Topení, špatně topí.

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Topení, špatně topí.

Poslaťod mildis » Str 30. Aug 2006, 18:24

Zdravím v?echny citroňáky, mám takový snad men?í problém. Nevím čímpak to mů?e být, ale Xsara mi netopí. Topení je odvzdu?něné, ale i přesto mi z výdechů jde jen vla?ný vzduch a to mám ovládač nastaven na MAX. Teď je je?tě docela teplo, ale vůbec nevím co budu dělat a? se ochladí. Máte li někdo stejnou zku?enost a závada se Vám povedla odstranit prosím poraďte. Musím je?tě napsat ?e jsem zatím neměnil pylový filtr, mů?e to být i tímto?
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Poslaťod Rope » Str 30. Aug 2006, 18:54

Zkus se podívat po hadicích co vedou do kabiny k radiatoru topení, nejednodu??í je to nastartovat a zkou?et jestli jsou obě hadice přibli?ně stejně teplé ( posléze horké), stává se ?e se radiátor topení zanese vodním kamenem.
Pokud má? plyn bývá to častá závada, předehřev smě?ovače je napojen před radiátor, tím prochází voda cestou men?ího odporu, nemá takový tlak a radiátor se ucpává.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod mildis » Sob 2. Sep 2006, 14:48

Rope díky za Tvůj příspěvek a radu. Problém je vyře?en v servisu mi vyměnily výměník a je v?e OK.
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Poslaťod Rope » Sob 2. Sep 2006, 17:17

Kde mů?u pomů?u. :twisted:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod jarin » Sob 30. Nov 2013, 20:27

Zdarec. Tak mám teď stejný problém, xsara netopí. Na kolik přijde nový výměník a jaký je k tomu přístup?
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Obrázok užívateľa
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 21:38
Bydlisko: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod dokturek » Sob 30. Nov 2013, 21:11

xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod jarin » Sob 30. Nov 2013, 21:56

No to je pěkný, to si dřív pořídim jiný auto, než se do toho pustim. :-) Ještě mě napadla klapka ovládání studená/teplá, kdepak tu najdu?
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Obrázok užívateľa
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 21:38
Bydlisko: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod empík » Ned 1. Dec 2013, 12:59

Najskôr by som skontroloval prívodnú a výstupnú hadicu do radiátora kúrenia či sú približne rovnako zahriate. Klapka kúrenia je na spodku kúrenia. Aspoň u autom. klím, ale myslím si, že to platí aj pre ostatné. V odkaze je foto od Dokturka (4 od konca) kde je dobre vidieť motorček klapky. Je to pohľad od nôh spolujazdca.
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=59&t=7690&start=30
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod jarin » Ned 1. Dec 2013, 14:29

Tak hadice maj zhruba stejnou teplotu. Měl jsem vyndanej pylovej filtr, topení je studený :(
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Obrázok užívateľa
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 21:38
Bydlisko: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod empík » Ned 1. Dec 2013, 15:08

Pokiaľ sú hadice približne rovnako teplé ,tak by som skôr upodozrieval klapku, pretože pokiaľ voda prechádza cez radiátor tak sa musí aj ohriať. U Peugeotov to bola častá chyba, že sa zlomil mechanizmus klapky. Pri naštartovanom motore skús prepínať kúrenie z max. teploty na max. chlad a počúvaj reakciu zmiešavacej klapky. Trvá to niekoľko sekúnd a malo by to byť počuť. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod Marek » Ned 1. Dec 2013, 19:09

Pokud máš klimu, je za filtrem výparník klimatizace. K radiátoru topení se asi nedostaneš.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod Verdom » Uto 3. Dec 2013, 8:55

Taky mi to topilo a netopilo. Klapka byla v pohodě, ale průšvih byl v těsnění pod hlavou. Bylo prošlehnuté a tlakovalo to do systému a vzduch v radiátoru topení měl za následek, že to netopilo a pořád se to zavzdušňovalo. Tak pokud ti půjdou po čase po odvzdušnění zase bubliny, mohl by být i toto problém.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Xsara netopí

Poslaťod Grišot » Str 4. Dec 2013, 14:59

Ahoj,

asi před rokem a tři čtvrtě zpět mi z auta mizela voda, zkusil jsem do chladiče nasypat prášek na utěsnění, bez výsledku, poté jsme onemocněl a komplet mi to zmrzlo (měl jsem tam vodu - nebudu se bavit o tom, že jsem to pos***). Motor byl přetěsněn, vyměněno topení, mrazové zátky opraveny, ale od té doby mi auto prostě netopí. V létě bez problému, v zimě málo (je to na bundu v autě). Čím více šlapu na plyn, tím více auto topí, ale když je venku pod nulou, tak i při jízdě pod plynem stále málo. Voda se mi zlehka ztrácí - cca po měsíci, dvou nebo dle stylu jízdy i dříve musím dolít cca 3 decky). Termostat by měl být nový ("říkali" v servisu). Je možné, že by vodní pumpa mohla být poškozená a auto by netopilo a ztrácela se voda z ní? (nekontroloval jsem ji, ale vodu jsem pod autem také neviděl). Samozřejmě se podívám osobně na to, zda je termostat v pořádku.Pak mě ještě napadá přicpané topení? (z toho prášku). Momentálně vůbec nevím co s tím. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Nechci už druhou zimu mrznout v autě :?
Grišot
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 2. Sep 2010, 9:58
Bydlisko: Trutnov
Vůz: Citroën Xsara 2.0 HDi VTS

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod Verdom » Štv 5. Dec 2013, 7:25

Píšeš motor přetěsněn a vyměněno topení , takže pokud máš nový radiátor topení, neměl by v něm být problém, ani pokud by zůstal v okruhu vytěsňovací přípravek. Ale pokud ti mizí voda a netopí to a zmrzlo to a při přetěsňování se nedělala tlaková zkouška hlavy, může být problém v tom, že by mohla být někde prasklá. Na vodní pumpě se nemá co rozbít. Koukni, zda se ti to nezavzdušňuje. Pokud ano, je problém. Mě to také kolísalo a na vině bylo fouklé těsnění pod hlavou. Muselo se vyměnit, tlakovalo to do vody a bubliny v radiátoru topení dělaly své. Zároven to i blbě chladilo. Zkus to pozorovat a napiš i co vše ti měnili za díly.

EDIT: Jo a koukni na hadice, jestli jsou k topení obě teplé a zda hadice u termostatu není nějak více tvrdá (natlakovaná)
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Topení, špatně topí.

Poslaťod jarin » Pia 6. Dec 2013, 21:42

Tak klapka zřejmě funguje, je slyšet. Ale víc už asi nezjistim, tak jde auto příští týden do servisu, já nemám momentálně čas, jsem furt někde... Pak dám vědět, čím to bylo, díky všem za pomoc.
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Obrázok užívateľa
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 195
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 21:38
Bydlisko: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Ďalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia