ventilator kurenia ide iba na max

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod mark2 » Str 26. Feb 2014, 23:19

chtěl bych poděkovat všem co tu k tématu ventilátoru na max přispěli, díky vám jsem problém hned vyřešil (novým modulem s tranzistory) :wink:

-- přidáno čtv 27. úno 2014, 21:37 --

cena regulátoru je leckde v prodejnách a eshopech dosti vysoká, kolem 2000Kč, já jsem svůj koupil za 550,-Kč zde:

http://www.auto-francie.c...ILATORU-XSARA-2-0-HDI.htm

nenechte se zmást zavádějícím názvem, na obrázku je u zboží ten správný regulátor a ten mi taky od nich přišel
mark2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Str 26. Feb 2014, 12:11
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 2.0 HDI nafta 66kW 2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod mark2 » Pon 3. Mar 2014, 12:16

tak dneska jsem zkusil pustit ventilátor naplno, něco zasmrdělo a ventilátor pro změnu nejde vůbec..
neměl by někdo nějaký nápad..?
dík moc předem
mark2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Str 26. Feb 2014, 12:11
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 2.0 HDI nafta 66kW 2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod empík » Pon 3. Mar 2014, 12:53

http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=61&t=12889
Je potrebné si uvedomiť, že keď odíde regulátor tak to má nejakú príčinu. Mne to už ani tak nepríde, ale určite je dobré pri vybratí ventilátora ho vyčistiť, premazať, preveriť uhlíky. U teba je ešte dosť pravdepodobné, že si kúpil nejaký šunt. Takže najskôr skúšačku a merať či ti neodišla poistka. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod mark2 » Pon 3. Mar 2014, 18:31

Ahoj, tak samozrejme, nez sem se do opravy pustil, tak jsem to tu prostudoval a postupoval dle navodu, ventilator jsem jsem vyndal a prostrikal WD sprejem, ne ze by se pred tim nemohl otacet, ale po prostrikani se otacel o poznani lepe a lehceji. Pojistky jsem samozrejme kontroloval, podle navodu k autu by to mela byt bud pojistka F2 pod palubni deskou, nebo F18 v motorovem prostoru - tu jsem podle navodu nenasel ale vsechny pojistky se zdaji byt OK.
Kdyby zase odesel regulator, respektive tranzistory v nem, tak by se to melo zase tocit na plny vykon, ne? Tohle opravdu vypada na neco jineho zase..
Stalo se to po tom, co jsem zapnul klimu, dal jí na studeno a vetrak na max - neco ten napor neuneslo.. ale co.. spinaci skrinka? Pry je tam nekde jeste jedna ridici jednotka k vetraku co spina i kompresor klimy.. nebo ze by neco v panelu s ovladacema..? To zas bude porod..
(nejlepsi by bylo to predelat vsechno na manualni ovladani a je to)

nevis ktery kablik v te spinaci skrince je ten co ma ten vetrak na svedomi? nejak jsem to v te konverzaci nenasel.. diky!
mark2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Str 26. Feb 2014, 12:11
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 2.0 HDI nafta 66kW 2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod Rope » Uto 4. Mar 2014, 14:19

Zkus to proměřit jestli ti do ventilátoru "leze" plus a budeš chytřejší jestli to je ve spínačce.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod culter » Str 23. Apr 2014, 12:24

Ahojte, tak po par rokoch mam rovnaky problem na Xsare znova. Z nicoho nic zacali fukat vetraky naplno. Precital som cele toto vlakno. Pisalo sa tu o poistkach, tak som skusal aspon docasne osetrit ten neprijemny hluk vybranim poistiek 16 a 17, ale nepomohlo. Neviete kde moze byt problem? Neviem ci si mam trufnut na samotnu opravu, doteraz som tam menil iba ziarovky:) Ide o Xsaru 1.4 benzin r.v.2004 s poziciami na ovladaci klimy Auto, Off a plynula regulacia.
Diky
culter
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Apr 2014, 12:08
Bydlisko: Zilina
Vůz: Xsara 1.4, benzin, 2004

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod viteon » Str 23. Apr 2014, 12:30

tranzistory jsou OK?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod empík » Str 23. Apr 2014, 17:19

Sú prakticky len 2 možnosti kedy môže ventilátor ísť na maximum. Buď vadné koncové tranzistory alebo relé (zapečené) na regulátore. Zatiaľ však každý tu na fóre mal vadné koncové tranzistory, takže sa prikláňam ku Viteonovi. Odstaviť ventilátor môžeš aj vytiahnutím prívodného 4 vodičového konektora ku ventilátoru. V návode na diagnostiku ventilátora je aj foto, kde je konektor umiestnený. Keď už dokážeš toto tak vykrútiš ešte 3 skrutky čo držia ventilátor a vyberieš ho von. :lol:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod culter » Štv 24. Apr 2014, 11:00

Diky za rychle odpovede.
Neviem ci su to tranzistory, alebo rele, ale ked pises ze vsetci mali vadne rele, asi nebudem vynimka. Pred par rokmi mi servisak vymenil pravdepodobne cely regulator. Bol to trojuholnik asi s 15cm najdlhsou stranou. Stalo to 2000Skk. Tomu by som sa tentoraz rad vyhol, kedze podla toho co sa tu popisalo, je lepsie dat tam silnejsiu poistku a vyvarovat sa tym problemov v buducnosti. Empik, aky navod na diagnostiku myslis? Mam len ten, ktory bol prilozeny k autu. Skusal som sa dopracovat ku knizke "Jak na to:Xsara", ale vsade je len na objednavku s dodacou dobou 2 tyzdne. Nemate ju nahodou niekto v elektronickej forme? Pomohla by vobec?

Najradsej by som objednal tu suciastku a opravil to sam, lebo servisak bude mat cas cca o tyzden-dva. Ruky snad nemam uplne lave, aj ked ta afera s poistkami ma celkom sklamala. Problem je, ze neviem kde sa to vlastne nachadza, potreboval by som nejaky podrobny navod, najlepsie foto, alebo video:)

Alebo sa na to vykaslat a pockat na servis?

Diky
culter
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Apr 2014, 12:08
Bydlisko: Zilina
Vůz: Xsara 1.4, benzin, 2004

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod rosta12345 » Štv 24. Apr 2014, 11:26

špatně všichni měli špatné tranzistory ! :-)
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod empík » Štv 24. Apr 2014, 12:26

http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=61&t=12889

Pod kastlíkom spolujazdca sú 3 plastové skrutky, ktoré keď vyberieš a vyhneš tapacírung tak si pri kab.ventilátore. (obr. č.2) Vyberieš 3 skrutky čo držia motorček aj s reguláciou a odpojíš konektor, hadičku na spodku ventilátora a ešte jeden čierny káblik a môžeš vybrať kab. ventilátor z auta. Nič na tom nie je až na to, že sa treba dobre zohnúť pod prístrojovku. Kto to nepozná tak mu môže trvať práca asi 20 min. Kto to pozná urobí to za 5 minút. Keď to však dokážem ja s mojou figúrou, tak pre "bežných" ľudí je to brnkačka. :lol:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod culter » Štv 24. Apr 2014, 17:48

Sory, pre mna rezistor ako rele :)

Diky empík!
Rano to vyskusam.

A co s tou opravou? Myslite ze sa do toho mam pustat, ci nie?
culter
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Apr 2014, 12:08
Bydlisko: Zilina
Vůz: Xsara 1.4, benzin, 2004

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod rosta12345 » Štv 24. Apr 2014, 17:51

zase špatně ne rezistor ale tranzistor :D
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod culter » Pia 25. Apr 2014, 15:12

Diky empík Nevyberal som ventilator, opravu necham na niekoho ineho, ale odpojil som 2 konektory cerveneho kabla, ktory je prichyteny ( na tvojej fotke ) na tom kruhovom kryte a je zlepeny s tensim ciernym kablom. Nastartoval som a nehuci to. Dufam, ze to tak moze zostat, kym sa to neopravi a nesposobi to nejaky dalsi problem ?

rosta12345, aj kvoli tomuto pojmovemu hokeju sa do tej opravy radsej pustat nejdem:)
culter
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Apr 2014, 12:08
Bydlisko: Zilina
Vůz: Xsara 1.4, benzin, 2004

Re: ventilator kurenia ide iba na max

Poslaťod empík » Pia 25. Apr 2014, 18:22

Je to OK. Odpojil si priamo motor. _ok_
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia