E85

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: E85

Poslaťod Tonicek » Ned 20. Jan 2013, 19:33

u nás v práci jsme již 4 co máme xsary, já mám nejstarší (za to nejvybavenější :twisted: ) a jsme přesvědčeni přesednout na montáž řídící jednotky na E85, poradí mi někdo kde, to udělat někde za přijatelné penízky v mor.kraji (chtěl bych dostat i papír + záruku na jednotku a vše ostatní).
já mám snadnou 1.8i 8V ale kolega už má třeba 1.6 16V rv. 2004 (vše xsary).
Přeci jenom je to levnejší a je třeba někdě ušetřit na meďáka no ni.
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázok
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Pia 20. Aug 2010, 8:56
Bydlisko: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: E85

Poslaťod vavrisák » Ned 20. Jan 2013, 20:02

CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Obrázok užívateľa
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Uto 1. Mar 2011, 19:57
Bydlisko: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 17:30

Nakonec jsem podlehla pokušní ušetřit a objednala nejlevnější dostupnou konverzní jednotku :oops:
http://aukro.cz/konverzni-kit-na-e85-bioethanol-nastaveni-zdarma-i2963345405.html

Už jsem si myslela, že to nakonec zvládnu i sama namontovat, ale ouha, Rope měl pravdu s tím plusovým kabelem. Ono podle návodu, co s tím dodávaj, v některých autech připojení na plus přes klíček není potřeba. Zapojí se konektory do vstřiků, modrej se ukostří a pokud se na klíček v poloze II jednotka rozsvítí, znamená to, že je napájená (v tom případě doporučují červenej kabel odstřihnout).
Já se žel dostala do té fáze, že mám konektory pozapojovaný, ukostřit modrej jsem taky zvládla, ale jednotka se na klíček nerosvítí. Když červenej kabel přicvaknu rukou na plus od baterky, tak se rozstvítí. Jenže zapojit ho napevno někam, kde je elektrika na klíček, žel neumím :( Tak holt nebudu za hvězdu jako ta blonďatá slečna a musím počkat, až se kamarád elektrikář vrátí ze služební cesty, aby mi to někam přicvak :roll:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod Rope » Uto 22. Jan 2013, 18:19

a najde slečna nějakou zkoušečku?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 18:44

Ano prosím, slečna si půjčila zkoušečku od tatínka :) Oni v tom návodu taky píšou, že při zapojování konektorů musí jít červený drát na plus, tj. tam, co je po otočení klíčkem 12V. Já jsem to zkoušečkou zkoušela, ale v rozpojených konektorech po otočení klíčkem mám na jedné straně 0V a na druhé necelé 3V. Se divím, že ten Oslík vůbec jezdí :lol:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod Rope » Uto 22. Jan 2013, 20:24

Zkus se spíše zaměřit na tu pojistkovou skříňku v motoru a hledat tam
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: E85

Poslaťod vavrisák » Uto 22. Jan 2013, 20:26

taky nezapomen aby tam bylo 10 amperku idealni cvaknout pokud si dala tu jednotku na ten kryt jak sem psal tak to cvaknout rovnou k nejake 10a pojistce,jeste ze sem tak smely nemas tuseni jake ti nastavili hodnoty ty SVIHACI na te jednotce? :chrum:
CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Obrázok užívateľa
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Uto 1. Mar 2011, 19:57
Bydlisko: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 20:32

Tak to fakt netuším, jaké hodnoty tam šviháci nastavili, s tím se mi nepochlubili :roll:
Jste mě nahlodali, chlapi... Je tam sice tma a mráz, ale jdu se podívat, jestli někde v pojistkové skříňce najdu 12V a 10A :lol:
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod Rope » Uto 22. Jan 2013, 20:48

Ja bych řekl že pro to heblo stačí tak jednoamperovka a pro zichr třeba dvojka a deset je dost dost přepych
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 21:16

OK, volnou pozici se správnými vlastnostmi se mi v pojistkovce najít neopovedlo, takže jsem hladový drátek nacpala pod pravou krajní 10A pojistku v horní řadě (ostřikovač nebo tak něco).
Obrázok


Kontrolka na jednotce se po otočení klíčkem rozsvítí a po zhasnutí zhasne, takže napájení bychom provizorně měli. Na jednotce jsem čudlíkem nastavila režim "gas", v nádrži je zatím pouze benzín.

Nicméně selhal pokus o nastartování. Poprvé a podruhé motor chvíli chytl a pak zhasnul, pak už ani nechytl. Něco tedy bude špatně, odhaduji zapojení konektorů ke vstřikovačům.
V návodu se píše: Zapojte konektory mezi vstřikovací trysky a přívodní kabel tak, aby +12 V šlo do červeného drátu. Pokud je nutné dráty přehodit, vypíchněte i s konektorem z plastového držáku a zapojte obráceně, stačí pouze u vstupu. U výstupu na vstřikovač není potřeba.
Já při zhasnutém motoru (poloha II) ani na jednom pólu konektoru vstřikování 12V nenaměřím - na jednom je nula na na druhém necelé 3V. Navíc jsem fakt nepřišla nato, co a jak vypíchnout. Takže jsem to prostě zapojila a je možný, že to je obráceně. Už jsem psala prodejci, jestli by mi to vypíchnutí nějak nepřiblížil, a zítra uvidíme, co dál. Doufám, že to v nejhorším zvládnu alespoň uvést do původního stavu :?
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod Rope » Uto 22. Jan 2013, 21:39

Je divné že to na chvíli chytlo!!! Zkus to pak uvést do původního stavu jestli to v pohodě chytne.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 22:32

Je možný, že to chytlo, protože tam byl ještě nějaký benzín z předchozího režimu, a že vstřiky takto zapojené prostě nevstřikují?
Ještě stále bych ráda věřila, že je chyba na mé straně, že pomůže přepólování konektorů, až se dozvím, jak s vypichují, a že jednotku nebudu muset reklamovat :roll:

Uvést do původního stavu to zkusím zítra. Ony ty konektory potvůrky dost pevně držej, rukama to nevyškubnu. Pomáhám si šroubovákem či kleštěma a to jde líp za světla.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod snoopy » Uto 22. Jan 2013, 22:38

určitě tam nebyl benzin před nastartováním.
Jak jsi to zapojila na tu pojistku, nevyhodila jsi ji tim? zkus zkoušečkou plus před i za pojistkou.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: E85

Poslaťod lydiem » Uto 22. Jan 2013, 22:52

Pojistku jsem myslím nevyhodila, protože napájení jednotky funguje. Ani motor nedělal dojem, že by mu chyběla elektrika :roll:
Praktické pokusy jsem již pro dnešek ukončila, ale tipy a návrhy beru :ooo: , pokračování experimentů bude zítra.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: E85

Poslaťod vavrisák » Str 23. Jan 2013, 7:09

2rope takhle to hustily do kolegy na skoleni o tomto zazraku tak prodavam jak sem koupil!
2Lydie a kdyz otocis klickem do druhe polohy a jednotky se rozsviti zustane sviti i po celou dobu co je klicek ve druhe poloze?Me napadlo jestli ta pojistka co vede k jednotce neni treba jen pro nejake rele ktere po chvili zhasne? :jup:
CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Obrázok užívateľa
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Uto 1. Mar 2011, 19:57
Bydlisko: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - LPG, CNG, ...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia