Nestartuje - benzín

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Záhadné nestartování

Poslaťod Palisade » Str 26. Apr 2017, 19:49

Nejsem odborník takže asi debilní dotaz :)) myslíš přímo to oko co se připojuje na minus pól baterky??

-- přidáno stř 26. dub 2017, 20:52 --

Jinak zapomněl jsem - nevím jestli je to důležité ale nerozsvítila se za jízdy ani kontrolka baterky ani žádná jiná...
Naposledy upravil baffy dňa Str 26. Apr 2017, 20:48, celkovo upravené 1
Dôvod: odstránená citácia
Palisade
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 23. Okt 2014, 20:07
Bydlisko: Karviná
Vůz: Citroen Xsara, 1,4i, benzin, 2004

Re: Záhadné nestartování

Poslaťod zlj » Str 26. Apr 2017, 20:22

No tak je snad předpoklad,že kabely máš dotažené to tu nebudem řešit.Kontrolka se rozsvítit nemusí.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Záhadné nestartování

Poslaťod Palisade » Str 26. Apr 2017, 20:27

Já osobně bych asi uvolněný kabel taky netipoval, po tom nabití jsem to dotáhl fest a zas to pak nešlo. Navíc pochybuji že by se to uvolnilo jen tak samo od sebe...
Palisade
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv 23. Okt 2014, 20:07
Bydlisko: Karviná
Vůz: Citroen Xsara, 1,4i, benzin, 2004

Re: Záhadné nestartování

Poslaťod betom » Štv 27. Apr 2017, 6:38

[quote="Palisade"]Nejsem odborník takže asi debilní dotaz :)) myslíš přímo to oko co se připojuje na minus pól baterky??

Ne, mám na mysli druhý konec (mínusového) kabelu, který je připojen na blok motoru - převodovky případně karoserii. :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Tlapa » Štv 22. Jún 2017, 13:11

Zdravím, protože si už nevím rady tak prosím o radu vás. Cvrček už přispěl, tak ještě poprosím vás ostatní, třeba to pomůže :-)
Do servisu se mi s tím zatím úplně nechce, úplně vidím jak by skákaly tisíce a nic...

Asi před 14 dny, kdy jsem po asi hodině od poslední jízdy přišel k autu, nastartoval, auto normálně chytlo, ale motor hned chcíp. Pomohl až start s trochou plynu a držet ho i při řazení, jinak to hned chcíplo. Po asi 2km jsem zkusil vyřadit, opět hned chíp. Tak jsem zastavil, odpojil baterii, a poté motor normálně naskočil a vše ok. Myslel jsem, že je to nějakou chybnou hodnotou v ŘJ, protože mi měnili střední a zadní díl výfuku, tak jestli se nezměnili tlaky ve výfukovém potrubí.

Bohužel následovala před týdnem příhoda další: auto mi ráno po nastartování normálně jelo asi půl kilometru, pak divný zvuk od motoru jakoby na málo válců a následný chcíp. Od té doby motor nenaskočil. Přitom se žádná stopka na palubce nerozsvítila, prostě to jen chcíplo. Ani diagnostika nesvítila.

Zkusil jsem nejdříve takový ty postupy jako odpojit baterii, start s trochou plynu, porozpojovat a zase spojit konektory - nic. I špatná baterie mě napadla, ale start přes kabely nic. Takže cesta z chalupy domů nakonec tátovým autem a xsara nocovala tam kde chcípla.
Druhý den návštěva s kamarádem automechanikem. Všechny konektory co jsem našel prostříkal Kontaktolem, sundal co šlo, kontrola palivového čerpadla - zdálo se mu, že drnčí, což jsem mu říkal že je ok - výměna palivového filtru, cca 6 let starého (tekl z toho černej benzín, naštěstí z hadiček už čistej) - zvuk čerpadla lepší, ale motor nic. Kontrola dodávky paliva ve ventilku se mu zdála normální. Kontrola svíček - výměna, už prej nic moc, všechny hází jak mají. Nezdál se mu rozvodový řemen, prej je dost volnej - rozvody dělaný asi před 5 lety, cca 30 000km zpět. Zatím na to nekoukal, jen zvrchu, to by prej muselo k němu do dílny, kterou ale zatím nemá volnou, dělá u známého... Vyčištění klapky, nic.
Další den přijel Cvrček s diagnostikou. Velká pomoc, bez toho je člověk jako slepej. Hlásila čidlo polohy škrtící klapky horní mez - trvalá porucha, a snímač tlaku v sacím potrubí zkrat na plus pól. Už dříve se za studena xsara občas při rozjezdu zakuckala a občas i chcípla, musel jsem ty ranní rozjezdy opatrně s plynem. Ale pak další jízda už ok.. Dále Cvrček zjistil, že se hodně hřeje krokový motorek.

Cvrček mi za pár dní přivezl náhradní oba snímače i s krokovým motorkem, děkuji ještě jednou. Vyčistil jsem je, namontoval, ale bohužel žádný rozdíl. Ne že by nebyly třeba, určitě ty vadné kousky způsobovaly ty problémy se studenými starty, ale na rozjetí motoru to nestačilo.

Přes pracovní berlingo jsem teď zkusil vyměnit i zapalovací lištu - negativní. Opět žádná změna. Ještě jsem dnes vymontoval na další tip a vyčistil nějaký čidlo (poloha vačky?) z pod termostatu, taková tlustá černá tyčka - no taky nic.

A přitom auto pokaždé po delším stání hned napoprvé jakoby chytne!, na první otočení, ale hned zase chcípne a následné další pokusy jsou už jen trápení baterie.

Tak už nevím co bych ještě upřesnil a dodal, tak babo raď! :(

Prosím, nějaké tipy?
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Seldi » Štv 22. Jún 2017, 13:29

A tlak paliva se měřil? Jinak jestli jiskru to hází i když to nechytá, tak bych se přesunul k palivu. Změřil právě tlak paliva a diodovou zkoušečkou se dá vyzkoušel, jestli řj aktivuje vstřiky. Zkusil bych zkusil takovou brutálnější metodu :) A to sundat filtr a do sání stříkat nějakej sprej, třeba obyč WD dobře hoří, kdyby to na to vrčelo, tak bych to viděl nejspíš na problém někde okolo vstřiků. Jinak když to po tý delší době chytne, tak to chvilku běží normálně bez nějakýho kuckání?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Tlapa » Štv 22. Jún 2017, 14:01

Jo vstřiky už mě taky napadly, další pokus. Tlak paliva se posoudil čistě odhadem.. Po delší době to sice chytne, ale fakt jen tak na sekundu, jen zavrčí a konec.
Díky za tip s filtrem, zkusíme :-)
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Tlapa » Pia 23. Jún 2017, 18:43

Ještě jsem dnes dostal tip na čidlo otáček klikového hřídele. Předpokládám, že je to to čidlo co jsem naposledy vytáhnul a čistil https://1drv.ms/i/s!AvFiZPbAn6nSgeh7hdQYI1y0RfLyVg
Prej snímá při spouštění motoru jak se otáčí motor a pokud nemá ŘJ tuto informaci tak zastaví přísun paliva anebo zapalování, nevím přesně - prostě stopne startování. Jde nějak změřit jestli to čidlo je v cajku?
A prej se tohle čidlo synchronizuje s čidlem polohy vačky a to mám hledat na hlavě motoru - nic takového tam nemám, no prej to nemají všechny motory...
Dále jsem našel v motoru ještě pár čidel co netuším co jsou, jedno z nich je určitě snímač rychlosti, ne? https://1drv.ms/i/s!AvFiZPbAn6nSgeh3Czl7oAh26x01FQ, https://1drv.ms/i/s!AvFiZPbAn6nSgeh2i36DDbGpmx0ReA - ten malý modrý vytažený, https://1drv.ms/i/s!AvFiZPbAn6nSgeh4NP4Tl0tkoSt70w - to mezi těma konektorama - má jen jeden drátek.
A pak tenhle konektor pod autem https://1drv.ms/i/s!AvFiZPbAn6nSgeh5FnI6b_0kBESiBw - byl zoxidovanej. To je asi od alternátoru ne?

Díky moc za pomoc vyznat se ve vlastním autě a najít tu zpropadenou závadu :-)
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod baffy » Pia 23. Jún 2017, 20:58

Ja by som skúsil vymeniť regulátor tlaku paliva.Myslím si že u tvojho auta by mohol byť na rampe. Ak nie ,tak potom niekde v okolí nádrže.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Tlapa » Sob 24. Jún 2017, 7:19

Taky na něj padlo podezření :-) Mám ho u čerpadla pod nádrží. Zkusím to nějak rozebrat a vyčistit, kdyžtak holt novej. Díky
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Tlapa » Pia 7. Júl 2017, 21:06

Tak regulátor tlaku přišel až poté co jsme zjistili že motor je skočený. Takže jsme dnes udělali s kamarádem rozvody a zaplať pánbůh motor se normálně rozběhl :-)
Díky Cvrčku a ostatní!
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Nestartuje jen cvakne.

Poslaťod kakaryk75 » Ned 3. Sep 2017, 21:07

Zdravím Pánové.
Potřebuji poradit co muže způsobovat že moje Xsara nestartuje. Jedná se o 1.6 benzín 16V. Po otočení klíčku do pozice start se ozve jen cvaknutí startéru a pohasnou všechny kontrolky na palubní desce, ale rádio jde pořád a světla v autě také. Zkoušel jsem startovat při rozsvícených světlech ale tam k pohasínání nedošlo. Vyčistil jsem kontakty na startéru a baterce . A dále jsem vyčistil kontakty koster z motoru k baterce, z baterky na kastly. O dalších nevím kde jsou. Starter je tam repasovaný necelí rok, baterka je tam nová. A moje Xsara se ne a ne rozběhnout. Poradí někdo co s tím. Děkuji Jarda
kakaryk75
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 3. Sep 2017, 19:53
Bydlisko: domažlice
Vůz: xsara 1.6 16v

Re: Nestartuje jen cvakne.

Poslaťod baffy » Ned 3. Sep 2017, 22:53

Meraj napätie na baterke počas štartu a daj sem hodnotu
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod betom » Pon 4. Sep 2017, 7:05

Tipuji na vadný startér, nebo spíš elektromagnetický spínač startéru. 8) Zkus propojit silové kontakty na elektromagnetu startéru jestli se bude točit, tak je elektromagnetický spínač vadný. Také může být zaseklé vysouvání pastorku a potom se silové kontakty nesepnou. :?
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod baffy » Pon 4. Sep 2017, 13:23

Tak štartér napadol aj mňa ,ale píše že je po repase ,čo samozrejme nevylučuje možný problém ,ale zaráža ma to svietenie v aute.Pri vadnom štartéri by malo pohasnúť aj to či?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia