Nafta - barva,kvalita

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nafta - barva,kvalita

Poslaťod Stefs » Str 6. Aug 2014, 12:29

Zdravím, prosím Vás mám tu naftu, která se liší barvama bohužel jedna z nich se mi zdá jako červená nafta (nejspíše LTO) - prý obarvená nafta, prosím o potvrzení zda-li má někdo zkušenost s tankováním této nafty, pak tu mám naftu žlutozelenou na prvním obrázku uplně v pravo (prý "nafta přímo od silmetu - tedy čistá nafta neředěná bez biosložek") v neposlední řadě tu mám naftu v tom barelu na ostřikovače - tato nafta je silně žlutá a prý tankovaná na stanici Shell . Poprosil bych o radu, zdali mám nebo nemám tankovat do Mé xsárky 2,0hdička , popřípadě zda-li má někdo odzkoušené různě zabarvené palivo... Nerad bych si něco zas***. Nedělá mi problém špatnou naftu nakonec vylít nebo spálit.

http://www.2imgs.com/53a93e14c7
http://www.2imgs.com/35cf5872a1
http://www.2imgs.com/24de4963b0

Děkuji za rady/zkušenosti hoši.
Xsara 2001/2 - 2.0HDi 130 Kobyl - který Vás utahaj v tomhle se dá zrakvit, proto mám na kravjění jiný RCčko :) děravej vejfuk, slítaný gumy hlavně že to sviští obrbazy :-D
Stefs
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 16. Apr 2014, 10:54
Bydlisko: Příbram
Vůz: Xsara 2001/2 - 2.0HDi 120k

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod MP » Str 6. Aug 2014, 13:01

Tak do dvanula hédéíčka bych tankoval předvším na velkých značkových benzinkách a přidával aditivum VIF . Rozhodně ne nikde v družstvu nebo "od někoho" někde ze soudků nebo kanystrů . Pokud se chceš vyhnout případným problémům a investicím tak nehleď na pár korun ušetřených na naftě . Tankuj na Agip , ÖMV , Benzina , EuroOil , Slovnaft , přidej 1:1000 VIF a budeš v klidu .
...samozřejmě vím prd o původu nafty v těch tvých vzorků .

EDIT : ... opravil jsem na 1:1000
Naposledy upravil MP dňa Str 6. Aug 2014, 18:06, celkovo upravené 1
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod vena garážmistr » Str 6. Aug 2014, 14:41

Jak píše MP tak Hdi je dost háklivá na kvalitu nafty. Co se týče barvy nafty tak abych Tě ujistil tak pokud by jsi takhle "vzorkoval při každém tankování i na stejné pumpě tak v barvě budou drobné odchylky ale barva není to důležité ,důležité je aby byla bez jakékoliv příměsi vody prachu atd. Svého času jsem jezdil na taky na červenou vozil mi ji kolega kamioňák z říše. Auto na to jezdilo jako víno spotřeba byla menší a celkově byl chod motoru klidnější ale je to o průser protože to je normální nafta kterou soudruzi v říši mají tankovat do stavebních a zemědělských mašin a je tam jinak daněná proto je obarvená na červeno. jinak nafta by měla mýt barvu zhruba tak žlutou jako v té sklence v tom barelu tu barvu trochu zkresluje mléčná barva obalu.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod betom » Str 6. Aug 2014, 15:38

Ten VIF bych raději přidával 1:1000, jak je psáno na obalu - 1ml na 1l nafty. Možná se MP překlepl. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod Stefs » Str 6. Aug 2014, 17:48

Chlapi, děkuji za Vaše názory, jezdil jsem na jednu nádrž "červené" a něják mne auto ztrácí výkon jako bych neměl čipnuto. Rozhodně to bude tou naftou. Co se týče té červené - je to tedy normální obarvená nafta jak každý říká nebo je to LTO?
Chtěl bych se zeptat kolegy (vena garážmistra) - kolik si najezdil na tuto naftu, tahalo ti to pořád stejně vše jako od pumpy? Co palivovej filtr,..? nějaký další zkušenosti díky. Co se týče té nafty ve sklence prý to je tedy bez biosložky - já tedy nevím. Vifko raději ředím - jak již psal 1ml na 1l paliva. Jinak jsem si četl různě po netu , že červená nafta je jen obarvená nafta jak píšeš kvůli tomu, aby se poznala ale také jsem se dočetl toho, že je to LTO - topný olej kterým se topý - tedy jiná hořlavost, jiné mazání,.. co myslíte? Jinak děkuji.
Xsara 2001/2 - 2.0HDi 130 Kobyl - který Vás utahaj v tomhle se dá zrakvit, proto mám na kravjění jiný RCčko :) děravej vejfuk, slítaný gumy hlavně že to sviští obrbazy :-D
Stefs
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 16. Apr 2014, 10:54
Bydlisko: Příbram
Vůz: Xsara 2001/2 - 2.0HDi 120k

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod MP » Str 6. Aug 2014, 18:06

Jo jasně , jedna nula mě tam chybí . 1:1000 . 70 ml na plnou nádrž .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod vena garážmistr » Str 6. Aug 2014, 20:19

Hele na tu červenou jsem jezdil asi 3/4 roku. A vše bylo v cajku. Ale to byla opravdu nafta . Je možný že LTO je barvené na červeno ale až tak se v tutom neorientuju. A pokud je nafta bez biosložky tak asi bude ta barva "slabší" než u biosložkový. Jestli chceš tankovat opravdu bez biosrágor tak tankuj u EUROOILu je to dceřinná společnost Čepra a ty díky tomu že prodávají ohromný množství nafty jiným distributorům tak jim to vychází že na svých pumpách můžou prodávat čistou naftu bez biosložky, alespoň to tak inzerujou.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod bleriot11 » Sob 9. Aug 2014, 22:19

Taky mám dvoulitr hádéíčko a občas tam leju i benzín. :lol:
Ale kvěci:jestli je to nafta,tak bych barvu asi neřešil.A aditivum jsem nikdy nepřidával.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod MP » Pia 14. Júl 2017, 6:24

Vliv kvlity nafty na vstřikovače plus test VIFu na motoru HDi
Prílohy
20170714053627060.pdf
(214.79 KiB KiB) 646 krát
20170714053645554.pdf
(204.84 KiB KiB) 657 krát
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Nafta - barva,kvalita

Poslaťod Seldi » Pia 14. Júl 2017, 8:41

Mne hlavne zaujalo tech 68 hodin na plnej vykon, to jestli ten motor vydrzel bez problemu, tak je to podle znamka kvality.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia