Nefunkcna sahara

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nefunkcna sahara

Poslaťod peter1982 » Štv 13. Jún 2019, 16:55

Zdravim ,

vlastnim xsara picasso 2hdi 2006, moj problem uz druhy rok je so saharou.
Ked spustim klimatizaciu, nespusti sa mi sahara a vypne kompresor. Dnes som bol v servise a skontrolovali sme a dotlacili system klimatizacie. ale aj tak nie a nie sa zapnut ventilator na sahare.
Minuly rok som mal podobny problem a ani neviem ako bez zasahu sa sahara zrazu rozbehla a fungovala cele leto. Mame tu znova leto a ten isty problem ... nie a nie sa spustit sahara.

PS: kedy idem s autom 50km/h a viac tak klima ide ako by jej nic nebolo, ale to bude asi tym ze prud vzduchu stiha ochladzavat. Ale hned ako pride na krizovtku je to v *****.

Prosim pomoze mi identifiokovat problem.

vadna sahara ? Ale ako to zistim ? kde ma poistku ? ako ju mozem na tvrdo spustit a otestovat atd ...

DAKUJEM VSETKYM ZA POMOC

Peter
peter1982
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 13. Jún 2019, 16:50
Bydlisko: Slovensko, NMnV
Vůz: Picasso 2hdi 2006

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod empík » Štv 13. Jún 2019, 18:00

Sahara sa dá otestovať pomocou diagnostiky (Lexia) :idea:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod peter1982 » Štv 13. Jún 2019, 18:13

a volaky test pre amatera co nema diagnostiku ?
peter1982
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 13. Jún 2019, 16:50
Bydlisko: Slovensko, NMnV
Vůz: Picasso 2hdi 2006

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod Cvrček » Štv 13. Jún 2019, 18:57

Odmontovat výstuhu mezi světly a mezerou se dostaneš k sahaře. Ta drží na jednom středovém šroubu a pak jde vyndat. A na konektoru po nastartování,kdy se má sahara rozběhnout,změřit,jestli se objeví napětí. Sám mám zkušenost,že mi odešla sahara přímo v tom samotném konektoru.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod peter1982 » Pia 14. Jún 2019, 6:06

Super, diky toto pojdem vyskusat dnes po praci.
Este taka otazocka ... nemozem nikde najst blokovu schcemu od ovozidla, lepsie povedane zoznam poistiek a rele ktore sa v aute nachadzaju.
Nemoze byt aj tam problem ? vypalena poistka ? Nefunckne rele ? atd ... nakolko neviem ktora poistka je na co a kde sa nachadza presne pre Saharu, som tuto vec neprekontroloval.

Dik
peter1982
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 13. Jún 2019, 16:50
Bydlisko: Slovensko, NMnV
Vůz: Picasso 2hdi 2006

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod Cvrček » Pia 14. Jún 2019, 20:17

Já bych začal tou saharou,kdy toto vyloučíš a pak ti třeba poradím,kde toto najít. Nebo s pomocí koho by to šlo. :wink:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod peter1982 » Pon 17. Jún 2019, 18:44

Zahada vyrsiesena !!!

Francuz sa nezapre !!! ziadna poistka, ziadne riadenie, ci sahara ci ine haluze ...
Poziadal som kamarata o pomoc a zhodili sme nanazarnik (znytocne !!!)
Kedze som elektrikar, isiel som od vstupneho napajacieho kablik po kabliku na sahare a co som nezistil ...
aspon pre mna prekvapenie a pre kamarata taktiez. Tak francuzka sahara ma zo zadu taku plastovu skatulku a v nej dve rele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No a na jednom rele odpalena/zkorodovana nozicka. Vymena kontaktu a rele, sahara ide ako nova.

Dufam ze niekomu do buducna bude moje zistenie napomocne.

Dakujem vsetkym ktory sa snazili pomoct.
peter1982
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 13. Jún 2019, 16:50
Bydlisko: Slovensko, NMnV
Vůz: Picasso 2hdi 2006

sahary

Poslaťod Globus » Pia 21. Jún 2019, 17:23

Zdar všem,
mám potíž se saharama. Netuším jak dlouho nefungovaly, protože se nedostanu do měst s vysokým provozem a navíc byla zima (roční období). Minulý týden jsem se jel Prahou s auto uvařil. Vyměnil jsem všechna tři relátka před chladičem a termospínač (modrý). Sice Prahu pojedu příští týden, ale vyzkoušel jsem funkci sahar a nových dílů na volnoběh před barákem. Sahary se ani nehnou. Samosebou jsem projel i pojistky. Hledal jsem tady něco podobného, ale buď špatně, nebo se to moc často nestává.
Mohl by mi prosím někdo poradit? Setkal se už někdo s podobným problémem? Kde hledat závadu?
Děkuji všem.
Obrázok užívateľa
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Uto 3. Aug 2010, 18:48
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: sahary

Poslaťod betom » Pia 21. Jún 2019, 19:10

Klasika, vezmi měřák a proměř napětí od pojistek po relátka včetně teplotního senzoru.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod Globus » Sob 22. Jún 2019, 7:42

Děkuji, pro mě není problém poslechnout radu, u mě je problém, že elektrice fakt nerozumím. Tedy, je mi vlastně jedno, co naměřím, pokud to nebude moc nad 12V. S montážníma klíčema mi práce nevadí (vyměnil jsem spojku, ložiska na zadní nápravě, radiátor topení, těsnění pod hlavou, atd), ale elektrika je mi prostě cizí.
Děkuji za snahu pomoct
Obrázok užívateľa
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Uto 3. Aug 2010, 18:48
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: Nefunkcna sahara

Poslaťod betom » Sob 22. Jún 2019, 16:45

No, ono je to v podstatě jednoduché: buď naměříš 12V, nebo nenaměříš. V elektrice jsou dvě hlavní závady: buď není napětí tak kde má být a nebo je napětí tam kde nemá být.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia