Problém s LPG - starty a cukání

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Problém s LPG - starty a cukání

Poslaťod PAVEL.K » Str 14. Júl 2010, 16:00

když jsem jel na plyn tak mi to občas cuklo, jak kdyby auto ztratilo výkon. Tak jsem byl nechat na autě zkontrolovat plyn, kde to jen poštelovali, žádné filtry neměnil, že prý je brzy. Auto už necuká, ale nastal jiný problém a to že když dojedu na plyn a třeba za 5 hod chci znovu nastartovat, tak auto nechce neskočit, jen to chytne a zas chcípne. Až tak na popáty to udrží, ale když jsem zkoušel dojet na benzín a pak nastartovat, tak to chytlo v poho. Auto startuje pokaždé na benzín, je možné, že by tam třeba byl ještě nejaký zbytek plynu a proto to nechtělo hned chytnout? Ale to se mi zdá jako blbost když to je vstřikování nebo ne? ale než to pošteloval tak to chytalo v poho, tak ten plyn na to musí mít vliv.A ještě jedna maličkost, v autě se mi rozsvítila kontrolka od motoru, tak jsem na to najel 250km i když to svítilo a ráno než jsem jel do servisu tak to najednou zhaslo a už se to nerozsvítilo. Na diagnostice to nic nepsalo ani na jedné, jak řídící jednotka auta, tak i plynu nic nehlásily. Další mi to záhada. Kdyby jste někdo věděl kde v okoli Olomouce dobře štelují plyn na autě a měl dobré zkušenosti budu rád za info
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Problém s LPG

Poslaťod miskod » Štv 15. Júl 2010, 9:32

Tak to poznam. Akurat mi do toho nezapada, ze dojazd na benzin ti ten start vyriesi. To vypada ako keby si mal pripchate vstreky.
Ja som mal dlho zle nastaveny plyn. Nakoniec som si to musel nastavit sam a poriadne. No a ked som to mal nastavene zle, tak na plyn to jazdilo dobre ale studene na benzin sa to dusilo. A dusilo sa to az tak, ze som musel startovat zo 10x kym sa to zohrialo a udrzalo sa to v chode.
Takze odporucam to dat niekomu co tomu naozaj rozumie aby ti to poriadne nastavil. A este predtym chod na diagnostiku aby ti resetli motorovu riadiacu jednotku. Myslim, ze to spravia tak, ze zmazu chyby (aj ked tam ziadne nie su). Plyn totiz treba nastavovat len ak na benzin to jazdi na 100% dobre.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Problém s LPG

Poslaťod PAVEL.K » Uto 3. Aug 2010, 12:12

Nechal jsem si seštelovat plyn a na podruhé se jim podařilo to seštelovat tak, že to za jízdy necuká a ráno v pohodě nastartuji. Jen se mi ted stává, že mi občas se rožne kontrolka co hlásí chybu motoru a třeba po 3 dnech to samo zhasne. Teď když se to zas rozsvítilo, jsem zajel na diagnostiku a tam mi vyčetli že labda sonda č.2 je neaktivní a přitom obě sondy jsou dané nové. V servisu jak mi dělali diagnostiku že by se měla sonda při jízdě na LPG odpojit, tak jsem hned volal do servisu na LPG a tam mi řekli že sekvečního vstřikování, typu omegas se sondy nedopojuji. Doporučili mi abych ujel asi 50 km na benzín, že se řídící jednotka srovná, ale nepomohlo to a pak, že jestě seštelovat plyn pokud to bude svítit. Nechce se mi do toho zbytečně vrážet prachy za štelování, když si nejsem jist že bude hladný vysledek a auto ted na LPG jede v poho. Docela by mě zajmalo, má nějaký vliv na auto, to když svítí ta kontrolka co hlásí chybu motoru, nebo auto jede pořád stejně a vše funguje jak má? za jízdy jsem zatim nepocítil změnu, jen mě to vadí jak to svítí, když to dva roky nedělalo. Jo a ten problém s tou kontrolkou začal od té doby co mi bylo měněno těsnění pod hlavou, vodní pumpa, termostat a rozvody. Před tím to bylo vše ok. Zkuste poradit co s tím, Moc dík
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Problém s LPG

Poslaťod rosta12345 » Uto 3. Aug 2010, 12:28

jestli si to dobře pamatuju z dob kdy sem jezdil na LPG tak existovaly emulátory lambda signálu to by možná tvůj problém vyřešilo,oblafnem to prostě řídicí jednotku tak že to místo lambdy dává signál
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Problém s LPG

Poslaťod PAVEL.K » Uto 3. Aug 2010, 13:40

když jsem volal do servisu, kde mi dělaly ten plyn tak mi řekli že do aut dávaj něco co oblafne řídící jednotku, ale že do mého to nejde či co
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Problém s LPG

Poslaťod rosta12345 » Uto 3. Aug 2010, 15:26

jo to je klidně možné,ale pro jistotu si to můžeš ověřit ještě u dalšího servisu :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Problém s LPG

Poslaťod PAVEL.K » Uto 3. Aug 2010, 15:40

a neznáte někdo dobrý servis na PLG v okolí Prostějova a Olomouce?
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Problém s LPG

Poslaťod xeonxeon » Uto 12. Júl 2011, 21:17

mame v rodine s lpg xsaru 1,8 16v jezdila dokud v ni nebyl plyn, uz odesel treti pocitac auto je vice v servisu nez doma. ja bych do lpg osobne nesel...
xeonxeon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Uto 12. Júl 2011, 18:07
Bydlisko: litoměřice
Vůz: citroen xsara 1998, 1,6, 65kw kombik

Re: Problém s LPG

Poslaťod cednicek » Str 13. Júl 2011, 13:49

Ja jsem v Olomouci jezdil jeste s Feldou do Plynomontu na Naves Svobody v Holici, tam nam (i kdyz sidlili jinde) montovali do fungl Feldy pred 12lety plyn a slape doted, i kdyz uz ne mne. Kazdopadne delalo mi to posledni rok nez jsem ji vymnenil za Xsaru to same, takze po jizde proste neslo nastartovat, respektive velmi spatne. Problem byly nakonec vstriky, ale opravdu se vymnenilo a nastavovalo vsechno, cidlo tlaku sani, map sensor, lambda, svicky, ... nakonec podle odborneho vyrazu servisaka "uchcavaly" vstriky a proste se motor po odstaveni byt na 5 min proste "prechlastal", daly se nove vstriky a jezdilo se dal. Vse se stalo v podstate proto, ze je proplachli v ultrazvuku. Takze pokud lejete do motoru aditiva na vycisteni vstriku, muze to udelat vice neplechy...
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Obrázok užívateľa
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str 8. Sep 2010, 6:54
Bydlisko: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Problém s LPG

Poslaťod vlasta0303 » Pon 18. Júl 2011, 18:12

Prvý předpoklad úspěchu je ten,svěřit montáž i servis pořádné firmě.Né nějakému "Garážovému marketu".Vstřiky se většinou zahnojí při malém používání/Studený motor/.Nejde-li motor řádně na benzin,LPG to nezachrání!! :idea: :driv:
Obrázok
Obrázok užívateľa
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Sob 13. Feb 2010, 20:41
Bydlisko: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

Re: Problém s LPG

Poslaťod xeonxeon » Uto 19. Júl 2011, 16:35

mas tam LPG jednotku automatickou ze po dosazeni urcite teploty a otacek motoru ti prepne z benzinu automaticky sama nebo mas manualni?
jeslti mas manualni s tym prepinacem benzin nebo plyn... tak nez vypnes motor tak ten prepinac dej to prostredni polohy=ploha vypnuto do motoru nejde privod paliva a nech bezet motor dokud ,,nechcipne" pak normalne vyndej klicek a jdi... a pred nastartovanim si prepni na lpg a startuj... ve valcich neni prebytecne mnozstvi plynu a hned chytne... zkus napis a uvidis... a nebo dycky startuj na benzin taky lip startuje
xeonxeon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Uto 12. Júl 2011, 18:07
Bydlisko: litoměřice
Vůz: citroen xsara 1998, 1,6, 65kw kombik

Naskočí na podruhé.

Poslaťod Milan Hl. » Pon 8. Júl 2013, 10:36

Jezdím na LPG. V poslední době mně studený motor naskočí na benzín až na druhé startování. Při prvním má snahu naskočit ale nezdaří se. U teplého není problém.
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Ned 12. Okt 2008, 19:27
Bydlisko: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Xsara - špatně startuje

Poslaťod luuccaa » Pon 30. Sep 2013, 15:47

Ahoj všeci,máme doma asi 3 tydnu nasi Sarinku a máme problem se startovanim. Kdyz je motor studeny tak obcas chytne normalně,ale jinac tak na podruhe. Pokud je motor teply tak neni problem. Staci jen skrtnout a uz jede. Ale kdyxz k nemu prijdu ted rano nebo i dnes odpoledne tak nic,az na podruhe se podarilo. Pak uz je vse v poradku,po chvili prepne na LPG. I po 1.hodine neni problem nastartovat,ale pokud je motor uplne studeny,tak je to problem. Jsou tam nove svicky,olej a vzduchovy filtr. Predem dekuji za pomoc Lucca :(
luuccaa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 30. Sep 2013, 15:41
Bydlisko: Okr. Trutnov
Vůz: Xsara 1.8 66kW LPG

Re: Xsara - špatně startuje

Poslaťod baffy » Pon 30. Sep 2013, 15:57

To LPG tam máš origo od výroby ,alebo je to dorábka?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Xsara - špatně startuje

Poslaťod luuccaa » Pon 30. Sep 2013, 16:13

Je to dodelavany,ale je tam od roku 2007.
luuccaa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 30. Sep 2013, 15:41
Bydlisko: Okr. Trutnov
Vůz: Xsara 1.8 66kW LPG

Ďalší

Späť na Motor - LPG, CNG, ...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia