teče olej

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

teče olej

Poslaťod f.ii.l.ii.p » Štv 28. Aug 2008, 21:24

zdravim,mam problem ze mi tece olej vypada to ze je to tesneni na poloose nevite nekdo kolik by to mohlo stat a co je k tomu vsemu potreba? a pak jaky olej tam dat? mam 1,8 66 kW nebo je lepsi si olej nechat vymenit? pripadne ko by tuto akci provedl za dobrou cenu? nechce se mi do toho porad vrazet prachy..Bydlim v Praze 4
f.ii.l.ii.p
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 6. Júl 2008, 21:04
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsaruska II, 1,6 16V 81kW , datum narození 2003

Poslaťod frgy » Štv 28. Aug 2008, 22:24

Zdravím, nevím jak moc ti teče olej ale mě se pod Xsarkou udělala louľička o průměru cca 5cm. :x Zajel jsem ke svému dvornímu mechanikovi zvedli auto a nikde nic utrľenýho nebo povolenýho odkud by mohl téct olej jen jedno místo cca mezi motorem a převodovkou oblemcaný od oleje. S konstatováním ľe to bude nejspíąe simering mezi motorem a převodovkou a při té příleľitosti se vymění i spojka jsem odjíľděl domů. V pondělí jsem nechal auto v servisu s tím ľe v úterý se rozebere objedná a vymění spojka spojka a simering. Dnes bylo auto hotové a kdo by to byl řekl ani jedno z toho nebylo příčinou. Prý povolený ąroub na setrvačníku nebo tam někde, ten ąkrtal o lamelu, takľe mám dotaľený ąroub novou spojku a nový simering a jsem lehčí o 6tis kč. :wink: Na původní spojce najeto poctivých 145tis km. Takľe zajeď někam do servisu nech si zvednout auto a uvidíą co a jak. Jo a taky mě přestalo blikat čidlo oleje při jenom sebemenąím náklonu auta tak uvidím co dál.

99 1.8i 66kW červená metal. dovoz F Xsarácké podloľky pod SPZ
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned 12. Mar 2006, 21:11
Bydlisko: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

Re: tece olej

Poslaťod Miklásek » Pia 29. Aug 2008, 18:42

f.ii.l.ii.p píše:zdravim,mam problem ze mi tece olej vypada to ze je to tesneni na poloose nevite nekdo kolik by to mohlo stat a co je k tomu vsemu potreba? a pak jaky olej tam dat? mam 1,8 66 kW nebo je lepsi si olej nechat vymenit? pripadne ko by tuto akci provedl za dobrou cenu? nechce se mi do toho porad vrazet prachy..Bydlim v Praze 4


Podµa toho čopíąeą ti uniká olej z prevodovky. je tak? Potom byto malo by» gufero---no ani srnka netuąí čo to stojí.... Mo asi musí ís» von poloos.
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Poslaťod mio » Pia 29. Aug 2008, 19:59

Gufero na poloosu se pohybuje od 300 kč do asi 500 kč podle typu (průměru)nejlépe je vymontovat a jít s guferem do obchodu, kupoval jsem ho v peugeotu.Kupuje se jen originál ,nahráľka nevydrľí.Originál poznáą podle toho ľe je na guferu takový plastový krouľek.Výměna je poměrně jednoduchá.Stačí vyvěsit rameno ze spodního čepu ,vypustit olej z převodovky,a můľeą vytahnout poloosu ven.Vytrhnout staré gufero, opatrně namačknout nové ,musí jít lehce zaklepnout.Pro odborníka práce asi tak max 2 hod.OLej by měl být total 75w-80. Já jsem nalil mogul syntrans 75w-90 .Rozdíl nepozoruji ľádný ,v kvalitě ,řazení ,hlučnosti atd. najeto uľ 40000km.Litr oleje asi 300 kč ,jsou tam dva litry.Jestli jsi to nikdy nedělal určitě se do toho nepouątěj, stačí kdyľ zasuněą poloosu do převodovky ąpatně ,poąkodíą tím gufero a poteče znovu.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Poslaťod MP » Pia 29. Aug 2008, 22:29

mio píše:.Jestli jsi to nikdy nedělal určitě se do toho nepouątěj, stačí kdyľ zasuněą poloosu do převodovky ąpatně ,poąkodíą tím gufero a poteče znovu.


...vąechno děláą jednou poprvé...to bys pak nesměl dělat nic :wink:
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

tece olej

Poslaťod f.ii.l.ii.p » Ned 31. Aug 2008, 9:55

no kdyz sem to nechal zvednout ta mechanik mi rek ze je to simering na poloose a diky tomu to tece...ja sem zatim docela amater tak nevim ale je rozdil mezi olejem v motoru a prevodovce ze jo? nevite nekdo a nekom sikovnym v praze kdo by to udelal za nejakou slusnou cenu?
f.ii.l.ii.p
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 6. Júl 2008, 21:04
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsaruska II, 1,6 16V 81kW , datum narození 2003

Re: tece olej

Poslaťod Kvido » Ned 31. Aug 2008, 10:10

f.ii.l.ii.p píše:no kdyz sem to nechal zvednout ta mechanik mi rek ze je to simering na poloose a diky tomu to tece...ja sem zatim docela amater tak nevim ale je rozdil mezi olejem v motoru a prevodovce ze jo? nevite nekdo a nekom sikovnym v praze kdo by to udelal za nejakou slusnou cenu?

Jo to rozdíl je,vyměň to co nejdříve,jednak tě můľe někdo z Greenpeace napráskat hasičům a pak se za ekologické ąkody nedoplatíą a zadruhé,dojde ti olej v převodovce a dojezdil jsi.
Ačkoliv jde jen o simering na poloose,musí se toho sundat docela hodně,takľe počítej,ľe ti to nikdo za hodinu neudělá.
Na servis se podívej tady na fóru v Autoservisy a autosalony- zkusenosti
A pokud nic nenajdeą,zeptej se Řepáka.
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

tece olej

Poslaťod f.ii.l.ii.p » Ned 31. Aug 2008, 16:45

takze kdyz je to tim simeringem na poloose jak mi uz rekli tak to tece z prevodovky jo? a proc mi teda problikla kontrolka mereni oleje v motoru? ja sem teda pred tydnem jel 2000 km predtim sem olej v motoru kontroloval a bylo tam trictvrte ty nadrzky a kdyz sem prijel do prahy zpatky tak tam bylo tesne malo na minimem a blikla ta kontrolka tak to nechapu..a olej porad tece
f.ii.l.ii.p
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 6. Júl 2008, 21:04
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsaruska II, 1,6 16V 81kW , datum narození 2003

Re: tece olej

Poslaťod Rope » Ned 31. Aug 2008, 17:01

f.ii.l.ii.p píše:sem olej v motoru kontroloval a bylo tam trictvrte ty nadrzky

Tak nějak asi nekontrolujeą to pravé. Olej v motoru se kontroluje měrkou.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: tece olej

Poslaťod Kvido » Ned 31. Aug 2008, 17:11

f.ii.l.ii.p píše:takze kdyz je to tim simeringem na poloose jak mi uz rekli tak to tece z prevodovky jo? a proc mi teda problikla kontrolka mereni oleje v motoru? ja sem teda pred tydnem jel 2000 km predtim sem olej v motoru kontroloval a bylo tam trictvrte ty nadrzky a kdyz sem prijel do prahy zpatky tak tam bylo tesne malo na minimem a blikla ta kontrolka tak to nechapu..a olej porad tece


??? Jaká nádrľky,co jsi prrosímtě kontroloval ? A jaká kontrolka ti bliká ? Připomínáą mi Italy,ti vąichni taky tak nějak doplňují ,vodu do ostřikovačů do oleje,vím to,známá od tama vozí auta do čech.
Řekl bych ľe jsi kontroloval brzdovou kapalinu.Někteří mají na palubce ručičku,která jim kazuje mnoľství oleje,já ji tam mám a zatím se mohu na ní spolehnout.
Teče ti olej z převodovky,přes simering na poloose,olej v převodovce jen tak nezkontrolujeą,musíą vyąroubovat ąroub,je na víku převodovky,tuąím 17 klíč,tam si zkontrolujeą hladinu,jo musíą sundat přední kolo u řidiče,tam najdeą ten kontrolní ąroub.
Motorový olej kontroluj měrkou,vytáhniji,jeątě neľ nastartujeą,a» je měření objektivní,utři ji hadříkem a znova zasuň,to znáą né,nesmí být ani moc ani málo. Pokud nevíą,co tam bylo dolíváno,raději olej vyměň úplně i s filtrem.
Nebo nekontroloval si nádrľku na ostřikovače ?
Zakončil bych to radou,vyměň ty simeringy,neľ se ti auto poąkodí jeątě více,drľ se hesla "Kdo maľe,ten jede".
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod f.ii.l.ii.p » Ned 31. Aug 2008, 17:34

sorry blbe sem se vyjadril-kontroloval jsem to tou merkou tim dratem kde je min a max a otrel hadrikem presne jak pises a blikala mi kontrolka ktera se nachazi priblizne vedle kontrolky airbag myslim a prelozil sem si to z nemciny ( to mam navod v nemcine) a to znamena ze mam zkotrolovat olej motorovej a toho tam bylo malo
f.ii.l.ii.p
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 6. Júl 2008, 21:04
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsaruska II, 1,6 16V 81kW , datum narození 2003

Poslaťod Marek » Ned 31. Aug 2008, 18:07

To, co blikalo je tedy kontrolka stavu oleje a bylo to po zapnutí zapalování. Na kontrolce je zobrazen jakoby "kapající vodovod", je to tak? Tato kontrolka bliká dost často, stačí, aby auto stálo z kopce nebo v příčném náklonu. Čidlo stavu oleje není dokonalé, beru to jako dobré připomenutí, ľe mám zkontrolovat olej :lol: . Takľe pokud to bude občas blikat v uvedených polohách auta, není to nic znepokojujícího.
Český návod se dá stáhnout http://xsara.cz//index.php?option=com_c ... 2&Itemid=1 .
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod f.ii.l.ii.p » Ned 31. Aug 2008, 18:10

no ono to prave blikalo asi tech 15 vterin a stal sem narovine...tak sem to pak zkontroloval a ono tam je neco malinko nad minimem
f.ii.l.ii.p
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 6. Júl 2008, 21:04
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsaruska II, 1,6 16V 81kW , datum narození 2003

Poslaťod Marek » Ned 31. Aug 2008, 18:38

Někdy to reaguje i po deąti, za vlhka a pod. Nevím, na jakém principu to měří, ale moc přesně ne. Pokud je to nad minimem, není to chyba a pokud jezdím po městě a není daleko do výměny oleje, tak nedolévám, ale častěji kontroluji. Také po krátkém vypnutí motoru je blikání moľné.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: tece olej

Poslaťod Berny » Štv 30. Okt 2008, 17:31

Zdravim... někde mi teče asi olej... trosku to kape viz foto
ObrázokObrázok
Co to může týct?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia