Výfuk - benzín

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výfuk - benzín

Poslaťod Pepé » Sob 2. Júl 2011, 18:05

Ahoj. Nechal jsem si vyměnit zadní díl výfuku . Mechanik mě tam namontoval Asmet 09.045. Podle tabulky tam ale na mou Xsaru patří 09.092. Vadí to něčemu ? Díky.
Pepé
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 28. Okt 2008, 18:46
Bydlisko: Valašsko
Vůz: Xsara II. 1.6 16V 80kw 2001

Re: Výfuk

Poslaťod rosta12345 » Sob 2. Júl 2011, 18:51

pokud to jede jak má tak bych v tom až takový problém neviděl
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Výfuk

Poslaťod Pepé » Sob 2. Júl 2011, 19:02

A v čem se ty výfuky vlastně liší ? Je to jen v rozměrech,uchycení ?
Pepé
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 28. Okt 2008, 18:46
Bydlisko: Valašsko
Vůz: Xsara II. 1.6 16V 80kw 2001

Re: Výfuk

Poslaťod mio » Ned 3. Júl 2011, 8:36

Nevadí , mohou se lišit nepatrně vnitřní konstrukcí (počtem dírek v tlumiči,průměrem komor, průměrem nebo zahnutím trubek atd. :D )Pokud to jede jak to jelo tak to neřeš ,jak psal rosta12345.Když nebudeš dělat nějaký Ťůning :D tak ti prakticky stačí "výfuk" aby měl stejný protitlak a hlukové hodnoty jako měl výfuk z prvovýroby.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Výfuk

Poslaťod Pepé » Ned 3. Júl 2011, 11:18

Díky.

-- přidáno ned črc 03, 2011 12:18 pm --

Tak to mám v pořádku. Asmet 09.092 je novinka z prosince r.2010. Nahrazuje můj výfuk Asmet 09.045 :roll:
Pepé
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 28. Okt 2008, 18:46
Bydlisko: Valašsko
Vůz: Xsara II. 1.6 16V 80kw 2001

zvlasnost pri vymene vyfuku

Poslaťod Citroobe » Pia 29. Mar 2013, 22:02

Tak jsem se dneska vrhl na boj s vyfukem, stredni a zadni dil... podle prodejce ND tam neni zadne tesneni jenom takove ty svorky (clamp) , utahl jsem to co to slo a kdyz dam ruku blizko pri nastartovanem motoru tak citim jak to podfukuje , cim to ? lepi se to nejak ??? vyfuk druhovyrova Klarius- nejaka italie ... Zadni tlumic jsem mel Bosal a pri povolovani svorek praskl ve svaru, nejak brzy celkem , nevim jak tam dlouho sice byl...

K te zvlasnosti : mel jsem zvednutou pulku auta - levou stranu, sel jsem testovat vyfuk jestli je ok, tak jsem nastartoval pri neutralu se tocilo predni kolo, jakoby od motoru nejak, ale nechapu to jak muze na neutral se tocit kolo, slo rukou zastavit ale hned se samo roztocilo znovu ??? samozrejme pri tomhle vyskocila na displeji chyba ABS a svitila kontrolka ABS ... tak jsem zhodil auto ze zvedaku , trochu se projel a pak hlaska zmizla a uz se neobjevila ani pri dalsim startovani.... ale nejde mi to do hlavy ,tohle se mi stalo poprve :?
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Ned 24. Mar 2013, 9:03
Bydlisko: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: zvlasnost pri vymene vyfuku

Poslaťod Kleki » Pia 29. Mar 2013, 22:29

K tomu výfuku : Nič nezvyčajné presnosť výroby dielov a dosadacích plôch , a hlavne pri spájaní starého a nového dielu výfuku to nemusí celkom dobre tesniť. Je dobré použiť tesniaci tmel na výfukové spoje.
A k tej zvlášnosti: Keď je motor naštartovaný a ide na voľnobeh aj pri vyradenej rýchlosti sa točí predlohová hriadeľ prevodovky na ktorej sú ozubené kolesá jednotlivých prevodov. Tým , že je prevodový olej hustý tak má snahu prenášať rotačný pohyb na výstupnú hriadeľ (niečo ako hydromenič) a keďže si mal koleso vo vzduchu (bez odporu) tak sa začalo otáčať. Tá sila nie je veľká pretože ako píšeš vedel si ho zastaviť rukou , ale stačí na roztočenia kolesa bez záťaže.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod Citroobe » Ned 7. Apr 2013, 21:03

Porad mam pocit, ze mam diravy vyfuk,hlavne pokud se rozjizdim z mensich otacek , tak to duni jakoby tam byl slabsi ladeny vyfuk.
Stredni i zadni dil novy, nikde uz nic nepodfukuje jde to primo z tech novych vyf. tlumicu :-( Klarius pekna to znacka tedy , a tohle jsem sehnal na netu, navic i ve dvou mistnich obchodech s autodily prodavaji stejnou znacku...

Jakou znacku vyfuku mate na svem aute ??? (neverim, ze se vsichni vraceji k originalnimu)
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Ned 24. Mar 2013, 9:03
Bydlisko: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod zanzara2 » Pon 8. Apr 2013, 11:41

Originál výfuk si montuje málokdo. Původní u Citroenu vydrží 5 a více let podle toho, kdy a jak se vozidlo provozuje. Měnit výfuk za nejlevnější, většinou původem z Polska se nevyplácí, protože jednak často mívají konstrukční problémy a obtížné je vůbec namontovat. Musel jsem jednou předělávat jeden z držáků zadního dílů výfuku na Evasiona 2.0HDi. Může být problém v propustnosti plynů - potrubí kapacitně nezvládá výkon nebo ve zvukovém projevu. Kromě toho, kvůli nízké protikorozní ochraně takový výrobek bude sloužit nejvíce 2 roky.

Pokud by někdo chtěl shánět výfuk na netu dejte si pozor na výběr vhodného dílu. Např., na mojí Xsaru VTS se montovaly dva různé provedení. Při montáži svépomoci určitě použijte tmel na spoje, jinak mohou "syčet". Na svorky na na závity - měděnou pastu, může se to hodit, až bude třeba po čase zas demontovat. V mém případě, dva roky po montáži výfuku jsem měnil zadní nápravu a použití zmíněné pasty se mi vyplatilo. Demontáž výfuku byla hračka.

Osobně mám dobré zkušenosti se značkami Bosal a Walker (Oba Belgie, pokud vím). Montoval jsem je na Evasion, Xsaru a na Saxo. Dobrý poměr cena/kvalita.

-- přidáno pon 8. dub 2013, 12:47 --

Z mé osobní zkušenosti bych typoval na děravé koleno prvního dílu u katu. Projevuje se za nízkých otáček a docela řve. Díra velikosti jedno koruny je docela slyšet.
VW Passat B5 1.9TDI PD 2000r.v.
Citroen Evasion 2.0HDI 2000r.v.
Citroen Xsara I 1.8i VTS 1999r.v. Obrázok
Obrázok užívateľa
zanzara2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob 29. Sep 2012, 14:10
Bydlisko: Plzeň
Vůz: 20. Cirtoen Xsara 1 Coupe 1.8i 16v VTS

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod LeClair » Ned 9. Jún 2013, 12:19

Nechtěl jsem zakládat další téma. Mám dotaz k výměně výfuku.
Nový střední a zadní díl mám. Všiml jsem si ale, že je prasklina ve svaru na trubce za katalyzátorem (pár cm před spojem na střední díl) a spoj mezi katal. a středním dílem je KO. Leda uřezat.
Jinak katalyzátor je ještě OK. Takže zavařit lom ve svaru na trubce. Případně dle stavu zesílit plech trubky a vyvařit. Nebo dle stavu to uřezat až ke katalyzátoru.
Každopádně, ale kde sehnat část té trubky ke spoji se středním dílem ?
Obrázok
Obrázok užívateľa
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 25. Júl 2008, 21:43
Bydlisko: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod Viki » Ned 9. Jún 2013, 15:16

Autodíly Bartoš, Přepeře 34, Turnov 739660125 - většinou má skladem ty protikusy i objímky atd. Taky jsem to nedávno řešil. :driv: Ahoj Viki
Obrázok
Viki
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Ned 27. Dec 2009, 15:46
Bydlisko: Ruprechtická 158/12a, 46001 Liberec 1 - Staré město
Vůz: nyní Opel Astra 1,6 16v sedan

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod LeClair » Ned 9. Jún 2013, 21:07

Díky za radu a kontakt. Koukal jsem, že tam má i výfuky za slušný peníz.
Výrobce: POLMOstrow - 3 roky zaruka!

Dá se tomu věřit ? Soused shání také :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 25. Júl 2008, 21:43
Bydlisko: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod Citroobe » Ned 9. Jún 2013, 21:35

jak jsem tady jiz nekde psal, boj s vyfukem jsem vzdal bylo to jednou v servise a opet po case dunel...
Pred tydnem jsem to opet soupl do dalsiho servisu a bylo mi receno, ze stredni dil je kratsi nez tam ma byt ( pritom 2 nezavisli prodejci dilu mi dali pouze tento typ)
Opet zalepeno a opet po tydnu podfukuje, takze me nemine vymena ale nejak se v service.citroen nedari dostat k tomu kolik ,ze ty moje vyfuky maji centimetru...(poradi nekdo ? )
Jo tim jak to cele natahovali aby to dali k sobe tak nejspise je vlnovec je poskozeny... takze musim koupit i vlnovec ktery je spojeny s katalyzatorem - cili komplet vyfuk ? ( svarovat mi tady nikdo nebude- jsou to jen menici)
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Ned 24. Mar 2013, 9:03
Bydlisko: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod rosta12345 » Pon 10. Jún 2013, 9:42

LeClair píše:Díky za radu a kontakt. Koukal jsem, že tam má i výfuky za slušný peníz.
Výrobce: POLMOstrow - 3 roky zaruka!

Dá se tomu věřit ? Soused shání také :)

Izawit je sice z těch polských lepší ale pokud je pohlinikovaný tak se taky dá, polmostrow jsem dával na manželčin bývalý P106 byl tam 4 roky a v pohodě pak už šlo auto z domu, ale určitě ještě nějakou dobu vydržel
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Výfuk - benzín

Poslaťod Citroobe » Štv 4. Júl 2013, 11:03

Ma nekdo zkusenost ci slysel nekdo neco o znacce vyfuku: Euroflo ???
Komplet zadni,stredni a katalyzator s vlnovcem stoji v prepoctu 6600 Kc. Dale mi nabizeji opet Clarion ktery nechci ani videt za 4800 Kc.
Pak udajne original (spis mozna srovnavaji kvalitu s origo ) za 12000 Kc.
Menit vyfuk musim uz je z toho nespravne ladeny vyfuk. :evil: diky za odpovedi
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Ned 24. Mar 2013, 9:03
Bydlisko: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia