ZTRÁCÍ SE MI VODA Z NÁDRŽKY

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

ZTRÁCÍ SE MI VODA Z NÁDRŽKY

Poslaťod Dudi23 » Sob 4. Sep 2021, 18:34

Ahoj. Mám na vás dotaz,v čera jsem dolil destilku do nádržky na max a dnes jsem jel cca 150km a zase se mi rozsvitila kontrolka "STOP" a kontrolka vody. Teplota drží, ale voda se ztrácí. Na olej jsem se zatím nedíval. Jen se chci tady zeptat,co by to mohlo být? Je to citroën xsara break 2.0 66kw díky za radu.
Dudi23
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 24. Jún 2021, 19:21
Bydlisko: České Budějovice
Vůz: CITROËN XSARA KOMBI 2.0 66KW HDI BREAK 2002

Re: ZTRÁCÍ SE MI VODA Z NÁDRŽKY

Poslaťod betom » Sob 4. Sep 2021, 19:39

Zkontroluj jestli někde není děravý chladící okruh. Nastartuj a po zahřátí motoru se podívej do motorového prostoru a pod motor jestli někde nekape chladící kapalina. Podívej se na motorový olej zda v něm není emulze. Stačí sundat víčko nalévání motorového oleje. Pokud je na něm hnědobílá emulze bude nejspíš prasklé těsnění pod hlavou.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: ZTRÁCÍ SE MI VODA Z NÁDRŽKY

Poslaťod Fanatik » Pon 6. Sep 2021, 8:54

Může být taky prasklé těsnění pod hlavou. Tlak z válců jde do chladicího systému a víčkem na vyrovnávací nádobce vytlačí chladicí kapalinu ven. A do oleje voda nemusí pronikat, tudíž olej zůstává čistý.
Tuto závadu jsem měl na svém Picassu a dost dlouho mi trvalo, než jsem zjistil příčinu.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia