Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Myslíte že Schumacher zachrání čest Ferrari ?

ANO
2
29%
NE
1
14%
MOŽNÁ
3
43%
ANI NÁHODOU
0
Nehlasovalo
JE MI TO JEDNO
1
14%
 
Celkom hlasov : 7

Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod řepák » Str 29. Júl 2009, 19:21

Asi bycxh měl začít tím co se stalo při kvalifikaci poslední odjeté VC Vv Maďarsku .
Massu zasáhla do helmy pružina z Barrichellova auta a ten upadl do bezvědomí .
Následně Massa naboural do bariery z pneu .
Převoz do nemocnice, vyšetření ....
Spekulovalo se zda Massa ještě lotos vůbec pojede :?:
Kdo ev. Massu nahradí ... a je to tady .
Vrací se prozatím sám VELKÝ M.Schumacher


dále z http://www.F1sports.cz :

Michael Schumacher bude pro Ferrari závodit místo Felipeho Massy
Jan Pastorek - 29.07.2009 - FORMULE1 - novinky

Michael Schumacher dnes oznámil, že zastoupí zraněného Felipeho Massu a bude znovu závodit ve formuli 1.

"Dnes odpoledne jsem se setkal se Stefanem Domenicalim a Lucou di Montezemolem. Společně jsme rozhodli, že se připravím, abych zastoupil Felipeho," uvedl Schumacher.

"I když je pravda, že kapitola formule 1 byla pro mě dlouho a zcela uzavřená, je také pravda, že z důvodu loajálnosti k týmu nemůžu ignorovat tuto nešťastnou situaci. Ale jelikož jsem soutěživý, velmi se na tuto výzvu těším."

Schumachera čeká specifický tréninkový program, aby získal zpět potřebnou fyzickou kondici. Ferrari má v plánu ho nechat závodit, dokud se za volant nevrátí Felipe Massa.

Michael Schumacher skončil se závoděním ve formuli 1 na konci roku 2006, od té doby působí u Ferrari jako poradce. Naposledy monopost F1 testoval v dubnu 2008. Nyní nastoupí jako týmový kolega svého dřívějšího soupeře Kimiho Räikkönena.


Máte možnost dát 2 hlasy
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod lordsoft » Str 29. Júl 2009, 19:42

:jup: :jup: :jup: :jup: :jup: :driv: :jup: :jup:

Naozaj som to necakal, ale som rad. Pekne bude ked dojazdi do 10teho miesta, no keby dosiahol na podium, tak by este viac podciarkol aky je to PAN v tomto motosporte. Tesim sa moc moc na Valenciu.
Xsara Picasso 1.8 16V, benzin, 21.3.2003 [Predane] | C4 1.6VTi, benzin, 30.06.2010 | http://www.nbdesigns.sk
Obrázok užívateľa
lordsoft
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pia 24. Okt 2008, 11:57
Bydlisko: Trencin(SK)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16V, benzin, 21.3.2003 [Predane] , C4 1.6VTi, 30.06.2010

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod jojos » Str 29. Júl 2009, 20:51

Je to super,konecne nieco zaujimave.O komercnych nasledkoch ani nehovorim... _ok_ _ok_ _ok_
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod Rope » Štv 30. Júl 2009, 18:14

Tohle není klasický comeback, to je pomoc v nouzi, velice mu fandím a myslím kdyby se velká cena evropy jele v německu, tak praskne závodiště ve šveh. Schumi nemůže zklamat.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod řepák » Štv 30. Júl 2009, 18:37

http://www.f1sports.cz/index.php?CenterContentExec=CenterDetailAktualita&id_document=30218&param1=30218&param2=30214&param3=30222
[29.07.2009]
Massa udělal pár prvních kroků, doktoři věří, že bude znovu závodit
[28.07.2009]
Massa by mohl opustit nemocnici do deseti dnů, na levé oko vidí
[27.07.2009]
Čerstvé info z Budapešti: Massův stav se zlepšil
[27.07.2009]
Mosley si vyžádal detailní šetření Massovy a Surteesovy nehody
[27.07.2009]
Massovo oko je poškozené, pokračování kariéry nejisté
[27.07.2009]
Massa komunikuje s okolím, zranění by se mělo obejít bez následků
[25.07.2009]
Massova náhradníka pravidla striktně nevylučují
[21.07.2009]
Kimi Räikkönen odmítl nabídku Toyoty
[17.07.2009]
Massa: Zlepšujeme se, ale výsledek v Maďarsku nelze odhadnout
[10.07.2009]
Ferrari brzy zastaví vývoj letošního vozu

Uvidíme, jestli nechám Schumachera jet, vtipkuje Massa

Felipe Massa se cítí o tolik lépe, že přišel čas i na první vtípky. Když se dozvěděl, že ho má ve Valencii nahradit Michael Schumacher, dodal, že není jisté, zda mu svůj vůz přenechá.

"Vtipkoval se svými přáteli a bratrem, a řekl nám: ´Uvidíme, jestli ho nechám jet, protože já se nevzdám,´" uvedl Massův doktor Dino Altman.

I když lékaři věří, že se Massa vrátí do kokpitu formule 1, neví kdy. Jejich pacient je nenechává o svých plánech pochybovat. "Na nic jiného nemyslí, je to jeho utkvělá představa. Vůbec nemá strach. Myslí si, že by byl schopen závodit ve Valencii," řekl Altman.

Po fyzické stránce je na tom Massa také čím dál tím lépe, i když podle Altmana vypadá jako boxer. Chodí po pokoji, sprchoval se a jí běžnou stravu. Levé oko je rovněž v pořádku.

Se zázemím nemocnice AEK v Budapešti je Massův tým natolik spokojený, že prozatím zavrhl i přemístění na kliniku Saillant v Paříži, jak původně zamýšlel. S maďarskými lékaři spolupracují kolegové z FIA. Z Budapešti tedy Massa pravděpodobně odcestuje rovnou domů, i když se zatím neví, zda do Brazílie nebo Monaka.
Naposledy upravil řepák dňa Štv 3. Sep 2009, 21:01, celkovo upravené 1
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod řepák » Ned 16. Aug 2009, 17:35

Takže návrat VELKÉHO Michaela se nekoná ....
Ze zdroje www.F1sports.cz
Michael Schumacher se do formule 1 nevrátí, trápí ho bolesti krku

Michael Schumacher oznámil, že se do formule 1 nemůže vrátit. Při soukromých testech s předloňským monopostem Ferrari zjistil, že poranění krku, která utrpěl při pádu z motorky, působí příliš velké komplikace na to, aby mohl nahradit Felipeho Massu.

"Včera večer jsem musel informovat prezidenta Lucu di Montezemola a šéfa týmu Stefana Domenicaliho, že bohužel nemůžu zastoupit Felipeho. Opravdu jsem udělal vše, co bylo možné, abych se dočasně vrátil, ale bohužel to nevyšlo," uvedl Schumacher.

Jak vás F1sports informoval, Schumacherův návrat byl od začátku podmíněný odpovídajícím zdravotním stavem. Definitivní slovo mělo padnout po konzultacích s lékaři.

"Bohužel se nám nepodařilo vyřešit bolesti krku, které se dostavily po privátním testu formule 1 v Mugellu, i když jsme z lékařského a terapeutického hlediska zkoušeli všechno možné," pokračoval Schumacher.

"Následky zranění z únorové nehody na motorce - zlomeniny v oblasti hlavy a krku - se bohužel ukázaly jako stále příliš vážné. Proto můj krk ještě nesnese extrémní zátěž působenou formulí 1."

"To jsou jasné výsledky vyšetření, která jsem podstoupil v uplynulých dvou týdnech, to poslední včera odpoledne. Jelikož nedošlo po dni stráveném v Mugellu ke zlepšení, rozhodl jsem se narychlo v neděli, že toto důkladné vyšetření podstoupím už včera."

"Jsem velmi zklamaný. Je mi strašně líto kluků u Ferrari a všech fanoušků, kteří mi drželi palce. Můžu jen zopakovat, že jsem udělal vše, co bylo v mé moci. Teď můžu jen držet palce týmu v příštích závodech."

Schumacherova rozhodnutí mají dalekosáhlé dopady. Pouhé oznámení příprav na návrat zvedlo významným způsobem zájem o formuli 1, ze zvýšeného prodeje vstupenek se mohli radovat ve Valencii a Spa-Francorchamps. Schumacherův manažer Willi Weber připravoval sérii upomínkových předmětů, o které by byl jistě velký zájem. Včera musel jejich výrobu zrušit.

Krátce po Schumacherově oznámení nominovalo Ferrari na místo zraněného Felipeho Massy testovacího pilota Lucu Badoera.
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Kolotoč F1 2009 - cokoliv , novinky ....

Poslaťod řepák » Štv 3. Sep 2009, 20:59

Dnes bylo řečeno ve zdělovacích prostředcích že u Ferrari nastoupí J.C. Fisichella :D .
A jak sme za SMSkovali s ROPEm tak pořád lepší než aby tam byl ALONSO :)
Dále z www.f1sports.cz
Fisichella bude v roce 2010 oficiálním náhradníkem Ferrari

Giancarlo Fisichella bude příští sezonu oficiálním náhradníkem Ferrari. Letos pro tým z Maranella odjede pět zbývajících závodů po boku Kimiho Räikkönena.

Fisichella už je v Maranellu, kde se tým připravuje na domácí Velkou cenu Itálie příští týden.

Pro rok 2010 mají kontrakty s Ferrari Kimi Räikkönen a Felipe Massa. Druhý jmenovaný se po zranění v Maďarsku již nestihne letos vrátit. Ferrari taktéž zvažuje, jak naloží s Fernandem Alonsem, se kterým má smlouvu od roku 2011 dále.

Na Monze Ferrari oznámí sponzorskou smlouvu s bankou Santander, která Alonsa jeho kariérou doprovází. Santander přejde od McLarenu, kde měla zůstat stejně dlouho jako původně Alonso, tedy do konce letošní sezony.

Giancarlo Fisichella testoval 27. září 1995 ve Fioranu Ferrari 412 T2. Do červeně zabarveného monopostu usedne Fisichella znovu téměř po čtrnácti letech.

"Jsem v sedmém nebi," řekl Fisichella. "Stále tomu nemohu uvěřit. Poslední týden se mi udály samé neuvěřitelné věci: pole position, druhé místo ve Spa a teď mě povolalo Ferrari na zbývajících pět závodů sezony.
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)


Späť na Motorsport

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia