemcům po dohodě ráda předvedu nainstalované v autě :)
Obrázok užívateľa
Rosnička
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013, 21:04
Bydlisko: Zeleneč
Vůz: Chrysler Town&Country 3.3 benzín + LPG, rv 2005, tank, koráb a stěhovací vůz

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Rope » Štv 12. Feb 2015, 15:16

A co takhle to zájemcům nainstalovat, zrcátko co se přehodí za origo mám, kameru do osvětlení RZ taky a nemám čas a chuť.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod vena garážmistr » Pon 16. Mar 2015, 21:28

Stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů k používání kamer ve vozidlech.

https://www.uoou.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=14483
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Bezpečnostní kamerka

Poslaťod Rosnička » Sob 21. Mar 2015, 20:21

Malá ukázka z kamery za denního světla:



a za tmy, na konci je vidět SPZ auta přede mnou
Obrázok užívateľa
Rosnička
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013, 21:04
Bydlisko: Zeleneč
Vůz: Chrysler Town&Country 3.3 benzín + LPG, rv 2005, tank, koráb a stěhovací vůz

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia