Tak a máme to za sebou. Letošní dovolené měla proběhnout ve stejném duchu jako předloňská. Avšak na cestovce si řekli, že nám udělají změnu. Jiné bydlení. Den před odjezdem jsme nic nenamítali a razili směr Jadran. Cesta probíhala klasicky. Všude se známkou. Odjížděli jsme kolem půl šesté na večer. Počítali jsme se spaním v HR. Abychom nebyli moc rychlí. Až do Slovinska se jelo dobře. Tam po sjetí u Ptuje na státovku to začalo. Asi 6km kolona. Na čáru jsme jeli tuším hodinu a půl. Mezi přechody jsme se taky ploužili. Hned v HR se vše rozpohybovalo a valili jsme dál. Po oklonění se s k moři jsme se rozhodli spát. Parkoviště co mi bylo doporučeno bylo ale přeplněno. Další bylo před tunelem Mala Kapela. Tady jsme usnuli asi na dvě až tři hoďky. Probuzení, občerstvení a razíme. V tunelu se z vyslílačky ozvalo ať neženu. Na Piku zůstal otevřený kufr. Takž hned za tunelem jsme stavěli a bouchali pětkama. Naštěstí se nic v tunelu nepostrácelo.
Na úrovni města Svaty Filip i Jakov jsme natankovali a pokračovali dál. Ještě jedna zastávka byla na nám již známem odpočívadle. Asi hodinka přestávky a jelo se dál. V cíli, před cestovkou, jsme parkovali zhruba v 9:15. Ubytovali nás hned. Seznámení s bydlením a hurá se cachtnout. Počasí nám přálo a celý pobyt bylo chlastmo až hrnkovno. Pivo jsem si musel kupovat i místí. Příště snad vemem sud.
Ohledně výletů jsme letos podnikli dva. Jeden nám již známý. Za koupáním na Čiovo. Tady jsme potkali známý šváry co k nim jezdí už asi 15 let. Pokecali jsme lámanou angličtinochorvatčinočeštinou. Po hodině apůl jsem s jedním pivem v krvi odjížděl. Prý se to tu normálně praktikuje a musím říct, že jsem nepoznal rozdíl. Jsem ale rád, že u nás je nula. Tam i zpět jsem jeli bez dálnice a užívali si celkem hezké pohledy na vnitrozemí.
První výlet byl na Plitvická jezera. Moc hezký. Kdo tu bude doporučuji. Hlavně tedy pokud vás zajímá hezká přírody. Celkem jsme tu strávili dost času a pěkně se prošli. Parkovali jsme asi v 9:15 a odjížděli jsme v 16:15. Zpět přes hory. Opět hezká a zajímavá příroda. Ještě že máme digitál Fotit to vše na filmy, tak nevím nevím.
Odjezd byl v sobotu ráno. Pikasák tedy prchnul i s rodinou už v pátek večer. Já se ale chtěl vyspat a domů nepospíchal. Odjezd zase v 7:30 jako předloni. N8vrát domů i přes 50 min mezi čárama o 45 minut dříve. Tedy 19:45. A to jsme se ještě stavěli v Kolíně pro náš normální a luxusní chleba. Líbilo se nám a jelikož nám ještě chvilku platěj známky, tak bychom se klidně vrátili...
parkoviště za Malou Kapelou
Plitvický parkoviště, suvenýr shop...
Zase parkoviště. V Trogiru před obědem. Lvíče tam je. Pak jsme přejeli na Čiovo...
Zvláštní a dosud neprobádaný druh.
Čiovská koupel...
Osamocené Lvíče. Noc před odjezdem...
Tyhle fotky mám moc rád. Foceno z plážového lehátka. Večer před odjezdem...
Ještě pár údajů k cestě...
Průměrná spotřeba:
Najeto:
Průměrnou rychlostí:
A tolik mi ještě zbývalo doprázdné nádrže. Tankováno na Hatích: