Priehradka pred spolujazdcom

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Miklásek » Ned 27. Júl 2008, 18:14

sakra, keby som aspoň vedel kde som urobil chybu pri skladaní.. :(
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Poslaťod Cvrček » Ned 27. Júl 2008, 18:28

Neboj,skládal sem to opatrně a jeątě nejdřív sem se podíval po moľných náhradních cestách. Výhodou je,kdyľ nad kastlíkem není airbag,ale druhej kastlík,kterej se nachá vyndat a dostaneą se zvenčí k západkám zámku.
Jenľe,v tom se naąi zelení drobečci liąí. Ty tam ten airbag máą. A tak mě napadla idiotská věc. K západkám se nechá dostat i z venčí. Bude to sice krkolomná akce,ale myslím,ľe by to ąlo.
Kdyľ se podíváą do spáry vedle víka,tak uvidíą,ľe jeden úsek je hlubąí. To je přesně vedle zámků. Zkusil sem tam vrazit imbus 1,5. Lehce sem ąkrtal o západku. Pokud bys měl něco deląího,tak bys ho moľná zastrčil a ąlo by to otevřít. Ale dvojkovej imbus uľ tam de hodně těľko.
Je to jenom nápad,moľná pomůľe.
Prílohy
zámek2,1.jpg
zámek2,1.jpg (31.49 KiB) Zobrazené 13227 krát
Naposledy upravil Cvrček dňa Ned 27. Júl 2008, 18:35, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Poslaťod Miklásek » Ned 27. Júl 2008, 18:31

:shock: no.. nechápem kade.. pomedzi dvierka a ten kastlík? alebo zvonka - ako napríklad cez vytiadnutú mrieľku?
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Poslaťod Cvrček » Ned 27. Júl 2008, 18:46

Trochu sem upravil fotku. V rámečku máą tu dráľku. Mrkni mezi dvířka a mříľku. Nebo na druhý straně do ąkvíry.
A tvá chyba? Nerozjel se ti ten mechanizmus a pravá západka se neovládá? To se mi málem povedlo. Totiľ otvírací mechanizmus přímo ovládá levou západku a ta zatlačí na tu pravou. A kdyľ si nedáą pozor,tak ta pravá před smontováním povyskočí a neovládá se.
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Poslaťod Miklásek » Pon 28. Júl 2008, 10:08

Cvrček píše:Trochu sem upravil fotku. V rámečku máą tu dráľku. Mrkni mezi dvířka a mříľku. Nebo na druhý straně do ąkvíry.
A tvá chyba? Nerozjel se ti ten mechanizmus a pravá západka se neovládá? To se mi málem povedlo. Totiľ otvírací mechanizmus přímo ovládá levou západku a ta zatlačí na tu pravou. A kdyľ si nedáą pozor,tak ta pravá před smontováním povyskočí a neovládá se.


nooo je to moľné. idem skúąa».. potom napíąem výsledok.. Díky za ochotu.... :wink:
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Poslaťod Cvrček » Pon 28. Júl 2008, 10:19

Není zač a drľím palce,a» se to povede. _ok_
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Poslaťod drystone » Sob 2. Aug 2008, 10:54

Tak to jsem nevěděl, ľe jsou dvě verze kaslíků... Je moľné ľe ve dvojce je ten lepený, resp. zavařený a já uľ ho tam mám. V tom případě je daleko lepąí ta vaąe verze, z důvodu nedobytnosti, ale zase kdyľ je pak problém, to to je pak něco...

Potom teda je ale problém konstrukční řeąení těch táhel, mělo by to být vyrobeno jako odolné a spolehlivé. Kdyľ jsem to pak ale viděl na vlastní oči, tak jsem nechápal!! Pokud to opět nemáte řeąené nějak jinak...
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod safko » Pia 21. Aug 2009, 13:05

takze vyzera to tak, ze tento topic trosku oprasime:) ...mam podobny problem so zaseknutym uloznym priestorom pri spolujazdcovi (airbag nad nim) a teda otazka je ci sa to teda nakoniec podarilo nejakym cinom vyriesit a ak hej pls napiste ...vdaka
Citroen Xsara2 1.9D coupe,2001,165000km, Banska Bystrica-Slovensko
safko
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 12. Aug 2009, 17:46
Vůz: Citroen Xsara2 Coupe 2001,1,9D

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod Miklásek » Pia 21. Aug 2009, 17:37

Nazdar, nazdar.. no podarilo sa mi to nakoniec vypáčiť, akurát neviem z ktorej strany to bolo. Tie zuby zase niesu tak dlhé, aby sa to nedalo... Len si daj bacha, aby si si nepodrbkal tie plasty.
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod safko » Sob 22. Aug 2009, 8:12

dik za odpoved, tak sa o to pokusim teda aj ja ..hadam to pojde:)
Citroen Xsara2 1.9D coupe,2001,165000km, Banska Bystrica-Slovensko
safko
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 12. Aug 2009, 17:46
Vůz: Citroen Xsara2 Coupe 2001,1,9D

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod safko » Uto 25. Aug 2009, 13:15

..podarilo sa to vypacit ..trosku som sa zaprel a bolo :) :jup:
safko
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 12. Aug 2009, 17:46
Vůz: Citroen Xsara2 Coupe 2001,1,9D

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod davados » Štv 11. Nov 2010, 16:31

taky to budu muset zkusit rozdělat :cry: :oops: zamknul sem si tam vysílačku a teď to nejde otevřít.Ale když to bylo funkční tak když sem to zamknul tak s tou klikou nešlo hnout.Teď se chová jako odemčeno,ale kastlík nejde otevřít :x
Edit: 18:15 - 18:20 tak sem to zkusil s těma místama co vyfotil Cvrček,ale měl sem jen plochej šroubovák a kanclsponky :( tak sem vycvak lištu - šla i se zámkem a bylo tam volný plastový táhlo asi přeskočilo nic zlomenýho tam neni no a pak tam je ještě další plastový táhlo co ovládá oba jazýčky dohromady a to sem šoupnul doleva a je otevříno :) jen to dát ještě dohromady bo v kastlíku mám thermotiskárnu ke kreditním kartám tak kastlík dost často otevírám... Ale zatim účel opravy splněn :jup: .Jo akorát nemám v kastlíku žádný torxy na rozebrání :shock:
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod Cvrček » Štv 11. Nov 2010, 19:59

Davide,tady se řešil kastlík u jedničkový Xsary. Tam je víko kastliku šroubovaný a lišta je přidělaná na pevno. Ty máš dvojku a u ní už je toto řešeno jinak. Mrkni tady: viewtopic.php?f=58&t=6261&p=74123#p74123 , kde je řešený ten kastlík,co máš ty.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod Vlado79 » Ned 15. Nov 2015, 15:00

Čaute všetci. Ja viem, že toto je dosť staré vlákno a téma, ale možno môj príspevok niekomu pomôže.
Mám Xsaru II a tiež sa mi nedávno pokazilo otváranie skrinky.
Predná lišta so zámkom bola vyberateľná, tak som ju vybral. Našiel som tam takú súčiastku, čo bola odlomená. Síce to tak nevyzerá, ale bola.
Tak som začal hľadať a našiel som návod ako to opraviť: http://www.autoinsider.co.uk/problems/problem-6705-citroen-xsara-glovebox-lid-will-not-open-or-unlock.php

Je to po anglicky.
V návode sa hovorí, že treba tú súčiastku privariť. To som neskúšal. Lepenie nepomohlo. Nevedel som ako to spojiť, tak som jednoducho s nahriatou ihlou spravil diery cez obidva súčiastky a spojil drôtom. Priehradka sa otvára a zámok funguje. Tak veľa šťastia.
Fotky bohužiaľ nemám a celé je to už zlepené. Ak sa to náhodou pokazí ešte raz, tak to nafotím.
8)
Vlado79
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 11. Feb 2014, 9:03
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara 1,6 16V 80 kW, Benzin

Re: Priehradka pred spolujazdcom

Poslaťod To.tak » Pia 4. Dec 2015, 13:57

Zdravím,
a navážu na zakladatele tohohle téma, Chlapi, poraďte, jak se ten kastlík vyndává, potřebuju se dostat k ventilátoru ale návod v knížce "jak na to" začíná slovy vymontujte ventilátor. :|
Povolil jsem volně přístupné šrouby po okolí ale spodní hrana drží, takže tam ještě něco musí být.
Měl jsem AX a to bylo bezproblémové auto...NA ROZDÍL OD XSARY.
To.tak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Ned 21. Jún 2015, 18:26
Bydlisko: H.K což není hong-kong :-D
Vůz: malá Xsara N1 1*4 1998

PredchádzajúciĎalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia